DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Anahtar kelime araştırmanıza ve bulmanıza yardımcı 8 ücretsiz araç

Anahtar kelime araştırmanıza ve bulmanıza yardımcı 8 ücretsiz araç

E-ticaret sitelerinde önemli bir yere sahip olan içerikleri oluştururken, anahtar kelimeleri doğru belirlemek önem taşıyor. E-ticaret sitelerinin arama motoru optimizasyonunu (SEO) çalışmaları için anahtar kelimelerin önemi tartışılmaz derecede yüksek.

Bu anlamda doğru anahtar kelimeleri bulmak, arama sonucu sayfalarında üst sıralarda yer alabilmek için önem taşıyor. Ancak anahtar kelime belirleme süreci, e-ticaret siteleri için bazen düşünüldüğünden daha zor olabiliyor. Bu nedenle bazı araçlardan faydalanarak anahtar kelimelerinizi belirlemeniz faydalı olabilir. İşte bu konuda sizlere yardımcı olabilecek ücretsiz web araçlarından bazıları….

1. Google AdWords Keyword Planner

E-ticaret sektöründe yer alan hemen herkesin bildiği ve kullandığı anahtar kelime planlama araçlarının başında Google Anahtar Kelime Planlayıcı (AdWords Keyword Planner) geliyor.

Bu araç, e-ticaret sitenizle ilgili doğru anahtar kelimeleri size sunarken, hedeflediğiniz kitleye, ülkeye ve sektöre göre filtreleme yapabildiği için hedef kitle odaklı kelime tercihleri yapmanızı kolaylaştırabilir. Google tarafından geliştirilen bu ücretsiz hizmeti kullanarak anahtar kelime planlamanızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

2. Übersuggest

Bu akıllı araç da Google önerilerini tarayarak kullanabileceğiniz anahtar kelimeleri sizin için belirliyor. Übersuggest, aradığınız her bir harf için Google Suggest önerilerini tarayıp, sonuçları size sunuyor. Yaklaşık 100 kadar sonucun listelendiği aracı kullanarak anahtar kelime planlamanızı kuvvetlendirebilirsiniz.

3. SEOChat Suggestion Keyword Finder

SEOChat Suggestion Keyword Finder da daha önceden belirlediğiniz anahtar kelimeleri, kelime önerileri arasında inceleyip, daha derin ve kapsamlı bir arama yapıyor ve işinize yarayacak anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı oluyor.

4. Screaming Frog SEO Spider

İngiliz bir arama motoru optimizasyonu (SEO) firması tarafından geliştirilen Screaming Frog SEO Spider yazılımının ücretsiz sürümüyle 500’e kadar siteyi tarayarak anahtar kelime önerileri elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu yazılımı kullanarak e-ticaret sitenizin SEO analizini de yapabilirsiniz.

5. WordStream’s Free Keyword Tool

Bir anahtar kelime veritabanı olan WordStream’s Free Keyword Tool, veri tabanında yer alan trilyon sayıda anahtar kelime arasından size uygun önerilerde bulunuyor. Daha karlı niş ürünlere ilişkin anahtar kelimeler de dahil olmak üzere kullanabileceğiniz her türlü anahtar kelime önerisinde bulunan bu araç, aylık olarak internette tarama yaparak, veri tabanını sürekli güncelliyor.

6. Keyword Tool IO ve SERPs Keyword Tool

Keyword Tool IO ve SERPs Keyword Tool da pratikte ‘’Übersuggest’’ uygulamasıyla aynı işi görse de ek olarak YouTube, Bing ve birkaç başka arama motoru için de uygun anahtar kelimeleri bulup size sunan iki farklı araç. Google kullanıcıları dışında kalan potansiyel müşterilerin kullandığı anahtar kelimeleri belirlerken bu programı kullanmayı düşünebilirsiniz..

7. Link Sleuth

Teknik olarak bir anahtar kelime aracı olmasa da Link Sleuth uygulamasını kullanarak herhangi bir sayfanın etiket, meta açıklaması, başlık ve meta anahtar kelime bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu verileri anahtar kelime planlamanızda kullanabilirsiniz.

8. Trellian Keyword Discovery

Trellian Keyword Discovery de anahtar kelime önerileri için kendi veri tabanını kullanan uygulamalardan. Trellian, ilgili anahtar kelimeleri bulduktan sonra bu kelimelerin aylık olarak kaç kere arandığı bilgisini de size sunuyor.

E-ticaret sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda görünmesi için yapılan SEO çalışmalarında çok önemli bir yeri olan anahtar kelimeleri seçerken bu ücretsiz araçlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca IdeaSoft e-ticaret yardımcı paketini kullanarak e-ticaret siteniz için gereken her türlü düzenlemeyi kolayca yapabilirsiniz. Eğer siz de işinizi online’a taşıyarak gelirlerinizi artırmak ve dijital dünyada yer almak istiyorsanız ücretsiz e-ticaret demo hesabınızı hemen oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya başlayın.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Arama Motoru Optimizasyonuİçerik pazarlamaSEO
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!