E-ticarette altyapı sistemleri hakkında bilinmesi gerekenler [Dosya]

E-ticarete yeni başlayanların ya da fiziki mağazasını internete taşımak isteyenlerin bir alt yapı sağlayacısına ihtiyaçları olmaktadır. Alt yapı sağlayıcıları şirketlere, e-ticaret sitelerini açmak, sitelerinin tasarımlarını sunmak ve ödeme sistemlerini entegre etmek gibi farklı hizmetler sunmaktadır.

E-ticarete adım atacak olan kişilerin bu alt yapı hizmetleri hakkında bilmeleri gereken farklı konular bulunuyor. Bu unsurların bilinmesi doğru bir alt yapı hizmeti alınmasını ve e-ticaret faaliyetlerinin de daha uzun soluklu ve güvenilir bir şekilde devam etmesini sağlar. Bu nedenle de İdeaSoft olarak, alt yapı firmanızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair önemli konuları aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Bu yazılarda e-ticarete başlarken hangi paketleri seçmeniz gerektiğine ve bu paketlerde ne tür hizmetler sunulduğuna dair bilgileri bulabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklara tıklayarak ilgili yazılara gidebilirsiniz.

Hangi e-ticaret paketi size göre?

E-ticarette başarılı olabilmeniz için; öncelikle hedef kitle ve şirketinizin ihtiyaçlarına uygun, sağlam bir altyapıya sahip olmanız gerekiyor. Bunu, güvenilir bir firmanın e-ticaret paketleri arasından ‘size en uygun’ paketi seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

E-ticaret alt yapınızı değiştirirken nelere dikkat etmelisiniz?

Hali hazırda kullandığınız e-ticaret sitesinin size artık yetmediğini, büyümenizin önünde bir engel haline gelmeye başladığını nasıl anlarsınız ve geçiş süreci ile ilgili hesaba katmanız gereken şeyler nelerdir?

E-ticarete IdeaSoft ile başlamak için 7 neden

IdeaSoft’un yılların tecrübesi ile mükemmelleştirdiği akıllı e-ticaret paketleri sadece işe yeni başlayanlar tarafından değil, çok yakından tanıdığınız büyük firmalar tarafından da tercih ediliyor. E-ticaret referanslarımıza hızlıca göz atacak olursanız, IdeaSoft’u seçtiğinizde Türkiye’nin hangi dev firmaları ile aynı teknolojiye sahip olacağınızı kendiniz de görebilirsiniz.

Sektörde öne çıkmak isteyenler için e-ticaret çözümleri

Eğer ticaret yapıyorsanız daha fazla kişiye ulaşmak için mutlaka dijital dünyada yer almanız gerekiyor. Birbirinden farklı e-ticaret çözümleri arasından kendinize uygun olanı belirleyerek internet üzerinden satış yapmak, hedef kitlenize ulaşmanızı ve firmanızı büyüterek markalaşmanızı kolaylaştırıyor.

Ücretsiz e-ticaret sistemlerinin dezavantajları nelerdir?

Sitenizin daha dinamik, daha güçlü, daha fonksiyonel bir yapıya sahip olması için de bu modüllerden bolca satın almak isteyebilirsiniz. Hal böyle olunca da tabiri caizse durum tam da astarı yüzünden pahalıya geldi dedirtiyor. İşin maddi boyutu bir kenara, ücretsiz e-ticaret sistemlerinin beş önemli dezavantajı daha bulunuyor:

E-ticaret sitesi nasıl yapılır? Hangi e-ticaret paketleri size göre?

İş modelinizi belirlediniz ve hemen kendinize, firmanızı ya da ürünlerinizi tanıtan bir alan adı aldınız. Buraya kadar her şey adım adım, başarılı bir şekilde gerçekleşti. Peki ya altyapı olarak hangi e-ticaret sisteminiz kullanacağınızı biliyor musunuz?

Diğer Yazılar

Senem Savcu
2 Mart 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların kullanışsız olduğunu düşünür. Ancak gerçekte ücretsiz sunulan bu imkanların avantajları ya da dezavantajları seçilen firmalara göre değişkenlik gösterir. Eğer doğru bir platform seçerseniz, ücretsiz sistemler de sorunsuz bir…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç yapmanız sağlanır. Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları göz önünde bulundurulduğunda süreç oldukça kolaydır. İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi…(Continue Reading)

Senem Savcu
16 Şubat 2023

Online alışveriş tüketicilere fiziksel bir mağazaya kadar ürünleri görme ve satın alma imkanı sunar. Kişiler nerede olursa olsun, bu sistemlerden yararlanması mümkündür. Aynı zamanda bu dünyaya adım atmak istiyorsanız en iyi ücretsiz e-ticaret sitesi açmak mümkündür. Bu kapsamda mevcut olan çok sayıda firma vardır. Hem yerli hem de yabancı seçenekler oldukça fazladır. Ancak bir e-ticaret…(Continue Reading)

Senem Savcu
11 Şubat 2023

E ticaret sitesi nasıl kurulur? Sorusu, markasını dijitale taşımak isteyenler tarafından merak edilmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapma her geçen gün artan bir trenddir. Zira insanlar acil olmayan ihtiyaçlarını internetten sipariş vermeyi her zaman pratik ve rahat bulur. Bu bakımdan bu sektörde mevcut olan çok sayıda firma vardır. E-ticarete başlamak başlangıçta zor gibi dursa da takip…(Continue Reading)

Senem Savcu
9 Şubat 2023

E-ticaret dünyası her geçen gün gelişen bir dünyadır. Çünkü insanlar internetten alışveriş yapıp, ürünün adresine kadar gelmesini her zaman avantajlı olarak görür. Eğer bir şeye acil gereksinim duyulmuyorsa, çoğu kişi internetten bakmayı tercih eder. Bu dünya oldukça canlı olduğu için pek çok girişimci veya küçük ve orta boyutlu işletme buraya adım atmak ister. Dijitalleşme sürecini…(Continue Reading)