DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Sanal mağaza kurmak için bilmeniz gereken 5 önemli konu

Sanal mağaza kurmak için bilmeniz gereken 5 önemli konu

Fiziksel bir mağaza sahibi olduğunuz halde, online satış yapmanızı sağlayacak bir sanal mağazanız yoksa; son derece önemli ve kârlı bir fırsatı kaçırıyor olabilirsiniz. Bu nedenle, sanal mağaza kurmak için bilmeniz gerekenleri bir an önce öğrenmenizde yarar var.

Küçük işletmelerin, bir sanal mağaza kurmak için gereken personeli, süre ve bütçeyi bulması ve online satış yapmak için hazırlanması hiç kolay bir süreç değil. Bu konuda; sanal mağazanızın genel görünümünü oluşturacak, uygun fiyatlı, web tabanlı bir yazılıma ve gereken tüm altyapı çözümlerini sunarak size destek olan bir iş ortağına ihtiyacınız olabilir.

IdeaSoft olarak, sanal mağaza kurmak için bilmeniz gereken 5 önemli konuyu sizler için ele aldık.

1. Sanal mağazanızın genel görünümü

Şirketinizin bir web sitesi zaten varsa, sanal mağazanızın da sitenizdeki logo ve renk düzenleri dahil olmak üzere var olan görünümü yansıtması son derece önemli. Eğer önceden bir web siteniz yoksa, logonuzu tamamlayacak ve vurgulayacak renkleri seçmenizi öneririz.

Sanal mağaza kurmak için; IdeaSoft’un, 150’ye yakın farklı tasarım seçeneklerinden yararlanabilir veya tasarım ekibinin gerçekleştireceği size özel bir tasarımla, benzersiz bir sanal mağazaya sahip olabilirsiniz.

2. Ödeme seçeneklerinizi belirleme

Sanal mağaza kurmak için; kullanacağınız ödeme seçenekleriniönceden belirlemiş olmanız son derece önemli. Bu anlamda, ödeme seçenekleriniz arasına EFT veya havale bulunuyorsa, bir banka şubesinden e-ticaret şirketiniz adına bir hesap açtırmanız; kredi kartı ile ödeme kabul etmeniz için ise bankalara sanal pos başvurusu yapmanız gerekiyor. Ayrıca, kargo ile ödeme için de, bir kargo şirketiyle anlaşmış olmanızda büyük yarar var.

Tüm bu ödeme sistemlerini, kurulmuş ve hazır olarak IdeaSoft e-ticaret paketlerinde bulabilirsiniz. Bu özellikleri hemen kullanmaya başlamak için; öncesinde gerekli başvuruları yapmış olmanız gerektiğini de hatırlatalım.

3. Satacağınız ürünleri sitenize ekleme

Sanal mağazanızı kurmadan önce belirlemeniz gereken en önemli konulardan biri de, online mağazanızda hangi ürünleri satacağınıza karar vermek. Bu anlamda, eğer aynı zamanda fiziksel bir mağaza sahibiyseniz; fiziksel mağazanızdaki tüm ürünlerin online satışını da yapabilirsiniz. Çünkü sanal mağazanıza sınırsız ürün ekleyebilirsiniz.

Eğer bir fiziksel bir mağazanız yoksa ve bir sanal mağaza kurarak e-ticarete başlayacaksanız; önce online satacağınız ürünleri ve onları nereden tedarik edeceğinizi netleştirmiş olmanız gerekiyor. Sanal mağazanızda satacağınız ürünleri netleştirdikten sonra; ürünlerinizi tek tek veya e-ticaret paketinizin ürün entegrasyon çözümleri sayesinde toplu bir biçimde, tedarikçi firmanızdan sanal mağazanıza ekleyebilirsiniz.

4. Ürün görsellerini ve açıklamalarını oluşturma

Online alışveriş sırasında müşteriler, ürünleri görüp koklayamadıkları ve onlara dokunamadıkları için; sanal mağaza kurarken ürün görsellerinin kaliteli olmasına özen göstermenizde yarar var. Bu anlamda ürün görsellerinizin, ürününüzü tam olarak yansıtmasını; aydınlık ve net olmasını sağlamanız son derece önemli. Ayrıca, ürün açıklamalarınızı; ürünü yeterince tanımlayan, potansiyel müşterilerin ilgisini çekecek, kısa, net ve orijinal ifadelerle oluşturmanız yararlı olabilir.

5. Kargo ücretinizi belirleme

Sanal mağazanızı kurmadan önce, ürün teslimatı konusunda da planınızı yapmış olmanız gerekiyor. Bu plan dahilinde kargo ücretinizi de net olarak belirlemenizde yarar var. Bu anlamda, “ücretsiz” veya “belirli bir fiyatın üzeri için ücretsiz” kargo seçenekleri de alternatifleriniz arasında yer alabilir. Fakat sanal mağazanızdaki kargo ücretinizi belirlerken; müşterilerinize yarar sağlayarak ve onları sadık müşterilerinize dönüştürerek, mağazanızın rekabetçi değerini artırmayı da unutmayın…

Paylaştığımız ipuçlarından yola çıkarak, siz de sanal mağazanızı kurmanız için gereken konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. IdeaSoft, e-ticarette satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticaret Sektörü
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!