Savaş Çetinkaya
17 Mayıs 2018

Instagram üzerinde pazarlama çalışmaları yaparken kullanacağınız ögelerden biri de hashtag’lerdir. Hashtag kullanımı, kullanıcılar ve markalar arasında oldukça yaygındır ve doğru kullanıldığında markalara yararları dokunmaktadır. Instagram üzerinde hashtag kullanırken dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken birkaç farklı detay bulunuyor. Bu unsurları göz önünde bulundurduğunuzda, Instagram üzerindeki etkinliğinizde gözle görülür bir değişiklik olacaktır. Hashtag kullanımını nasıl daha iyi…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
3 Mayıs 2018

Youtube, video pazarlama konusunda en yaygın olarak kullanılan platform olarak öne çıkıyor. Video konusundaki popülerliğinin yanı sıra Google’dan sonra en çok kullanılan 2. arama motoru özelliğine de sahip. Video üreticileri bu mecra üzerindeki çalışmalarıyla farklı kitlelere ulaşabiliyor, Youtube reklamlarını kullanarak yine farklı ve geniş kitleleri hedefleyebiliyorlar. Google üzerindeki arama sorgularında ilgili videoların da arama sonuçlarında…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
23 Ocak 2018

B2B firmalarının eli sosyal medya pazarlama konusunda biraz bağlanmış oluyor. Bu mecralar genellikle B2C odaklı olduğu için, birçok platformda B2B odaklı çalışmalar yapmak zor olabiliyor. Ancak marka bilinirliği artırmak ve tüketicilerin hakkınızda konuşmalarını sağlamak için bu mecralarda yer alabilirsiniz. Instagram son yıllarda popülerliğini oldukça artırmaya başladı ve gelişmiş reklam modelleri ile geniş kullanıcı kitlesi nedeniyle…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
22 Ağustos 2017

Video içerik üreticilerinin gözde platformu Youtube, e-ticaret firmalarının da son yıllarda ağırlık vermeye başladığı sosyal mecralardan biri haline gelmeye başladı. Youtube üzerindeki görünürlüğü artırmak ve video izlenme sayılarını artırmak da tabii ki rekabetten dolayı zor bir süreç haline gelmeye başladı. Ancak doğru adımların atılması ve Youtube hesabı üzerinde bir takım çalışmaların yapılması, kanalın görünürlüğünün artmasına…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
27 Temmuz 2017

Son yılların popüler sosyal medya uygulaması Instagram, marka bilinirliğini artırma konusunda firmalara birçok yeni kapı açıyor. Kullanıcı tabanının büyümesi ve aktif kullanıcı sayısının artmasıyla beraber Instagram, markaların yeni göz bebeği haline geldi. Popülerliğinin bu kadar artması da Instagram’ı yeni hedef kitlelere ulaşma konusunda markaların yararlanabileceği bir platform haline getiriyor. Marka bilinirliğini artırmak için Instagram üzerinde…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
11 Temmuz 2017

Sosyal medyadaki en önemli metriklerden biri şüphesiz etkileşim. Günümüzün en popüler sosyal ağı haline gelen Instagram, markalarla kullanıcıların etkileşime geçmesini sağlıyor. Özellikle canlı yayın ve hikayeler özelliği ile bu etkileşimleri canlı tutmak ve geliştirmek mümkün. Sosyal mecralarda kullanıcıların dikkatini çekmek ve bu sırada ona bir mesaj vermek zor bir süreç. Gün içerisinde onlarca farklı kişiden…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
27 Haziran 2017

Sosyal medya pazarlama şirketlerle tüketicileri buluşturduğu gibi B2B tarafında şirketlerle şirket çalışanlarını da bir araya getirebiliyor. Bu sebeple de sosyal medya hem B2B hem de B2C tarafında önemli bir pazarlama aracı olarak öne çıkıyor. Önceki rehberimizde B2B ve B2C’nin sosyal medya strateji farklılıklarına giriş yapmıştık. Bugünkü rehberimizde de bu farklılıkları ele almaya devam edeceğiz. Serinin…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
10 Ocak 2017

E-ticarette sosyal medya pazarlamadan yararlanmak geri dönüşüm oranlarını artırmak için oldukça etkili bir yöntem. Sosyal mecralar üzerinden hem organik hem de reklamlar yardımıyla hedef kitlelere ulaşmak mümkün. Birçok e-ticaret sitesinin sosyal mecralaraı tercih etmesinin nedeni özellikle ücretsiz olarak bu mecralar üzerinden birçok kişiye ulaşabiliyor olmaları. Tabii ki ücretsiz olanaklardan yararlanılsa da bu platformlar üzerinden etkili…(Continue Reading)

seyhun
15 Aralık 2016

Facebook tarafından satın alınan Instagram‘ın kullanıcılarına son olarak sunduğu “Stories (Hikayeler)” özelliği, herhangi bir fotoğraf veya video paylaşımınının 24 saat sonunda silinmesi temeline dayanıyor. Popüler sosyal paylaşım ağı Snapchat’le benzerlik gösteren bu özelliğe “anlık paylaşımlar” adını vermek de mümkün. E-ticaret işletmelerinin takipçileriyle anlarını paylaşması fikri de takipçileriyle çok daha sıcak bir iletişim kurma imkanı sunabilir.…(Continue Reading)

seyhun
30 Eylül 2016

Sosyal medya yönetimi, günümüzde pazarlamacıların çok yoğun bir şekilde üzerine eğildikleri konulardan biri. Düşük bütçelerle hedef kitle dahilindeki milyonlarca kişiye ulaşabilme ve geri dönüşleri detaylı bir şekilde takip edebilme imkanı, aslında her geçen gün büyüyen sosyal medya dünyasının aktif bir parçası olmak için yeterli nedenler. Elbette e-ticaret siteleri de sosyal medyanın bu nimetlerinden faydalanıyor. Bu…(Continue Reading)

seyhun
20 Ağustos 2016

Facebook online alışveriş siteleri için bir pazarlama kanalı olmanın yanı sıra Facebook Store özelliği ile aynı zamanda önemi her geçen gün artan bir satış aracı haline geldi. Sanal mağazalarını Facebook üzerine taşıyarak gelirlerini artıran e-ticaret sitesi sahiplerinin sayısı artarken, sosyal ticaret de büyümeyi sürdürüyor. Facebook’un Instagramı satın alması sonrası instagram üzerinden satış yapmak da önemli…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
11 Mayıs 2016

Sosyal medya pazarlamasında Instagram’a yer veriyorsanız ya da vermeyi planlıyorsanız, burada yaptığınız çalışmalar sonrasında takipçilerinizi e-ticaret sitenize bir şekilde yönlendirmeniz gerekiyor. Diğer sosyal mecralarda dışarıya yönlendirme linkleri kullanılabildiği için, bu durum aslında çok da büyük bir problem olmuyor; ancak Instagram, yapılan paylaşımlarda link kullanımına izin vermediği için, doğrudan internet sitenize trafik çekmek mümkün olmuyor. Ancak…(Continue Reading)