DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Bir e-ticaret sitesi LinkedIn’den nasıl faydalanabilir?

Bir e-ticaret sitesi LinkedIn’den nasıl faydalanabilir?

​Pek çok kişi profesyonel sosyal ağ sitesi LinkedIn’in sadece iş arayanlar için olduğunu düşünüyor. Ama aslında kendine özgü özellikleri sayesinde LinkedIn bir e-ticaret sitesi için de son derece etkili bir tanıtım kanalı olabilir.

 

Dünyanın iş dünyasına yönelik en büyük sosyal ağı olan LinkedIn milyonlarca kullanıcısı il e-ticaret siteleri için en az Facebook veya Twiter kadar ve hatta bazı durumlar çok daha faydalı olabilir ama bunun için LinkedIn’i bu amaca uygun bir şekilde kullanmak gerekiyor.

 

LinkedIn’i doğru kullanmak içinse işe bu sosyal ağ sitesinin bir e-ticaret sitesi için neler sunabileceğini bilmekle işe başlamakta fayda var. İşte LinkedIn ve e-ticaret sitelerine sunduğu (ve çoğunlukla gözden kaçan) fırsatlar…

 

E-ticaret sitenizin kurumsal tanıtımı

Bir ziyaretçi web sitenize geldiğinde birinci önceliği sunmakta olduğunuz ürünler olacağını “hakkımızda” sayfasını ziyaret edenlerin sayısı çok yüksek olmayacağını tahmin edebilirsiniz. Eğer gözden kaçan bu kurumsal gücünüzü sergilemek içinse LinkedIn’de bir sayfa oluşturmak son derece etkili olabilir.

 

Doğru kişi ve firmalarla bağlantı kurabilmek

Sektörünüzdeki uzmanlar ve iş birliği yapma ihtimaliniz olan firmaların tamamını şahsen tanımıyor olabilirsiniz. Fakat bu kişi ve firmaların çoğu hali hazırda LinkedIn kullanıyorlar. Onlarla bu profesyonel sosyal ağ sitesi üzerinden iletişime geçmek olası ve potansiyel olarak çok karlı iş birliklerinin de önünü açabilir.

 

Yeni tedarikçiler keşfetmek

LinkedIn de sadece iş birliği yapabileceğiniz firmalara değil, ürün satın alabileceğiniz edebileceğiniz yeni firmalara ulaşmak için de benzersiz bir kaynak olabilir. Dünyanın dört bir yandan sayısız tedarikçiye ulaşmak için LinkedIn’de biraz vakit geçirmeniz yeterli.

 

İnsan kaynakları

E-ticaret sektöründe kalifiye eleman bulmak her zaman çok kolay olmayabilir. Fakat LinkedIn üzerinde dilediğiniz zaman özgeçmişlerini inceleyebileceğiniz çok sayıda aday bulunuyor. Özellikle hızlı büyüme dönemine girmiş olan bir e-ticaret sitesi için LinkedIn bu anlamda önemli bir kaynak olabilir.

 

Rakipleri takip etmek

Siz henüz LinkedIn sayfanızı oluşturmadıysanız bile emin olan rakiplerinizin önemli bir kısmı oradalar. LinkedIn size rakipleriniz hakkında, onların web sitelerinde bulabileceğinizden çok daha fazla bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Ürün tanıtımı

LinkedIn’in ürün tanıtımı için ideal bir plafotm olmadığının altını çizmekte fayda var, fakat istisnalar olabilir. Öncelikle ürünün reklamını yapar gibi tanıtmak yerine, ürün ve özellikleri ile ilgili işe yarayabilecek bilgiler sunabilirseniz, LinkedIn üzerinde bu konuda daha başarılı olabilirsiniz. Eğer B2B e-ticaret ile uğraşıyorsanız bu konuda elde edeceğiniz fayda daha da yüksek olacaktır.

 

Farklı sosyal ağların sunduğu imkanlarla e-ticaret sitenizi büyütebilirsiniz. Üstelik bu büyüme beklemediğiniz kadar hızlı da gerçekleşebilir. Böyle bir durumda zorlanmamak için IdeaSoft’un her çaptan e-ticaret sitesine uygun özellikleri çok işinize yarayacaktır. Bu özelliklere göz attıktan sonra siz de ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve kazanmaya bugünden başlayın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!