DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret firmanız için doğru tedarikçiyi nasıl bulabilirsiniz?

E-ticaret firmanız için doğru tedarikçiyi nasıl bulabilirsiniz?

Kullanıcıların farklı ihtiyaçları için en çok tercih ettiği mecraların başında e-ticaret siteleri geliyor. Çağı yakalamanın peşinde olan birçok girişimci de e-ticarete atılarak farklı ürün ve hizmetlerle pazarın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Bir e-ticaret sitesinin sahip olduğu en büyük sermayenin zaman olduğu göz önüne alındığında atılacak adımlara da hızla karar vermek önem kazanıyor. Kullanıcıların talep ettiği ürünlerin nereden ve nasıl tedarik edileceğini belirlemek zamanı etkili bir şekilde kullanabilmeyi kolaylaştırıyor.

E-ticaret deneyiminin ömrünü ve kalitesini büyük ölçüde etkileyen toptancıları/tedarikçileri bulmanızı kolaylaştıracak ipuçlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Stoksuz yöntemleri denemek

E-ticaret sitenizin sunduğu hizmete bağlı olarak kullanıcılarınız dünyanın birçok yerinden olabilir. Bu durumda herkesin talep ettiği ürünü kendisine ulaştırabilmek bazen kolay olmayabilir. Neyse ki dropshipping olarak bilinen e-ticaret yöntemi, bu konuda e-ticaret sitelerinin yardıma koşuyor.

Dropshipping’de müşterilerinizin henüz satın almadığı ürünler için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor. Ayrıca depoya ve depoda çalışacak personele ihtiyaç duymadan satış yapabiliyorsunuz. Dropshipping ile toptancıdan aldığınız bir ürünü üzerine bir miktar da kar payı ekleyerek satışınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Stoksuz satış yöntemi olarak adlandırabileceğimiz bu yöntemde toptancınızı, toptan satış yapanları listeleyen siteler üzerinden seçebiliyorsunuz. Kriterlerinizi önceden belirlemek, listeler arasında istediğiniz özelliklere sahip toptancıyı bulmanızı büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Yerel toptancılara yönelmek

Sunacağınız ürüne veya hizmete ulaşmak için her zaman çok uzakları araştırmak gerekmeyebilir. Bazı durumlarda ürünlerinizi yerel toptancılardan da pekala tedarik edebilirsiniz. Nakliye maliyetlerini düşüren ve stoğu hızla doldurmayı sağlayan bu yöntem, kar oranlarını fark edilir ölçüde arttırabiliyor.

Oldukça karlı olan bu yöntemde doğru toptancıyı bulmak başlarda zahmetli gelebilir. Yerel toptancıların birçoğu hala geleneksel yöntemleri kullanarak satışlarını gerçekleştiriyor. Bu yüzden onları bulmak için toptancı rehberlerine, ticaret odalarının üye listelerine ve hatta yerel yayınlara başvurabilirsiniz.

Sosyalleşmek

Ticaret sektöründeki ağınızı geliştirmenizi sağlayarak potansiyel iş ortaklarınızı yakından tanımanıza ön ayak olabilecek bir yöntem de ticari fuarlara katılmak olabilir. Benzer alanlarda çalışan kişilerle iletişim kurabileceğiniz bu tür etkinliklerde, sektörden birçok kişiye ulaşarak tedarikçilerle ilgili bilgi alışverişi yapabilir ve başarılı iş ortaklıklarına adım atabilirsiniz.

E-ticaret sitenizin satışlarını artırarak ürün tedarikine ihtiyaç duymanız için öncelikli olarak güvenilir ve kaliteli bir altyapıya sahip olmanız önemli. Müşterileriniz kadar tedarikçilerinizi de etkileyecek bir sanal mağazanız için Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini hiçbir ücret ödemeden kullanmaya başlayın…

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Tedarikticaret
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!