DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Avrupa’da yaygınlaşan alternatif teslimat yöntemleriyle e-ticaret işinizi geliştirin

Avrupa’da yaygınlaşan alternatif teslimat yöntemleriyle e-ticaret işinizi geliştirin

Tüketiciler için online alışverişin en büyük sorunlarından biri teslimatı beklemek. Buna teslimat sürecindeki zaman ve mekan kısıtlılığı da eklenince ürüne bir an önce kavuşmak isteyen e-ticaret müşterileri için online alışveriş tecrübesi her zaman için çok olumlu olmayabiliyor. Alıcının evine veya işyeri adresine yapılan teslimat hala Avrupa’da da en yaygın teslimat sistemi fakat süreci iyileştirmek adına çalışmalar sürekli devam ediyor.

Bazı Avrupa ülkelerinde girişimciler müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için sipariş yönetiminde farklı çözümler geliştirmeye başladı. Siz de e-ticaret işinizi geliştirmek, çağın gerekliliklerine ayak uydurmak, son gelişmelerden haberdar olmak, müşterilerinizin daha özgür ve kolay bir şekilde ürünlerine kavuşabilecekleri yeni teslimat yöntemleri konusunda bir adım atmak istiyorsanız derlediğimiz bu bilgiler oldukça işinize yarayabilir…

Neden alternatif teslimat sistemleri tercih ediliyor?

İş yerine gönderilen bir teslimat, alıcı açısından iş yerinin çalışma saatleriyle ya da kendi vardiya saatleriyle sınırlı olduğu için her zaman uygun bir yöntem olmayabiliyor. Ev adresine yönlendirilen bir kargo da evde beklemeyi gerektirdiğinden yine oldukça sıkıcı bir süreç haline gelebiliyor. Alternatif teslimat yöntemleri işte, tüm bu zaman ve mekan kısıtlılıklarına bir çözüm olarak Avrupa’da hızla gelişmeye başladı. Bu çerçevede, müşterilerin özgürlüklerini kısıtlamadan ve daha kolay bir şekilde ürünlerine ulaşmalarını sağlayabilecek bu farklı yöntemler Fransa, İngiltere ve Almanya gibi gelişmiş ülkelerdeki e-ticaret işletmeleri arasında her geçen gün daha da popüler hale geliyor.

Alternatif teslimat sistemleri neler?

‘Click and Collect’ son zamanlarda özellikle İngiltere ve Fransa’da hızla yaygınlaşmaya başlayan yeni bir teslimat sistemi. Tüketici online alışverişini gerçekleştirdikten sonra ürünü belli bir mağazadan ya da adresten gidip teslim alabiliyor. Bu sistemin avantajı; tüketicinin dilediği zaman herhangi bir yerde ve saatte ürünü satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra yine kendisine en uygun zamanda, evde beklemek zorunda kalmadan ürüne kavuşabilmesi. Bir diğer yöntemde ise, ürüne daha hızlı sürede kavuşmak isteyen sabırsız tüketiciler için ekstra kargo ücreti ödeme seçeneği ile daha hızlı bir teslimat sağlanabiliyor. Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerinde ise bu sistem tüketiciler tarafından çok daha fazla tercih ediliyor.

Siz de ürün teslimat sürecinde daha hızlı ve pratik bir çözüm ile müşteri memnuniyetini artırmak ve işinizi geliştirmek istiyorsanız Avrupa’da gelişen ve yavaş yavaş ülkemizde de uygulanmayan başlayan bu yöntemleri değerlendirebilirsiniz. Bu sırada e-ticaret işinizde daha başarılı olmanız için ihtiyacınız olan her konuda IdeaSoft yanınızda. Siz de hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve işinizi geliştirmeye temelinden başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaretLojistik
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!