Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir?

ucretsiz e ticaret sitesi kurmak icin gerekenler nelerdir scaled

E-ticaret dünyası her geçen gün gelişen bir dünyadır. Çünkü insanlar internetten alışveriş yapıp, ürünün adresine kadar gelmesini her zaman avantajlı olarak görür. Eğer bir şeye acil gereksinim duyulmuyorsa, çoğu kişi internetten bakmayı tercih eder.

Bu dünya oldukça canlı olduğu için pek çok girişimci veya küçük ve orta boyutlu işletme buraya adım atmak ister. Dijitalleşme sürecini tamamlamak, daha fazla müşteriye hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.

E ticaret yapmak istiyorsanız, hangi gereksinimlerin olduğunu bilmek başlangıçta yapmanız gereken ilk adımdır. Ayrıca bunlar ana hatları ile nasıl bir altyapı seçeceğinizi bilmek, satacağınız ürünleri bulmak ve şirket kurmaktır.

Ürün Belirlemek

Eticaret dünyasına girecekseniz, öncelikle hangi ürünleri satacağınıza karar vermeniz gerekir. Burada hızlı bir karar almadan, farklı seçenekleri inceleyerek karar vermek tavsiye edilir.  Genel olarak,

 1. Kadın ve erkek tekstil ürünleri,
 2. Mutfak araç-gereçleri,
 3. Ev ve dekorasyon eşyaları,
 4. Araç aksesuarları,
 5. Elektronik ürünler,
 6. Kozmetik ürünler,
 7. Bebek bakımı ve bebek tekstil,
 8. Evcil hayvan ürünleri,

En çok satan ürün kategorileridir. Ancak bunlarla sınırlı olmadan farklı seçenekler de yer alır. Tüm bunları da inceleyerek, bir karara varmanızda fayda vardır. Aynı zamanda ek olarak niş fikirleri de düşünmenizde fayda vardır. Farklı opsiyonları değerlendirerek, böylelikle size en uygun olanlara kısa süre içerisinde ulaşmanız mümkün.

Şirket Kurmak

Eğer e ticaret yapmak isteyen bir girişimciyseniz, bu durum bir şirketinizin olmadığı anlamına gelebilir. Resmi bir firma olması, kuralara uygun ticaret yapmak için şarttır. Bu kapsamda limited, anonim ya da şahıs şirketlerinden biri kurulmalıdır. Aynı zamanda bunların her biri farklı yapıya sahiptir. Dolayısıyla karar vermeden önce tek tek incelemek, aralarından size en uygun olanlarına karar vermek gerekir.

Bir firma sahibi olmak, tüketicilerin de size güvenmesine yardımcı olur. Bu sayede satış potansiyeliniz daha fazla arttırmanız mümkündür.

E-ticaret Temeli Seçmek

Ürünlerinize karar vermişseniz, bir şirket kurmuşsanız sırada e ticaret yapmak için bir temel seçmek gerekir. Sıfırdan kendi online alışveriş sitenizi kurmanız mümkündür. Ancak bu oldukça masraflıdır. Çünkü siteniz için gerekli olan opsiyonların hepsi bir ücret karşılığı dahil edilir.

Bu durum hem maliyetin hem de sitenin oluşması için gerekli olan seçeneklerin artmasına neden olur. Eğer daha avantajlı bir şekilde eticaret dünyasına adım atmak istiyorsanız, paketler en uygun fırsatları sunar.

Zira bunların içinde farklı özellikler dahil şekilde gelir. Böylece uygun fiyata daha iyi bir e ticaret sitesi kurmanız sağlanır. Bu kapsamda farklı seçenekler vardır ve böyelece hepsi incelenerek bir karara varılması mümkündür.

Ücretsiz E-ticaret Sitesi Var Mı?

Eğer e ticaret yapmak için ücretsiz ancak kaliteli bir adım atmak istiyorsanız, Eticaret.com size uygun fırsatları sunmaktadır. Free paket ücretsiz bir şekilde kişilere sunulmaktadır. Bu kapsamda şu gibi standartlar vardır:

 1. Yazılım güncellemeleri
 2. 1 adet ödeme sistemi entegrasyonu
 3. Eğitim dokümanları
 4. 100 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı
 5. 25 adet ürün listeleme
 6. Kargoda anlaşmalı ücretler
 7. Kullanım için hazır tema şablonları
 8. Kapıda ödeme ve havale ödemesi

Eticaret.com tarafından sunulan bu pakette ekstra masraf, sürpriz ödeme ve komisyon yer almaz. Eğer e ticaret yapmak için ilk kez adım atacaksanız, free paket güzel bir başlangıç yapmanıza yardımcı olur.

Eticaret.com Tarafından Sunulan Diğer Paketler Neler?

Bir e ticaret yapmak için site kurulduktan sonra başarılı bir şekilde yönetilirse kısa sürede büyür ve satışlarını arttırır. Bu durumda free paket de artık kişilere yetersiz gelir. Eticaret.com bu gibi durumlarda çözüm olarak midi ve maxi paketlerini de sunar. Midi paketinde tüm free seçeneklerine ek olarak,

 1. 100 adet ürün listeleme,
 2. 1000 GB yıllık sunucu, trafik kullanımı,
 3. Ticket sistemi ile destek hattı,
 4. Alan adı,
 5. Özel SSL sertifikası,
 6. Günlük yedekleme,

Yer alır. Maxi paketinde ise tüm midi özelliklerine ek olarak şunlar mevcuttur:

 1. 200 adet ürün ekleme
 2. 2000 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı
 3. Ticket + telefon destek hattı
 4. Sınırsız ödeme sistemi entegrasyonu
 5. Premium tema seçenekleri
 6. Tema düzenleme editörü
 7. Blog modülü
 8. Hediye çeki sistemi

Free paket ile başladıktan sonra yükseltme istediğiniz gibi gerçekleştirmeniz mümkün.

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
4 Mayıs 2023

E-ticarette tahmin edilebileceği üzere müşteriler bir ürün satın aldığında, kendisine gelmeden neye benzediğinden tam bilemez. Ürün fotoğraf çekimi bu nedenle büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar bir ürün alacağı zaman emin olabilmek için fotoğrafı ayrıntılı olarak incelemekte, buna göre bir karar vermektedir. Eğer potansiyel müşteriyi gerçek müşteri yapmak istiyorsanız, kaliteli fotoğraflar çekmek gerekmektedir. Böylece ürün tanıtımı…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
24 Nisan 2023

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha ilgi çekici olmasını istiyorsanız, kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Grafik tasarım bu bakımdan en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır. Sosyal medyayı ister tanınmak isterseniz sitenizi, e-ticaret sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak için kullanın, istediğiniz başarıları elde edebilmek için kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Bu insanların ilgisini çekeceği için beğeni ve takipçi gibi istatistiklerinizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
12 Nisan 2023

E-ticaret sitesi olan herkes doğal olarak daha fazla satmayı talep etmektedir. Bu konuda tavsiye edilen pek çok öneri yer almaktadır. Açıklama yazma bunlardan sadece bir tanesi olmaktadır. Geleneksel ticaret ve e-ticaret arasındaki en büyük fark satışların nasıl gerçekleştiği olmaktadır. Geleneksel ticarette satışlar mağaza aracılığıyla yapılmaktadır. Mağazada görevli olan satış görevlileri pek çok konuda müşterilere yardım…(Continue Reading)

Senem Savcu
2 Mart 2023

İçindekiler; Neden Ücretsiz E Ticaret Sitesi? Eticaret.com Size Neler Sunar? Ücretli Paketlere Geçiş Yapılır Mı? Ücretsiz Sitelerde Tema Şablonları Var Mı? Ücretsiz E-ticaret Sistemlerinde Yazılım Güncellemesi Var Mı? Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

İçindekiler; Yazılıma Yatırım Yapmanız Gerekmez Ödeme Entegrasyonları Yer Almaktadır Yazılım Güncellemeleri Bulunur Eğitim Dokümanları Mevcuttur Yükseltmek Mümkündür Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç…(Continue Reading)