DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Hediyelik ürünlere özel sayfalarla satışları nasıl artırabilirsiniz?

Hediyelik ürünlere özel sayfalarla satışları nasıl artırabilirsiniz?

Çoğunlukla özel gün ve tatil dönemlerinde, hediyelik ürün arayan potansiyel müşteriler; online mağazaları ziyaret ederek e-ticaret sitelerinin trafiklerini artırıyorlar. Bu da e-ticaretle uğraşanlar girişimciler için önemli bir fırsat. Sitelerinde hediyelik olarak tercih edilebilecek ürünleri öne çıkartan site sahipleri bu sayede satışlarını artırmayı hedefliyorlar.

Etkili bir yöntem ama bunun nasıl yapılacağına dair her seferinde işe yarayacak tek bir yöntem yok. Çünkü bildiğiniz gibi değişen alışveriş trend’leri; online hediyelik ürün seçimlerinde de belirleyici oluyor. Eğer hızlı bir değişim döneminde hazırlık yakalandıysanız sitenizde daha çok ilgi gören ürünlerin hangilerini olduğunu inceleyerek siz de trendleri yakalayarak, satış stratejinizi ona göre düzenleyebilirsiniz.

Bu sayede daha uygun “açılış sayfası” ve site üzerinde oluşturulabilecek özel bölümlerle dönüşüm oranlarını artırmak mümkün olabilir. Peki, online mağazanızdaki hediyelik ürün sayfalarında dönüşümlerinizi artırmak için başka neler yapılabilir?

Potansiyel müşterilerinize yol gösterin

Online mağazanızda, ‘kendilerine uygun hediyelik ürünleri’ bulmaları konusunda potansiyel müşterilerinize yol göstermeniz; online satış yapabilmeniz açısından son derece önemli. Bu nedenle, e-ticaret sitenizde; çarpıcı bir açılış sayfası, ‘banner’ vb. gibi görsel öğelerle potansiyel müşterilerinizi yönlendirmeniz iyi bir fikir olabilir.

Bunun dışında hediyelik ürünleri sunduğunuz bir açılış sayfası oluştururken, şu detaylara da dikkat etmenizde fayda var:

– Potansiyel müşterileriniz için canlı sohbet ve müşteri destek hizmetleri bağlantıları, iletişim adresiniz ve telefon numaralarınız,

– Fiyat aralıklarına göre gruplandırılmış hediyelik ürünler,

– Giyim, ev eşyaları, spor gibi özel olarak sınıflandırılmış hediye sepet ve kategorileri

– Bu bölümleri duyuran çarpıcı bir görsel yönlendirme

– Hediyelere özel indirim ve promosyonlar. Buna ücretsiz kargo ve ücretsiz hediye paketi gibi ek özellikler de eklenebilir…

Müşterileri beklentilerini hesaba katın

Öncelikle müşterilerinizi çok iyi tanıyor ve onların arayacakları hediyelik ürün seçenekleri sunabiliyor olmanız son derece önemli. Bunun dışında daha yüksek dönüşüm elde etmek için müşterilerin beklentilerini ve onların önemli bulacak şu gibi detayları da gözden kaçırmamakta fayda var:

– Dikkat çekici bir tasarımın etkisini hafife almayın. Örneğin konsept tasarım seçenekleri ile siz de müşterilerinize bir yandan görsel olarak etkilerken, diğer yandan ürünlerle ilgili tüm detayların eksiksiz bir şekilde sunabilirsiniz.

– Daha çok, dropshipping iş modeliyle çalışıyorsanız; özel günlerde, söz konusu özel günde teslim edilmesi mümkün olmayan ürünleri, hediyelik ürün sayfalarından çıkarmanızda fayda var.

– Büyük boy veya özel işlem gerektiren ürünlerinin bu özel durumlarını, ürün açıklama sayfasında net bir biçimde vurgulamanız iade oranları düşürecektir.

– Hediyelik ürün satın almak isteyenlerin önemli bir kısmı alışverişlerini son dakikaya bırakabiliyorlar. Bu durumlar için hızlı gönderi imkanı olan ürünleri daha öne çıkartmak işleri kolaylaştırırken, satışları da artırabilir.

Rakipleriniz neler yapıyor? Müşterileriniz ne istiyor?

Bir yandan kendi sitenizde bu ipuçlarını uygulayarak hedef kitlenizin ilgisini çekecek çalışmalar yaparken, diğer yandan da rakiplerinizin neler yaptığını gözden kaçırmamanızda fayda var.

Rakiplerinizin çalışmalarını incelerken diğer yandan da kendi müşterilerinizden gelen satış öncesi sorular ve satış sonrası talepleri yakından inceleyin. Bu sayede ne tarz ürünlerin daha yüksek talebi olduğunu, hangilerinin trendinin arttığını kendiniz de takip edebilirsiniz.

Paylaştığımız ipuçlarından yararlanarak, siz de online mağazanızda oluşturduğunuz hediyelik ürün sayfalarıyla trafiğinizi ve dönüşümlerinizi artırabilirsiniz. IdeaSoft, satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticarethediyehediyelikhediyelik eşyahediyelik satışıhediyelik ürünonline hediye satışıonline hediyelik satışı
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!