DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

XML Entegrasyonu nedir?

XML Entegrasyonu e-ticaret siteleri için, bir e-ticaret sitesine ait verilerin XML haline çevrilerek, bir diğer e-ticaret sitesine aktarılması anlamına gelir. XML Entegrasyonları verinin cinsine göre günlük, haftalık veya saatlik olarak planlanabilir.

XML Entegrasyonu aracılıği ile, tedarikçi ürün bilgileri, stok değişim durumları, siparişler veya üye bilgileri otomatik olarak kurgulanabilir. XML Entegrasyonu sayesinde veriler 2 e-ticaret sitesi arasında konuşmayı sağlar.

XML Entegrasyonunun Avantajları

XML Entegrasyonları aracılığı ile bir başka sitede yer alan ürünleri kendi sitenizde, üzerine kendi fiyatlarınızı tanımlayarak satışa sunmanıza olanak sağlar.

Stoksuz e-ticaret yapmanıza olanak sağlar ve bir başka firmaya ait ürünleri kendi sitenizde satmanıza yardımcı olur.

XML Entegrasyonunun Dezavantajları

XML Entegrasyonlarının avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunur. Bunların başında güvenilir olmayan veya stabil olarak çalışmayan XML sağlayıcılar ile yapılan entegrasyonlar gelir. XML sağlayıcısının bilgilerini güncel olarak sunmaması, zaman zaman hatalı XML sağlaması, stok durumlarını güncel tutamaması gibi problemler bunun başında gelir.

 

IdeaSoft olarak, bugüne kadar 250+ farklı sağlayıcı ile XML Entegrasyonu hizmeti sunduk ve birçoğu ile de çalışmaya devam etmekteyiz. Güncel XML Entegrasyon seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Ücretsiz E-ticaret Danışma Hattı

Lütfen aşağıdaki kısa formu doldurun. Uzman danışmanlarımız sizinle irtibata geçsin.

Sizin de bir E-ticaret Siteniz Olsun!

IdeaSoft ile İşinizi E-ticarete Taşıyın. Satışlarınızı Artırın!

Uzman E-ticaret Danışma Hattı : 0850 532 0 333