Sosyal Medya Görsellerinizi Ücretsiz Hazırlayabileceğiniz Siteler

sosyal medya carpici icerik

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha ilgi çekici olmasını istiyorsanız, kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Grafik tasarım bu bakımdan en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır.

Sosyal medyayı ister tanınmak isterseniz sitenizi, e-ticaret sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak için kullanın, istediğiniz başarıları elde edebilmek için kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Bu insanların ilgisini çekeceği için beğeni ve takipçi gibi istatistiklerinizi olumlu şekilde etkilemektedir.

Görsel içerik kalitesini nasıl arttırırım diyorsanız tercih edebileceğiniz çok sayıda araç bulunmaktadır. Bunlardan bazıları,

 1. Canva,
 2. Piktochart,
 3. Crello,
 4. Adobe Spark,
 5. Fotor,

Şeklindedir. Her birinin özellikleri ve kullanımı değişebildiği için tümünü incelemek, aralarından size en uygun olanları seçmek tavsiye edilmektedir.

Sosyal Medya Yönetimi Rehberi‘mize göz atabilirsiniz.

Sosyal Medya Görselleri Neden Önemli?

Özellikle sosyal medyada tanınmak isteyen, blog, e-ticaret veya kurumsal sitesini tanıtmayı düşünen veya firmasını sosyal medyaya geçirmek isteyenler için paylaşım kalitesi büyük önem taşımaktadır. Zira kaliteli paylaşımlar daha fazla beğeni ve takipçi almanıza olanak tanımaktadır. Bu durum hedef kitlenize daha iyi ulaşmanıza, markanıza sadık müşteriler elde etmenize ve sitenize daha fazla tıklama ve potansiyel müşteri almanıza fırsat tanımaktadır.

Kaliteli sosyal medya görselleri, insanları daha iyi şekilde ikna etmenize yardımcı olmaktadır. Kaliteli görseller sayesinde insanların ilgisini kolayca çekmeniz mümkündür.

Canva Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Canva, sosyal medya görselleri hazırlarken kullanabileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Canva dijital tasarım aşamalarını daha kolay hale getirmek için kullanılan bir araçtır. Bu nedenle, hesap kolayca oluşturulabilir. Her şey web tarayıcısı aracılığıyla veya iOS veya Android uygulamalarında çalışmaktadır.

Bu bakımdan online düzenleme için tercih edebileceğiniz bir yapısı bulunmaktadır. Canva’ya e-posta, Google hesabı veya Facebook girişi kullanarak kaydolmak kolaydır. Ücretsiz özellikleri genel anlamda şu şekildedir:

 1. Kolay özelleştirmeler için sürükle ve bırak düzenleyici
 2. 250.000’den fazla ücretsiz şablon
 3. 100’den fazla tasarım türü
 4. 1 milyondan fazla ücretsiz fotoğraf ve grafik
 5. AI destekli tasarım araçları

Canva ücretsiz kullanılabildiği gibi Pro versiyonu da bulunmaktadır. Bu kapsamda kullanıcılara şu gibi özellikler teklif etmektedir:

 1. Eğri metin üreteci
 2. Fotoğraf efekti
 3. Görüntü geliştirici
 4. Fotoğraflara çerçeve ekleme
 5. Fotoğraflara metin ekleme
 6. Çevrimiçi video kaydedici
 7. Video düzenleyici
 8. Videoları MP4’e dönüştürme

Ücretsiz görsel kaynaklar arasında bulunan Canva, daha ilgi çekici görseller hazırlamanıza yardımcı olmaktadır.

Piktochart Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Eper online düzenleme için uygun araçlar arıyorsanız, Piktochart bunlardan bir diğeri olmaktadır. Piktochart, grafik tasarımcı olarak yoğun deneyimi olmayan kullanıcıların temalı şablonları kullanarak kolayca profesyonel düzeyde infografikler oluşturmasına olanak tanıyan çevrimiçi bir infografik uygulamasıdır. Program etkileşimli haritalar, çizelgeler, videolar ve köprüler eklemek için araçlar sağlamaktadır.

Piktochart, dijital tasarım araçları arasında gelişmiş özelliklere sahiptir. Bunların arasında şu gibi seçenekler de yer almaktadır:

 1. Erişim Denetimleri/İzinler
 2. Animasyon
 3. İş birliği araçları
 4. Yorum/Notlar
 5. İçerik Kitaplığı
 6. İçerik yönetimi
 7. Özel geliştirme
 8. Özel yazı tipleri

Bunlar sayesinde daha ilgi çekici sonuçlar elde edilebilmektedir.

Crello Nedir ve Nasıl Kullanılır?

VistaCreate olarak adlandırılan Crello, sosyal medya içerikleri oluşturmada yardım alabileceğiniz platformlardan bir diğeridir.

Eğer grafik tasarım geçmişiniz olmasa bile profesyonel görünümlü tasarımlar oluşturmak için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir çevrimiçi tasarım aracıdır. Kendi içinde hem ücretli hem de ücretsiz seçenekler yer almaktadır. Uygulama ile şunlar yapılabilmektedir:

 1. Resimler, fotoğraflar ve diğer görselleri kullanan statik tasarımlar
 2. Video ve ses içeriği içeren tasarımlar
 3. Animasyonlu grafikler
 4. Instagram hikayeleri için grafikler gibi sosyal medya varlıkları
 5. Bloglar ve uzun biçimli içerik için görsel malzeme
 6. Ücretli reklamlar ve diğer dijital pazarlama kampanyaları için öğeler
 7. Davetiyeler, el ilanları, kartvizitler ve diğer basılı materyaller

Bu bakımdan Crello, ücretsiz görsel kaynaklar arasında çok yönlü bir yapıya sahiptir. Web tabanlı bir uygulamadır.

Adobe Spark Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Eğer insanların ilgisini çekecek içerikler hazırlamak istiyorsanız, fotoğraflarınızın kalitesini arttırarak tamamen yeni bir görünüm kazandırabilecek çok sayıda kaynak bulunmaktadır. Adobe Spark da söz konusu tasarım araçları arasında yer almaktadır.

Adobe Spark, yeni tasarımcılar için diğer Adobe ürünlerine göre daha erişilebilirdir. Böylece daha hızlı sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaktadır. Gerektiği zaman müşteri hizmetleri de oldukça hızlı şekilde çalışmaktadır.

Adobe Systems tarafından geliştirilmiş olan Spark, mobil ve web için entegre bir hikaye anlatımı paketidir. Spark Sayfa, Spark Post ve Spark Video olmak üzere üç ayrı tasarım uygulamasından meydana gelmektedir.

Fotor Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Fotor, sosyal medya içerikleri için tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir diğeridir. Fotor’un farklı görsel stillerden ilham alan fotoğraf efektleri, tüm düzenleme ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilmektedir.

Genel anlamda bu uygulama işletmelerin kartlar, davetiyeler ve el ilanları oluşturmasına ve resimlere özel efektler eklemesine yardımcı olan bir fotoğraf düzenleme ve grafik tasarım çözümüdür. Aplikasyon profesyonellerin birleşik bir platform aracılığıyla renkleri ayarlamasına, fotoğrafları kırpmasına ve yeniden boyutlandırmasına, filtreler uygulamasına, aydınlatmayı değiştirmesine ve arka planları bulanıklaştırmasına olanak tanır.

Fotor kullanıcıların bunları resimlere veya kartlara uygulamasına ve resimleri tasarımlarda çıkartma arka planı olarak kullanmasına olanak tanıyan bir çıkartma koleksiyonu sağlar. Sürükle ve bırak arabirimi, özelleştirilebilir şablonlar, veri içe/dışa aktarma, görüntü kitaplığı ve daha fazlası gibi çeşitli başka özellikler sunmaktadır.

Uygulama özel kenarlıklar, efektler, metin ve öğelerin otomatik olarak yeniden boyutlandırılması veya konumlandırılması ile fotoğraf kolajlarının oluşturulmasını kolaylaştırmaktadır. Hem ücreti hem de ücretsiz seçeneği yer almaktadır.

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
4 Mayıs 2023

E-ticarette tahmin edilebileceği üzere müşteriler bir ürün satın aldığında, kendisine gelmeden neye benzediğinden tam bilemez. Ürün fotoğraf çekimi bu nedenle büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar bir ürün alacağı zaman emin olabilmek için fotoğrafı ayrıntılı olarak incelemekte, buna göre bir karar vermektedir. Eğer potansiyel müşteriyi gerçek müşteri yapmak istiyorsanız, kaliteli fotoğraflar çekmek gerekmektedir. Böylece ürün tanıtımı…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
24 Nisan 2023

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha ilgi çekici olmasını istiyorsanız, kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Grafik tasarım bu bakımdan en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır. Sosyal medyayı ister tanınmak isterseniz sitenizi, e-ticaret sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak için kullanın, istediğiniz başarıları elde edebilmek için kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Bu insanların ilgisini çekeceği için beğeni ve takipçi gibi istatistiklerinizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
12 Nisan 2023

E-ticaret sitesi olan herkes doğal olarak daha fazla satmayı talep etmektedir. Bu konuda tavsiye edilen pek çok öneri yer almaktadır. Açıklama yazma bunlardan sadece bir tanesi olmaktadır. Geleneksel ticaret ve e-ticaret arasındaki en büyük fark satışların nasıl gerçekleştiği olmaktadır. Geleneksel ticarette satışlar mağaza aracılığıyla yapılmaktadır. Mağazada görevli olan satış görevlileri pek çok konuda müşterilere yardım…(Continue Reading)

Senem Savcu
2 Mart 2023

İçindekiler; Neden Ücretsiz E Ticaret Sitesi? Eticaret.com Size Neler Sunar? Ücretli Paketlere Geçiş Yapılır Mı? Ücretsiz Sitelerde Tema Şablonları Var Mı? Ücretsiz E-ticaret Sistemlerinde Yazılım Güncellemesi Var Mı? Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

İçindekiler; Yazılıma Yatırım Yapmanız Gerekmez Ödeme Entegrasyonları Yer Almaktadır Yazılım Güncellemeleri Bulunur Eğitim Dokümanları Mevcuttur Yükseltmek Mümkündür Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç…(Continue Reading)