DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook’ta 7/24 çalışan sanal mağazanızı nasıl açarsınız?

Facebook’ta 7/24 çalışan sanal mağazanızı nasıl açarsınız?

Facebook online alışveriş siteleri için bir pazarlama kanalı olmanın yanı sıra Facebook Store özelliği ile aynı zamanda önemi her geçen gün artan bir satış aracı haline geldi. Sanal mağazalarını Facebook üzerine taşıyarak gelirlerini artıran e-ticaret sitesi sahiplerinin sayısı artarken, sosyal ticaret de büyümeyi sürdürüyor. Facebook’un Instagramı satın alması sonrası instagram üzerinden satış yapmak da önemli bir alan haline geldi. Instagram ile ilgili yazımıza da göz atmanızı öneririz.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinden birini kullanıyorsanız Facebook üzerinde kendi sanal mağazanızı açmanız oldukça kolay. Peki ama Facebook Store nasıl açılır ve 30 milyonun üzerindeki Türk Facebook kullanıcısına ev sahipliği yapan bu dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi üzerinden satış yapmaya nasıl başlayabilirsiniz? Henüz başlamadıysanız, e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler ile ilgili yazımızı okuyabilir veya ücretsiz demo sürümümüzü hemen deneyerek e-ticaret’e adım atabilirsiniz.

İşte IdeaSoft’tan adım adım Facebook Store başlangıç rehberi…

Facebook Store özelliğine sahip olduğunuz emin olun

IdeaSoft e ticaret paketleri arasında Lite ve Pro seçenekleri dışında kalan Entegre, Enterprise ve Platinum paketlerinin tamamında Facebook Store standart bir özelliktir. Eğer Lite veya Pro paketine sahipseniz ve Facebook’ta mağaza açmak istiyorsanız bu konuda ne yapılabileceğini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook sayfanızı oluşturun

Eğer henüz e-ticaret siteniz için bir Facebook sayfasına sahip değilseniz ilk yapmanız gereken mağazanızı oluşturmak. Bunu Facebook üzerinden sanal mağazanızın tanıtımını yapmanın yanı sıra, e-ticaret sitenizin ürünlerini Facebook’ta satışa sunabilmek için de yapmanız gerekiyor.

Bunun için şu adresi ziyaret ederek işletmenizin Facebook sayfasını oluşturun.

IdeaSoft Facebook Store uygulamasını sayfanıza ekleyin

Facebook mağazanızı kolaylıkla oluşturabilmenizi sağlamak adına sizler için özel olarak hazırladığımız IdeaSoft Store uygulamasını var olan Facebook sayfalarınızdan hangisine ekleyeceğinizi seçmelisiniz. Bu sayede Facebook sayfanızda satış yapabileceğiniz özel bir sekme oluşturmuş olacaksınız.

Kayıt Formunu doldurun

Facebook sayfanıza geri dönerek bu sekmeye tıkladığınızda düzenlemeniz gereken bir form göreceksiniz. Buraya sitenizin adresi, e-posta adresiniz ve lisans kodunuzu girmeniz gerekecektir. Ardından da hangi ürünleri Facebook mağazanızda göstereceğinizi, vitrinde kaç ürün yer alacağını ve vitrin ürünlerinin resim boyutunu belirlemeniz gerekiyor.

Facebook üzerinden satışa nereden ve nasıl başlamalıyım?

Tüm bu işlemleri tamamlamanız yaklaşık pek çok IdeaSoft kullanıcısı için sadece dakikalar sürüyor ve bu kadar kısa bir süre içerisinde satışlarını Facebook’a taşımış oluyorlar. Siz de bu ve daha pek çok özelliğe sahip IdeaSoft paketlerinden birine sahip olup kazanmaya başlamak isterseniz tek yapmanız gereken ücretsiz demo hesabınızı hemen oluşturarak işe başlamak…

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!