DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-Ticaret Sitenizin 2013 Satış Planları İçin Özel Günler!

E-Ticaret Sitenizin 2013 Satış Planları İçin Özel Günler!

2013 YILI İÇİN PAZARLAMA ETKİNLİKLERİNİZİ ŞİMDİDEN PLANLAYIN


E-ticaret siteleri için pazarlama etkinlikleri planlamak satışları arttırmak için önemlidir. Pazarlama etkinliklerinizin başarılı olabilmesi, doğru tarihler için düzenlenmesine ve düzenlendiği tarihe göre içeriğinin planlanmasına bağlıdır. Genel olarak pazarlama etkinliklerinin başarılı olduğu zaman dilimi Tatil Günleri, Özel Günler ve Haftalardır. Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü ve Bayramlar ise etkinliklerinizi planlayabileceğiniz en önemli günlerdir.

 

SATIŞARINIZI ARTTIRMAK İÇİN PAZARLAMA ETKİNLİKLERİ PLANLAYIN

 

Tüketiciler özellikle özel günler ve haftalarda arama motorları üzerinde yaptıkları aramaları arttırmakta ve e-ticaret sitelerinden daha fazla alışveriş yapmaktadırlar. Tüketicilerin arama motorları üzerinde pazarlama etkinliklerinizi düzenlemek istediğiniz özel günle ilgili arama gerçekleştirdikleri zaman dilimine göre etkinliğinizi düzenlemeniz planladığınız sonuca ulaşmanızı kolalaştıracaktır.

 

Tüketicilerin özel günler ve haftalar için yaptıkları aramaların arttığı zaman dilimini görmenin en iyi yolu Google Trends(http://www.google.com/trends/) kullanmaktır. Bu ücretsiz araç sayesinde belirli bir kelime grubu için hangi zaman diliminde ne sıklıkta arama yapıldığını görebilmekteyiz. Google Trends üzerinde geçen yılın verilerine göre “Sevgililer Günü Hediyeleri” kelime grubu için örnek bir sonuç:

 

Google Trends üzerinde almış olduğumuz sonucu incelediğimizde “Sevgililer Günü Hediyeleri” kelimesi için aramaların, Aralık ayında başladığını ve Ocak ayı sonuna kadar ufak artışlarla devam ettiğini; ancak Şubat ayının ilk günlerinden itibaren hızla arttığını ve 14 Şubattan sonra aramaların sonlandığını görebilmekteyiz. Google Trends üzerinden almış olduğumuz sonuca göre Sevgililer Günü için en iyi pazarlama etkinliğinin düzenlenebileceği zaman aralığı 1 ile 14 Şubat’tır. Benzer şekilde diğer özel günler ve haftalar için de Google Trends aracı ile pazarlama etkinliklerimizi düzenleyebileceğimiz tarih aralıkları konusunda araştırma yapabiliriz.

 

2013 yılı için pazarlama etkinliklerinize yardımcı olmak amacıyla alışverişlerin artabileceği tarihleri belirledik:

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!