Instagram fotoğrafları siteye nasıl eklenir?

instagram siteye ekleme

Farklı sosyal ağlardaki hesaplarınızı öne çıkarmak ve tanıtımını yapmak için internet siteniz oldukça uygun bir platform. Instagram hesabınızı öne çıkarmak ve ziyaretçilerinizin bu hesabınızı takip etmeleri için Instagram sayfanızdaki fotoğraf akışını kendi sitenize ekleyebilirsiniz.

Instagram’ın bunun için şuan özel bir uygulaması bulunmuyor. Bunu yapmak için 3. parti yazılımlar kullanmak gerekiyor. Ancak fotoğrafları tek tek sitenize ya da blog içeriğinize yüklemek isterseniz Instagram’ın embed özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Instagram fotoğraflarını tek tek siteye embed etmek

Sitenize tek tek fotoğrafları embed etmek istediğinizde, hesabınızı internet tarayıcısı üzerinden açmanız gerekiyor. Örnek olarak: https://instagram.com/hesapadınız yazarak tarayıcı üzerinden hesabınıza eriştiniz.

Login yapmadan da fotoğraflara erişim sağlayabilirsiniz. Ancak hesabınız dışarıya kapalıysa -ki şirket hesabınızsa dışarıya açık olması gerekir- doğrudan göremezsiniz. Dışarıya açıksa tarayıcı üzerinden doğrudan fotoğraflara erişebilirsiniz.

Embed yapmak için istediğiniz bir fotoğrafın üstüne tıklayın ve sağ alt köşedeki (…) işaretine tıklayın. Burada “Embed” seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda karşınıza bir kod çıkacak ve bu kodu kopyalayarak sitenizde nereye yerleştirmek istiyorsanız HTML bölüm üzerine bu kodu yapıştırın. Böylelikle istediğiniz fotoğraf ya da fotoğrafları tek tek sitenize yükleyebilirsiniz.

Instagram fotoğraflarını tek tek siteye embed etmek

Instagram sayfa akışı siteye nasıl eklenir?

Instagram sayfa akışınızı siteye ekleyebilmek içinse yukarıda da bahsettiğimiz gibi 3. parti yazılımlara ihtiyaç duyarsınız. Bu yazıda SnapWidget adlı ücretsiz uygulama ile Instagram fotoğraflarınızı yüklemenin nasıl olabileceği üzerinde duracağız.

1. Adım

SnapWidget’in internet sitesine gidin. Buraya tıklayarak siteye gidebilirsiniz.

https://snapwidget.com/#getstarted

2. Adım

Siteye girdikten sonra kendi eklentinizin özelliklerini girmeye başlıyorsunuz burada doldurmanız gereken birkaç başlık bulunuyor.

 • Username: Kullanıcı adı
 • Hashtag: Kullanmak istediğiniz hashtag
 • Wigdet Type: Fotoğrafların nasıl görünüleceğini seçin
 • Thumbnail Size: Fotoğrafların kaç piksel boyutunda olacğaunu seçin
 • Layout: 1×10 = 1 fotoğraf genişliğinde 10 fotoğraf uzunluğunda vb.
 • Photo Border: Fotoğraflar arasında sınır olsun mu?
 • Background Color: Arkaplan rengi olsun mu?
 • Photo Padding: Her fotoğraf arasındaki mesafe. Piksel olarak değer girilecek.
 • Hover Effect: Kullanıcı mouse ile fotoğrafların üzerine geldiğinde efekt çıkıp çıkmayacağı
 • Sharing Buttons: Paylaşım butonları
 • Responsive: Mobile uyumluluk

Bu bilgilerin girişini yapıp, eklentinizi kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Sonrasında “Get Widget” butonuna tıklayın.

3. Adım

İşlemleri tamamladığınızda karşınıza bir kod çıkacak. Çıkan bu kodu sitenizde yerleştirmek istediğiniz sayfanın HTML bölümüne yapıştırdığınızda Instagram sayfa akış eklentisini sitenize yüklemiş olacaksınız.

Site üzerindeki görüntüyü beğenmediğiniz takdirde farklı ayarlar yaparak, sizin için en uygun hale getirebilirsiniz. Tabii ki bunları yaparken yukarıdaki işlemleri tekrar yapmanız gerekebilir.

[snippet slug=”blog-content-action” /]
[snippet slug=”en-cok-okunan-yazilar” /]

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret dünyasında müşterilerin satın alma kararlarını etkileyen faktörlerin başında, ürün yorumları geliyor. İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların ilk incelediği detaylardan biri daha önce üründen satın almış kişilerin verdikleri puanlar ve yorumları oluyor. Müşteri yorumları, güveni kazanma, satışları artırma ve marka imajını güçlendirme açısından büyük önem taşıyor. Sattığınız ürünleri doğru şekilde gösterdiğinizden emin olarak müşterilerle olan iletişiminizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret sitelerinin yüksek satışlar yaparak başarılı olması için müşteri memnuniyetini sağlayarak iade sayılarını azaltmak büyük önem taşıyor. Müşterilerin ürünleri iade etme oranı memnuniyetleri ile paralel olarak seyrettiğinden iade sayılarını azaltmak büyük oranda memnun müşterilere sahip olmaktan geçiyor. İade sayılarını azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için kullanılabilecek bazı yöntemler bulunuyor.  Bu yöntemlerin başında adil ve şeffaf…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret indirim kuponları sayesinde müşterilere çeşitli avantajlar sunarak satışları artırabilirsiniz. Kupon stratejileri, müşterilerin alışveriş yapma motivasyonunu artırmak, sadakat oluşturmak ve yeni müşteriler çekmek için çok önemlidir. Satış arttırma taktikleri arasında başı çeken indirim kuponları ile özel teklifler oluşturabilir böylece e-ticaret sitenize müşteri çekebilirsiniz. E-ticaret sitenizde yapacağınız indirim kampanyaları,  yeni müşteriler bulmanıza ve var olan müşterilerinizin…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

Bireysel e-ticaret yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği soru şirketsiz e-ticaret yapmak mümkün mü? Evet, şirket olmadan veya açmadan da e-ticaret yapmak mümkündür. Günümüzde birçok platform ve pazar yeri, bireylerin veya küçük girişimcilerin ürünlerini çevrimiçi satmalarına olanak tanır. Bu platformlar aracılığıyla, bir şirket kurma formalitelerine gerek kalmadan, kişisel bir hesapla ürünlerinizi listeleyebilir, satış yapabilir ve…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret, gün geçtikçe dünyası giderek daha fazla girişimcinin ve işletmenin tercih ettiği büyüyen bir alan haline geldi. Fakat başarılı bir e-ticaret işletmesi yönetmek sadece ürünleri satmakla sınırlı değil. Aynı zamanda temel finansal kavramları anlamak ve doğru bir şekilde uygulamak da gerekli. E-ticaret işletmesi yönetirken gelir ve giderlerinizi dikkatlice analiz etmek başarılı olmanız için büyük önem…(Continue Reading)