Ücretsiz E Ticaret Sitesi Avantajları Nelerdir?

sosyal medya takvimi planlamak

Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir.

Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir:

 1. Yazılıma Yatırım Yapmanız Gerekmez
 2. Ödeme Entegrasyonları Yer Almaktadır
 3. Yazılım Güncellemeleri Bulunur
 4. Eğitim Dokümanları Mevcuttur
 5. Yükseltmek Mümkündür

Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç yapmanız sağlanır. Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları göz önünde bulundurulduğunda süreç oldukça kolaydır.

İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi Kurmak için Gerekenler

Yazılıma Yatırım Yapmanız Gerekmez

Eğer e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız belirli bir miktar meblağ gerekir. İster hazır paketleri seçin isterseniz sıfırdan oluşturun bu mevcuttur. Ücretler standart olmayıp paketlerin içeriklerine, müşterilerin isteklerine göre değişir.

Ancak ücretsiz e ticaret sitesi avatantajları sayrsinde bu şekilde değildir. Eticaret.com tarafından size sunulan free paket, adından da anlaşılabileceği üzere bir yatırım yapmanızı gerektirmez. Ayrıca komisyon, ekstra masraf, sürpriz ödeme de yer almaktadır. İçinde,

 1. Yazılım güncellemeleri,
 2. Anlaşmalı kargo fiyatları,
 3. Kullanıma hazır tema şablonları,
 4. Kapıda ödeme/havale ile ödeme,
 5. 1 adet ödeme sistemi entegrasyonu,
 6. Eğitim dokümanları,
 7. 100 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı,
 8. 25 adet ürün ekleme,

Opsiyonları yer almaktadır.

Ödeme Entegrasyonları Yer Almaktadır

Eğer e-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, sıfırdan oluşturmak mümkündür. Ancak bu durumda gerekli olan entegrasyonlar size bir paket halinde sağlanmaz. Aksine tek tek oluşturulur. Bu maliyeti arttırdığı gibi kısa süreli çözüm de sunmaz.

Ancak hazır e-ticaret paketleri bu şekilde değildir. İçerisinde ödeme entegrasyonları yer aldığı için uygun fiyata çözümlere sahiptir. Her ne kadar ücretsiz e ticaret sitesi avantajları içinde bunların olmayacağı düşünülse de Eticaret.com size bunu da teklif etmektedir.

Bu bakımda size 1 adet ödeme sistemi entegrasyonu sunmaktadır. Böylece e ticaret platformunuz verimli bir şekilde kullanım görür. Bunun yanı sıra kapıda ödeme ve havale ile ödeme opsiyonları da mevcuttur.

Tüm bunlar sayesinde Eticaret.com tarafından size sunulan ücretsiz e ticaret sitesi avantajları verimli bir kullanım oluşturur.

Yazılım Güncellemeleri Bulunur

E ticaret siteleri karmaşık bir yapıya sahiptir. Zira bünyesinde mevcut olan farklı entegrasyonlar vardır. Bunların her zaman güncel tutulması hem müşterileriniz hem de sizin için büyük bir öneme sahiptir.

Ücretsiz e ticaret paketlerinde yazılımların güncellenmeyeceği düşünülse de bu şekilde değildir. Eticaret.com tarafından size sunulan ücretsiz e ticaret sitesi avantajları ndan biri de yazılım güncellemeleridir. Yazılım güncellemelerinde profesyonel çözümler taşır.

Bu sayede tüm siteyi hem sizin hem de müşterilerinizin verimli bir şekilde kullanması sağlanır. Aynı zamanda güncel yazılımlar sayesinde siteniz her zaman sorunsuz ve hızlı bir şekilde yararlanılır.

Eğitim Dokümanları Mevcuttur

E-ticaret dünyasına yeni adım atacak bir işletme ya da girişimci, özellikle daha önce bir internet sitesi kullanmamışsa birçok şeyi bilmeyecektir. Ayrıca daha önce web sitesi yönetmişse bile e-ticaret platformu tamamen farklıdır. Kişilerin bu kapsamda bilmesi gereken pek çok ayrıntı vardır.

Bunları bilmeden siteyi kullanmak birçok hata yapılmasına yol açar. Bu da sitenizden olumsuz sonuçlar almanıza neden olur. Bunu önlemek istiyorsanız öncesinde eğitimlerden yararlanılması önerilir.

Eticaret.com, size sunduğu free paket içerisinde eğitim dokümanları da önermektedir. Bunları inceleyerek adım attığınız sektör hakkında birçok detayı daha yakından görürsünüz. Böylece attığınız tüm adımları doğru bir şekilde planlamış olursunuz.

Yükseltmek Mümkündür

Ücretsiz e ticaret sitesi bir nevi başlangıç seçeneği sunar. Böylece girdiğiniz sektörü yakından tanımanız ve tecrübe etmeniz önerilir. Özellikle ilk kez e-ticaret sitesi açıyorsanız, böylece ürün eklemenin nasıl olduğunu ve diğer detayları görmeniz mümkündür.

Ancak siteniz büyümeye başladıkça ücretsiz seçenekler doğal olarak yetersiz gelecektir. Bu süreçte Eticaret.com, uygun fiyatlı paketler ile sitenizi desteklemeye devam eder. Ayrıca bu kapsamda önerilen midi, free artı şu özellikleri sunar:

 1. Alan adı
 2. 100 adet ürün ekleme
 3. 1000 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı
 4. Ticket destek hattı
 5. Özel SSL sertifikası
 6. Günlük yedekleme

Eğer midi paket de bir süre sonra yetersiz gelmeye başlamışsa maksi paket de yer almaktadır. Bu kapsamda midi özelliklerine ek olarak,

 1. 200 adet ürün ekleme,
 2. Premium tema seçenekleri,
 3. Tema düzenleme editörü,
 4. Blog modülü,
 5. Hediye çeki sistemi,
 6. 2000 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı,
 7. Ticket + telefon destek hattı,
 8. Sınırsız ödeme sistemi entegrasyonu,

Seçenekleri yer almaktadır. Böylece eticaret.com sitenizi büyüme sürecinde desteklemeye devam eder. Üstelik yükseltme işlemleri hızlı bir şekilde, sorun olmadan istediğiniz zamanda gerçekleştirilebilir.

Eticaret.com tarafından ize sunulan ücretsiz e ticaret sitesi avantajları sayesinde başarılı bir şekilde online alışveriş dünyasına ilk adımı atmanızı sağlar. Gelişmiş özellikleri ile başlangıç seviyesindeki tüm gereksinimlerinize aradığınız hızlı çözümleri sunar. Böylece ilk adımda da e ticaretten daha iyi sonuçlar alınacaktır.

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
4 Mayıs 2023

E-ticarette tahmin edilebileceği üzere müşteriler bir ürün satın aldığında, kendisine gelmeden neye benzediğinden tam bilemez. Ürün fotoğraf çekimi bu nedenle büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar bir ürün alacağı zaman emin olabilmek için fotoğrafı ayrıntılı olarak incelemekte, buna göre bir karar vermektedir. Eğer potansiyel müşteriyi gerçek müşteri yapmak istiyorsanız, kaliteli fotoğraflar çekmek gerekmektedir. Böylece ürün tanıtımı…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
24 Nisan 2023

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha ilgi çekici olmasını istiyorsanız, kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Grafik tasarım bu bakımdan en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır. Sosyal medyayı ister tanınmak isterseniz sitenizi, e-ticaret sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak için kullanın, istediğiniz başarıları elde edebilmek için kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Bu insanların ilgisini çekeceği için beğeni ve takipçi gibi istatistiklerinizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
12 Nisan 2023

E-ticaret sitesi olan herkes doğal olarak daha fazla satmayı talep etmektedir. Bu konuda tavsiye edilen pek çok öneri yer almaktadır. Açıklama yazma bunlardan sadece bir tanesi olmaktadır. Geleneksel ticaret ve e-ticaret arasındaki en büyük fark satışların nasıl gerçekleştiği olmaktadır. Geleneksel ticarette satışlar mağaza aracılığıyla yapılmaktadır. Mağazada görevli olan satış görevlileri pek çok konuda müşterilere yardım…(Continue Reading)

Senem Savcu
2 Mart 2023

İçindekiler; Neden Ücretsiz E Ticaret Sitesi? Eticaret.com Size Neler Sunar? Ücretli Paketlere Geçiş Yapılır Mı? Ücretsiz Sitelerde Tema Şablonları Var Mı? Ücretsiz E-ticaret Sistemlerinde Yazılım Güncellemesi Var Mı? Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

İçindekiler; Yazılıma Yatırım Yapmanız Gerekmez Ödeme Entegrasyonları Yer Almaktadır Yazılım Güncellemeleri Bulunur Eğitim Dokümanları Mevcuttur Yükseltmek Mümkündür Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç…(Continue Reading)