E-Ticaret Sitenizin 2013 Satış Planları İçin Özel Günler!

E Ticaret Sitenizin 2013 Satis Planlari Icin Ozel Gunler

2013 YILI İÇİN PAZARLAMA ETKİNLİKLERİNİZİ ŞİMDİDEN PLANLAYIN


E-ticaret siteleri için pazarlama etkinlikleri planlamak satışları arttırmak için önemlidir. Pazarlama etkinliklerinizin başarılı olabilmesi, doğru tarihler için düzenlenmesine ve düzenlendiği tarihe göre içeriğinin planlanmasına bağlıdır. Genel olarak pazarlama etkinliklerinin başarılı olduğu zaman dilimi Tatil Günleri, Özel Günler ve Haftalardır. Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü ve Bayramlar ise etkinliklerinizi planlayabileceğiniz en önemli günlerdir.

 

SATIŞARINIZI ARTTIRMAK İÇİN PAZARLAMA ETKİNLİKLERİ PLANLAYIN

 

Tüketiciler özellikle özel günler ve haftalarda arama motorları üzerinde yaptıkları aramaları arttırmakta ve e-ticaret sitelerinden daha fazla alışveriş yapmaktadırlar. Tüketicilerin arama motorları üzerinde pazarlama etkinliklerinizi düzenlemek istediğiniz özel günle ilgili arama gerçekleştirdikleri zaman dilimine göre etkinliğinizi düzenlemeniz planladığınız sonuca ulaşmanızı kolalaştıracaktır.

 

Tüketicilerin özel günler ve haftalar için yaptıkları aramaların arttığı zaman dilimini görmenin en iyi yolu Google Trends(https://www.google.com/trends/) kullanmaktır. Bu ücretsiz araç sayesinde belirli bir kelime grubu için hangi zaman diliminde ne sıklıkta arama yapıldığını görebilmekteyiz. Google Trends üzerinde geçen yılın verilerine göre “Sevgililer Günü Hediyeleri” kelime grubu için örnek bir sonuç:

 

Google Trends üzerinde almış olduğumuz sonucu incelediğimizde “Sevgililer Günü Hediyeleri” kelimesi için aramaların, Aralık ayında başladığını ve Ocak ayı sonuna kadar ufak artışlarla devam ettiğini; ancak Şubat ayının ilk günlerinden itibaren hızla arttığını ve 14 Şubattan sonra aramaların sonlandığını görebilmekteyiz. Google Trends üzerinden almış olduğumuz sonuca göre Sevgililer Günü için en iyi pazarlama etkinliğinin düzenlenebileceği zaman aralığı 1 ile 14 Şubat’tır. Benzer şekilde diğer özel günler ve haftalar için de Google Trends aracı ile pazarlama etkinliklerimizi düzenleyebileceğimiz tarih aralıkları konusunda araştırma yapabiliriz.

 

2013 yılı için pazarlama etkinliklerinize yardımcı olmak amacıyla alışverişlerin artabileceği tarihleri belirledik:

 

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret dünyasında müşterilerin satın alma kararlarını etkileyen faktörlerin başında, ürün yorumları geliyor. İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların ilk incelediği detaylardan biri daha önce üründen satın almış kişilerin verdikleri puanlar ve yorumları oluyor. Müşteri yorumları, güveni kazanma, satışları artırma ve marka imajını güçlendirme açısından büyük önem taşıyor. Sattığınız ürünleri doğru şekilde gösterdiğinizden emin olarak müşterilerle olan iletişiminizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret sitelerinin yüksek satışlar yaparak başarılı olması için müşteri memnuniyetini sağlayarak iade sayılarını azaltmak büyük önem taşıyor. Müşterilerin ürünleri iade etme oranı memnuniyetleri ile paralel olarak seyrettiğinden iade sayılarını azaltmak büyük oranda memnun müşterilere sahip olmaktan geçiyor. İade sayılarını azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için kullanılabilecek bazı yöntemler bulunuyor.  Bu yöntemlerin başında adil ve şeffaf…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret indirim kuponları sayesinde müşterilere çeşitli avantajlar sunarak satışları artırabilirsiniz. Kupon stratejileri, müşterilerin alışveriş yapma motivasyonunu artırmak, sadakat oluşturmak ve yeni müşteriler çekmek için çok önemlidir. Satış arttırma taktikleri arasında başı çeken indirim kuponları ile özel teklifler oluşturabilir böylece e-ticaret sitenize müşteri çekebilirsiniz. E-ticaret sitenizde yapacağınız indirim kampanyaları,  yeni müşteriler bulmanıza ve var olan müşterilerinizin…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

Bireysel e-ticaret yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği soru şirketsiz e-ticaret yapmak mümkün mü? Evet, şirket olmadan veya açmadan da e-ticaret yapmak mümkündür. Günümüzde birçok platform ve pazar yeri, bireylerin veya küçük girişimcilerin ürünlerini çevrimiçi satmalarına olanak tanır. Bu platformlar aracılığıyla, bir şirket kurma formalitelerine gerek kalmadan, kişisel bir hesapla ürünlerinizi listeleyebilir, satış yapabilir ve…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret, gün geçtikçe dünyası giderek daha fazla girişimcinin ve işletmenin tercih ettiği büyüyen bir alan haline geldi. Fakat başarılı bir e-ticaret işletmesi yönetmek sadece ürünleri satmakla sınırlı değil. Aynı zamanda temel finansal kavramları anlamak ve doğru bir şekilde uygulamak da gerekli. E-ticaret işletmesi yönetirken gelir ve giderlerinizi dikkatlice analiz etmek başarılı olmanız için büyük önem…(Continue Reading)