DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Akbank sanal POS kurulumu nasıl yapılır?

Akbank sanal POS kurulumu nasıl yapılır?

E-ticaret sitenize Akbank’ın sanal POS’unu kurmak istiyorsanız öncelikle Akbank’a başvurmanız ve sanal POS başvurunuzun onaylanması gerekiyor.

Yaptığınız başvurudan sonra banka size mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu bilgileri verecek. Bu bilgiler size bir e-posta ile gelecek ve e-postada belirtilen destek hattını arayarak verilen güvenlik numarasını ileterek bir şifre talep edin.

Bu işlemlerden sonra mağaza numaranız, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz aktifleşecektir. Akbank Sanal POS sitesine giderek, bankanın yönetim paneli üzerinden elinizdeki bilgilerin girişini yapmanız gerekiyor.

1. adım

Yukarıda belirttiğimiz adrese girdikten sonra açılan panelin menüsünde sağ üst tarafta bulunan “Yönetim” başlığına tıklayın ve açılan pencerede “Yeni Kullanıcı Ekle” seçeneğini tıklayın.

akbank

Yeni kullanıcı ekle dedikten sonra, buradaki kutularda Kullanıcı adı, şifre ve Rol girişi yapmanız gerekecek.

  • Bura panele giriş için bir kullanıcı adı oluşturun.
  • Bu kullanıcı için bir şifre belirleyin ve alt satıra tekrar bu şifrenin girişini yapın.
  • Rol bölümünde ise “API Kullanıcısı” seçeneğini seçin.

2. adım

Sonrasında ise 3D güvenlik ayarlarını yapmak için sol tarafta bulunan “3D Secure” bölümüne gelin. Burada iş yeri numaranıza tanımlı 3D seçeneğini tanımlamak için “Güncelle” seçeneğine tıklayın.

UYARI! 3D bölümünde eğer 3D dışında bir model tipi bulunuyorsa, bankanızla iletişime geçmeniz ve sadece 3D sistemini kullanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. 3D sisteminiz açık olduğundan, bu kısmı güncellemeniz ve yeni bir şifre tanımlamanız gerekiyor. Son işlem olarak da 3D şifrenizi ve API kullanıcısını yönetim paneline girin.

3. adım

Akbank panelindeki işlemleriniz bittikten sonra İdeaSoft panelinize giriş yapın. Burada Ayarlar >> Ödeme Ayarları >> POS Yönetimi bölümüne gidin ve Mavi butona tıklayarak Akbank sanal POS’unuzu aktif hale getirin. Sonrasında Akbank için sağ tarafta bulunan “Düzenle” butonuna tıklayın.

akbank sanal pos

Sırasıyla;

  • Öncelikle ilk olarak Mağaza numaranızın girişini yapın,
  • API kullanıcısı bölümüne bankanın panelinde oluşturduğunuz kullanıcı adını girin,
  • Yine bankanın panelinde oluşturduğunuz şifreyi girin,
  • En son olarak POS’unuza ait taksit seçeneklerinin girişini yaparak işlemi tamamlayın.

UYARI! Banka tarafından 3D Güvenlik sisteminizin kapalı olması halinde “3D Secure Kullanma” seçeneğini işaretlemelisiniz. Bu durum sizin tercihinizde olan bir seçenek değildir. Banka eğer 3D sistemini hesabınıza dahil etmiş bulunuyorsa, 3D sistemini açık kullanmanız gerekmektedir.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasıödeme sistemleri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!