DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Sevgililer Günü satışlarınızı artırmada etkili olacak e-ticaret ipuçları

Sevgililer Günü satışlarınızı artırmada etkili olacak e-ticaret ipuçları

14 Şubat hızla yaklaşırken, Sevgililer Günü hediyesi olarak en cazip seçenekleri araştırmaya koyulan kullanıcıların yanı sıra, e-ticaret siteleri de yoğun bir araştırma dönemine girdiler. Çünkü girişimciler, e-ticaret sitelerinde Sevgililer Günü gibi kendileri açısından en kazançlı olabilecek bu dönemde, satışlarını daha da artırabilmek, kullanıcılara en etkili şekilde ürünlerini tanıtabilmek adına e-ticaret ipuçları arayışına girdiler.

Eğer siz de sepet ortalamasının diğer günlere göre oldukça yükseldiği Sevgililer Günü dönemi için hazırlık yapan girişimciler arasındaysanız, rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak bazı detaylara dikkat ederek, satış konusunda hedeflerinize ulaşabilir, hatta bu hedefleri büyütebilirsiniz.

Dilerseniz, gelin birlikte Sevgililer Günü döneminde işinize yarayabilecek e-ticaret ipuçlarına göz atalım…

Sevgililer Günü’ne özel kategori tasarımıyla göz doldurun

Bu özel gün için e-ticaret sitenizin kategori yapısında küçük bir değişiklik yapıp, mevcut kategorileriniz arasına Sevgililer Günü kategorisini de ekleyebilirsiniz. Standart kategori tasarımınızın dışında, Sevgililer Günü konseptine uygun çizgilere sahip, özel çekimleri, ürün ve içerikleri sergileyebileceğiniz bu kategori, kullanıcıların aradıkları ürünlere çok daha kolay ulaşmasını sağlayarak, satışlarınızı artırmaya yardımcı olur.

Üstelik Sevgililer Günü için bazı ürünleri, bu kategoride uygun olabilecek başka ürünlerle bir araya getirerek, Sevgililer Günü paketleri hazırlayabilir, bu paketlere özel kampanyalar oluşturabilirsiniz. Böylece, e-ticaret siteniz, Sevgililer Günü için kullanıcıların ilgisini çok daha fazla çekebilir.

Kupon ve indirim çekleri üzerine odaklanın

Hazır Sevgililer Günü kampanyalarından bahsetmişken, elbette pazarlama araçları konusuna da değinmekte fayda var. Sevgililer Günü yaklaşırken, pek çok büyük markanın da e-ticaret sitelerinde öne çıkardığı gibi, indirimler, kupon kodları ve hediye çekleri için bir ön hazırlık yapmanız, e-ticaret sitenizin alışveriş için öncelikli olarak tercih edilmesine yardımcı olabilir.

Çünkü Sevgililer Günü alışverişleri, sağlayacağınız bu kolaylıklarla hem daha cazip hale gelebilir, hem de müşterilerinizi daha fazla ürün almak için teşvik edebilir.

Kargolama için cazip fikirler üretin

Sevgililer Günü, yalnızca sevgililerin birbiri için özel sürprizler yaptığı bir dönem değil. Markalar, fiziksel mağazalarında ve e-ticaret sitelerinde, müşterilerine özel küçük sürprizler hazırlıyor; onların kendilerini özel hissetmeleri için çaba sarf ediyor.

Peki, siz bunu e-ticaret sitenize nasıl uyarlayabilirsiniz?

Örneğin, kargo gönderilerinizde, bu küçük sürprizlere yer verebilirsiniz. Normal zamanlarda da paketleme, müşteri memnuniyetini artırırken, Sevgililer Günü’ne özel, içerisinde kupon kodlarının ya da küçük hediyelerin bulunduğu, Sevgililer Günü temalı kutular, yine müşterilerinizin çok hoşuna gidebilir; kullanıcı, yine Sevgililer Günü dönemi bitmeden, sevgisini ifade edecek yeni alternatif hediyeler için sayfanızı ziyaret edebilir.

E-ticaret dünyasının hem özel günlere, hem de yılın diğer dönemlerine dair son trendleri ve teknik çözümleri için hemen IdeaSoft ile tanışın. IdeaSoft’un markanızın değerini artıracak özelliklerle donattığı akıllı e-ticaret paketlerini inceleyin. Eğer henüz e-ticaret konusunda bir deneyiminiz yoksa, ücretsiz demo paketinden yararlanarak, dijital dünyada neler yapabileceğinizi deneyimleme fırsatı bulabilirsiniz. Sevgililer Günü dönemine girmeden, bir an önce online mağazanızı kurmayı unutmayın.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: ürün yönetimiWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!