Ücretsiz E-ticaret Sitesi Dezavantajları Nelerdir?

IS 150615 basarili eticaret 680x300 1

Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların kullanışsız olduğunu düşünür.

Ancak gerçekte ücretsiz sunulan bu imkanların avantajları ya da dezavantajları seçilen firmalara göre değişkenlik gösterir. Eğer doğru bir platform seçerseniz, ücretsiz sistemler de sorunsuz bir şekilde kullanılır.

Eticaret.com, bu bakımdan online alışveriş dünyasına yeni adım atanlar için bir ilk basamak oluşturan free paketler sunar. Böylece sektörü daha iyi bir şekilde, ücretsiz olarak görürsünüz. Bu paket size avantajlı özellikler ile sunulmaktadır. Dolayısıyla ilk aşama için uygun seçeneklere sahiptir. Yapı olarak da ücretli paketlerden bir farkı yoktur.

İlgili Rehber: E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler

Neden Ücretsiz E Ticaret Sitesi?

E ticaret beraberinde birçok avantajı getirir. Eğer bir online alışveriş mağazası açmak istiyorsanız, fiziki bir mağazanın olması gerekmez. Bu da beraberinde düşük maliyetleri getirir. Ayrıca internetin tüm imkanlarından da yararlanır.

Böylece müşterilerinize her zaman ve her yerde ulaşmanız, ürünlerinizi tanıtarak satış olanağı yakalamanız mümkündür. Ayrıca siteniz kapanmadan sürekli aktif kalır. Bu gibi artıları sebebiyle küçük-orta-büyük işletmeler ve birçok girişimci bu dünyaya adım atmak ister.

Ancak daha önce e ticaret yapmamışsanız ya da bir site yönetmemişseniz bilmediğiniz birçok şey olması normaldir. Bunları iyi bir şekilde öğrenmek ve sektörü iyi bir şekilde tecrübe etmek istiyorsanız, ücretsiz e ticaret sitesi size uygun çözümler teklif etmektedir. Böylece uygun bir şekilde kendi e-ticaret sitenize sahip olmanız mümkündür.

Üstelik işiniz gelişmeye başlamış ve ücretsiz seçenekler artık yetersiz hale gelmişse, ücretli paketlerden birine hızlı şekilde geçiş yapılır. Böylece ihtiyaçlarınız karşılanmaya devam edilir.

Eticaret.com Size Neler Sunar?

Ücretsiz e ticaret sitelerinden en iyi çözümü almak istiyorsanız, hangi firma ile çalıştığınız oldukça önemlidir. Aynı zamanda e-ticaret.com, modern çağın ve teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak size gelişmiş çözümler sunmaktadır.

Bu kapsamda mevcut olan free paket ücretsiz bir şekilde kullanılır. Bu kişilerin e-ticarete başlangıcı deneyimlemesini amaçlar. İçerisinde tanımlı olan özellikler şöyledir:

 1. 1 adet ödeme sistemi entegrasyonu
 2. Eğitim dokümanları
 3. 100 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı
 4. 25 adet ürün ekleme
 5. Yazılım güncellemeleri
 6. 25 adet ürün ekleme
 7. Anlaşmalı kargo fiyatları
 8. Kullanıma hazır tema şablonları
 9. Kapıda ödeme/havale ile ödeme

Bu bakımdan size teklif edilen free paket, ücretli başlangıç paketlerinde farklı değildir.

Ücretli Paketlere Geçiş Yapılır Mı?

Ücretsiz e ticaret siteleri başlangıçta kullanışsız görülür. Bunun nedenleri arasında ihtiyaçlara çözüm sunmayacağı, trafik geliştiğinde sitenin yetersiz kalacağı düşüncesi de vardır. Ancak belirttiğimiz üzere bu opsiyonlar bir tür sektöre ilk adım olarak düşünülmelidir.

Böylece nasıl ürün eklendiği, sitenin nasıl yönetildiği, nasıl ürün siparişi alındığı gibi korular öğrenilir. Dolayısıyla bu bakımdan e-ticaret ve web sitesi yönetimi konularına yabancı olanlar için avantajlıdır.

Ancak siteniz tanınmaya başlanmış ve müşterileriniz artış göstermişse, ücretsiz bir paket yeterli gelmez. Eticaret.com bu durumda çözüm olarak midi ve maksi seçeneklerini de uygun fiyatlar ile size sunmaktadır. Özelliklerini merak ediyorsanız midi paketinde,

 1. Günlük yedekleme,
 2. Özel SSL sertifikası,
 3. Alan adı,
 4. Ticket destek hattı,
 5. 1000 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı,
 6. 100 adet ürün ekleme,

Seçenekleri vardır. Free paketin tüm olanakları da mevcuttur. Siteniz gelişme sürecinde ise midi paketler de ihtiyaçlarınıza cevap verir. Eğer bu da yetersiz kalmışsa maksi opsiyonu da vardır:

 1. Hediye çeki sistemi
 2. Blog modülü
 3. Tema düzenleme editörü
 4. Premium tema seçenekleri
 5. Sınırsız ödeme sistemi entegrasyonu
 6. Ticket + telefon destek hattı
 7. 2000 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı
 8. 200 adet ürün ekleme

Ayrıca midi pakette bulunan opsiyonlar da yine mevcuttur. Böylece Eticaret.com sayesinde ücretsiz şekilde ilk adımı atar, gelişme sürecine girdiğinizde uygun fiyatlı opsiyonlardan biri kullanılabilmektedir.

Ücretsiz Sitelerde Tema Şablonları Var Mı?

Sitelerde kullanılan temalar, internet sitesini kullanıcılara daha iyi bir görsel ile sunar. Eğer doğru bir tema seçilirse insanlar sitenizde daha fazla kalmak ister. Aynı zamanda normal koşullarda uygun bir tema hazırlatmak yüksek fiyatlarda olabilmektedir.

Eticaret.com, buna bir çözüm olarak ücretsiz e ticaret sitesi oluşturma imkanı tanıyan free pakette kullanıma hazır tema şablonlarına sahiptir. Aynı zamanda bunların her birini inceler, aralarından size en uygun geleni rahatlıkla kullanılır.

Ücretsiz E-ticaret Sistemlerinde Yazılım Güncellemesi Var Mı?

İnternet sitelerinde kullanılan yazılımların düzenli olarak güncellenmesi hem müşteri hem de site sahiplerinin memnuniyeti için önemlidir. Çünkü güncel olmayan bir yazılım sitenin yavaş yüklenmesine, teknik arızalara neden olur. Bu durum e ticaret platformları için de geçerlidir.

Online alışveriş sitelerinde ayrıca ödeme sorunları ya da ürün eklemede yavaşlamalar da gözlemlenir. Her ne kadar ücretsiz e ticaret sitelerinde güncelleme olanağının olmadığı düşünülse de Eticaret.com tarafından size sunulan free paket, yazılım güncellemelerine sahiptir.

Dolayısıyla Eticaret.com ile ücretsiz e ticaret sitesine sahip olduktan sonra güncellemeleri düzenli olarak alarak, siteyi verimli şekilde kullanmaya devam etmeniz mümkün.

Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların kullanışsız olduğunu düşünür.

Ancak gerçekte ücretsiz sunulan bu imkanların avantajları ya da dezavantajları seçilen firmalara göre değişkenlik gösterir. Eğer doğru bir platform seçerseniz, ücretsiz sistemler de sorunsuz bir şekilde kullanılır.

Eticaret.com, bu bakımdan online alışveriş dünyasına yeni adım atanlar için bir ilk basamak oluşturan free paketler sunar. Böylece sektörü daha iyi bir şekilde, ücretsiz olarak görürsünüz. Bu paket size avantajlı özellikler ile sunulmaktadır. Dolayısıyla ilk aşama için uygun seçeneklere sahiptir. Yapı olarak da ücretli paketlerden bir farkı yoktur.

İlgili Rehber: E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
4 Mayıs 2023

E-ticarette tahmin edilebileceği üzere müşteriler bir ürün satın aldığında, kendisine gelmeden neye benzediğinden tam bilemez. Ürün fotoğraf çekimi bu nedenle büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar bir ürün alacağı zaman emin olabilmek için fotoğrafı ayrıntılı olarak incelemekte, buna göre bir karar vermektedir. Eğer potansiyel müşteriyi gerçek müşteri yapmak istiyorsanız, kaliteli fotoğraflar çekmek gerekmektedir. Böylece ürün tanıtımı…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
24 Nisan 2023

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha ilgi çekici olmasını istiyorsanız, kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Grafik tasarım bu bakımdan en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır. Sosyal medyayı ister tanınmak isterseniz sitenizi, e-ticaret sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak için kullanın, istediğiniz başarıları elde edebilmek için kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Bu insanların ilgisini çekeceği için beğeni ve takipçi gibi istatistiklerinizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
12 Nisan 2023

E-ticaret sitesi olan herkes doğal olarak daha fazla satmayı talep etmektedir. Bu konuda tavsiye edilen pek çok öneri yer almaktadır. Açıklama yazma bunlardan sadece bir tanesi olmaktadır. Geleneksel ticaret ve e-ticaret arasındaki en büyük fark satışların nasıl gerçekleştiği olmaktadır. Geleneksel ticarette satışlar mağaza aracılığıyla yapılmaktadır. Mağazada görevli olan satış görevlileri pek çok konuda müşterilere yardım…(Continue Reading)

Senem Savcu
2 Mart 2023

İçindekiler; Neden Ücretsiz E Ticaret Sitesi? Eticaret.com Size Neler Sunar? Ücretli Paketlere Geçiş Yapılır Mı? Ücretsiz Sitelerde Tema Şablonları Var Mı? Ücretsiz E-ticaret Sistemlerinde Yazılım Güncellemesi Var Mı? Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

İçindekiler; Yazılıma Yatırım Yapmanız Gerekmez Ödeme Entegrasyonları Yer Almaktadır Yazılım Güncellemeleri Bulunur Eğitim Dokümanları Mevcuttur Yükseltmek Mümkündür Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç…(Continue Reading)