DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Dünyada e-ticaretin yeni trendleri

Dünyada e-ticaretin yeni trendleri

E-ticaret dünyası her geçen gün daha heyecan verici yeniliklerin ortaya çıktığı bir platform olmaya devam ediyor. Rekabetin çok yüksek olduğu bu piyasada firmalar, rakiplerini geride bırakmak için her yolu denemek zorunda kalıyorlar.

Peki, e-ticaret alanındaki en son yenilikler nelerdir? Çevrimiçi iş dünyasında, bundan sonra devrim niteliğinde hangi gelişmeler yaşanacak? Henüz denenmemiş bir pazarlama stratejisi var mı? Bütün bu soruların cevapları bu yazımızda…

Süper hızlı teslimat seçenekleri

Teslimat için bir ya da daha fazla gün bekleme zorunluluğu hızla tarihe karışıyor. Artık çoğu çevrimiçi alışveriş firması, mümkün olan bölgelerde, aynı gün teslimat sistemini kullanır duruma geldi. Teslimatın geleceğinde bundan sonra, ürünün saatler içinde tüketiciye ulaştırılabilmesi ya da tüketicinin ürünü alabileceği teslimat ofisleri gibi yenilikler olabilir.

Yaratıcılıkta sosyal işbirliği

İnternetten satışta, özellikle tasarıma dayalı satış yapan firmaların birçoğu, yaratıcı süreçte kullanıcılarıyla işbirliği yapıyor. Pek çok t-shirt firmasının sayfasında, kullanıcıların kendi tasarımlarını hazırlayabileceği arayüzler bulunuyor. Bu sayede tüketici, tamamen kendine ait, özgün t-shirt tasarımlarını satın alabiliyor.

Mobil konuma göre satış

Şimdiden, perakende mağazalarının uygulama bildirimlerini harekete geçiren coğrafi hedefleme yöntemleri kullandıklarını görmeye başladık. Bu tarz pazarlama yöntemleri perakende sektörünü hızla ileriye taşıyacak gibi görünüyor. Coğrafi hedefleme (geotargetting) yapılarak uygulanan, kampanya, indirim ya da benzeri pazarlama araçları sayesinde hem çevrimiçi hem de fiziksel mağazaların satışları arttırılabiliyor.

Keyifli bir alışveriş için gerçek dünya ile bağlantılar sağlamak

E-ticaret dünyasının aşması gereken sorunların başında, fiziksel alışveriş ortamında alışveriş yapmanın hala kişiler için daha eğlenceli bir deneyim oluşu geliyor. Tüketiciler alışverişe çıkmayı, sadece eksik ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bir aktivite olarak değil, aynı zamanda rahatlamak, vakit geçirmek ve arkadaşlarıyla sosyalleşmek için iyi bir yol olarak görüyor. İlerleyen günlerde, e-ticareti daha keyifli kılacak, insanlara alışveriş yaparken dış dünya ile bağlantı kurmalarına yardımcı olabilecek yenilikler görebiliriz.

Görsel pazarlama teknikleri

Ürün açıklamalarının, görsellerin ve tanıtım videolarının pazarlama sürecinde ne kadar etkili olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Fiziksel bir satış temsilcisinin olmadığı e-ticaret dünyasında, kullanıcılara güven veren video tanıtımların kullanımının yaygınlaşacağını hatta alışveriş yapan kişinin doğrudan etkileşime girebileceği, interaktif ürün videolarının e-ticaret sitelerinde daha yaygın olarak kullanılacağını öngörmek çok da zor değil.

E-ticaretin geleceğinde bizi ne gibi yeniliklerin beklediğini henüz tam olarak bilemesek de önümüzdeki yıl için dünyada trend olması beklenen yeniliklerle çevrimiçi alışveriş daha heyecanlı ve keyifli bir hale gelecek gibi görünüyor. Siz de bu kazançlı dünyada şimdiden yerinizi almak istiyorsanız, alanında lider altyapı kuruluşu IdeaSoft her konuda yanınızda olmaya hazır. Hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun IdeaSoft ile siz de kazanın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!