DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

İnternetten cep telefonu ve aksesuarı satmak

İnternetten cep telefonu ve aksesuarı satmak

​Türkiye’de teknolojik ürünlere ilgi çok büyük. Sadece bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 23’lük büyüme gösteren teknolojik ürünler pazarının önümüzdeki dönemde de büyümesini sürdürmesi bekleniyor. Ülkemizde teknolojik ürün satışlarında görünen bu hızlı büyümenin en önemli nedeni ise cep telefonları.

Türkiye’de her ay tam 1 milyon cep telefonu satılıyor olması bu alanı e-ticaret için de son derece ilgi çekici bir hale getiriyor. Biz de bu nedenle IdeaSoft olarak sanal mağazası ile internetten cep telefonu ve cep telefonu aksesuarları satmayı düşünenlerin çok faydalanacağınıza inandığımız bir rehber hazırladık…

En çok satan ürünleri takip edin

Kar marjının çok yüksek olmaması cep telefonu satışında daha hızlı satan modelleri ayırt edebilmeyi daha da önemli bir hale getiriyor. Bu yüzden daha çok talep gören ve satışının daha hızlı gerçekleştiği modelleri takip edip, bu modellere yoğunlaşmanız faydalı olacaktır. Fakat bu sırada iPhone ve Samsung Galaxy S serisi gibi üst seviye modellerin yanında, daha düşük seviye ama çok satan farklı marka ve modeller olduğunu da unutmayın.

Doğru tedarikçiyi bulun

Cep telefonlarında paralel ithalat ürünleri genellikle riskli kabul edilir. Eğer daha ucuz olacağı için bu seçeneği tercih ediyorsanız, tedarikçinizin her zaman yanınızda olacağından emin olun. Ayrıca bu durumu müşterilerinize baştan belirtip, sonrasında oluşabilecek problemlerin önlemini de baştan alabilirsiniz.

Fark yaratan aksesuarlar sunun

Cep telefonlarının yanı sıra aksesuar satışları da e-ticaret için önemli bir alan. Burada da yine hızlı satılacak ürünleri tercih etmekte fayda var. Fakat bu tip çok talep gören aksesuarlarda yine kar marjının çok yüksek olmayabileceğini hesaba katarak, daha karlı olabilecek ve fark yaratan, sıra dışı aksesuarları da müşterilerinize sunabilirsiniz.

Seçim yapmalarına olun

Cep telefonu alma kararı vermek bazı kullanıcılar için kolay değildir. Çoğunlukla nasıl bir telefon istediklerini bilirler fakat hangi telefonun bu ihtiyaçlarını karşılayacak en iyi seçenek olduğuna karar vermekte zorlanırlar. Eğer sitenizde veya blog’unuzda bu kullanıcıların doğru telefonu seçmelerine yardımcı olabilirseniz satın almalarını da kolaylaştırabilirsiniz.

Karşılaştırma sayfaları ve incelemeler hazırlayın

Müşterilerin karar vermelerini kolaylaştırmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri karşılaştırma sayfalarıdır. Özellikle birbirine yakın modeller için karşılaştırmalar yayınlamanız hem müşterilerin karar vermesini kolaylaştıracak, hem de organik trafiğiniz için faydalı olacaktır. Ayrıca cihazların detaylı incelemelerine blog’unuzda yer vermek de satışlara olumlu etkide bulunabilir.

Fiyat karşılaştırma sitelerini göz ardı etmeyin

Cep telefonu satın almayı düşünen pek çok kişinin internetteki birinci durağı fiyat karşılaştırma siteleridir. Bu siteler üzerinden satın almayı düşündükleri cep telefonu daha uygun koşullarda edinebilecekleri seçenekleri değerlendirirken, sizin sitenizin de göz önünde olmasında fayda var. IdeaSoft’un akıllı ticaret paketlerinde ürünlerinizi cimri.com, akakce.com gibi fiyat arama motorlarına entegre etme imkanı bulunması bu konuda çok işinize yarayabilir. O yüzden siz de bugünden ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve kazanmaya hemen başlayın…


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticaret Sektörü
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!