Akakce.com Fiyat Karşılaştırma Sitesi Entegrasyonu

Akakce.com Fiyat Karsilastirma Sitesi Entegrasyonu

​E-ticaret siteleri için trafik çok önemlidir. Trafik elde edemezseniz, ziyaretçiniz olmaz. Ziyaretçi olmassa da malumunuz e-ticaret satışlarınız sönük olması kaçınılmazdır. Fiyat karşılaştırma siteleri trafik elde edebilmeniz için önemli mecraların başında gelmektedir. Birçok sektördeki e-ticaret sitesi mutlaka Google Adwords, Fiyat karşılaştırma siteleri ile entegrasyonu göz önünde bulundurmalı ve ilk tercihleri arasında yer almalıdır.

Bu yazımızda sizlere Akakçe Fiyat karşılaştırma sitesini ve e-ticaret sitelerine sağladığı hizmeti sizler için kaleme aldık. Akakçe Türkiye’de kurulan en eski fiyat karşılaştırma sitesidir dememiz sanırım yanlış olmaz. 2000 senesinden beri yayın hayatını sürdürmektedir. Aslında bir fiyat arama moturu ve internet alışveriş rehberi olarak kendilerini tanımlamaktadırlar. Amaç internet üzerinden alışveriş yapacak olan kitleye alışveriş süreçlerinde alternatifleri, fiyat seçeneklerini aramalarınız doğrultusunda getirmektedir.

IdeaSoft müşterileri Akakçe’den nasıl faydalanabilirler?

IdeaSoft kullanıcısı olan tüm işletmeler, akakce tarafından hizmet sağlanan kategorilerde ürün sağlıyorlar ise
Akakçe’de yer alabilirler. IdeaSoft – Akakçe Entegre çalışabilmektedir. IdeaSoft Akıllı E-ticaret sitenizdeki ürünlerinizi Akakçe’ye aktarabilir ve ürünlerinizi sergileyebilirsiniz.

Akakçe’nin faydaları nelerdir?

– E-ticaret sitelerini tarafsız olarak listeler ve kullanıcı tercihi doğrultusunda sizlere ziyaretçi sağlar. Rekabet gücünüzün yüksek olduğu ürünlerde daha avantajlı olursunuz.

– Satışlarınıza olumlu etki sağlayabilir çünkü akakçe üzerinde ürün ve uygun fiyat arayan kitle potansiyel alıcıdır.

– Farklı dönemlerde farklı kampanyalar uygulayarak daha fazla ziyaretçi elde edebilme olanağınız bulunur.

Akakçe’ye nasıl başvuruda bulunabilirim?

Müşterilerimiz eğer ürünlerinin akakçe’de yer almasını istiyorsa, bununla ilgili buradan başvuruda bulunabilirler. Başvuru sonrasında süreçleri takip ederek, gerekli prosedürleri ve çalışma şartlarını sağlayıp siz de ürünlerinizi akakçe’de yayınlayabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret dünyasında müşterilerin satın alma kararlarını etkileyen faktörlerin başında, ürün yorumları geliyor. İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların ilk incelediği detaylardan biri daha önce üründen satın almış kişilerin verdikleri puanlar ve yorumları oluyor. Müşteri yorumları, güveni kazanma, satışları artırma ve marka imajını güçlendirme açısından büyük önem taşıyor. Sattığınız ürünleri doğru şekilde gösterdiğinizden emin olarak müşterilerle olan iletişiminizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret sitelerinin yüksek satışlar yaparak başarılı olması için müşteri memnuniyetini sağlayarak iade sayılarını azaltmak büyük önem taşıyor. Müşterilerin ürünleri iade etme oranı memnuniyetleri ile paralel olarak seyrettiğinden iade sayılarını azaltmak büyük oranda memnun müşterilere sahip olmaktan geçiyor. İade sayılarını azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için kullanılabilecek bazı yöntemler bulunuyor.  Bu yöntemlerin başında adil ve şeffaf…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret indirim kuponları sayesinde müşterilere çeşitli avantajlar sunarak satışları artırabilirsiniz. Kupon stratejileri, müşterilerin alışveriş yapma motivasyonunu artırmak, sadakat oluşturmak ve yeni müşteriler çekmek için çok önemlidir. Satış arttırma taktikleri arasında başı çeken indirim kuponları ile özel teklifler oluşturabilir böylece e-ticaret sitenize müşteri çekebilirsiniz. E-ticaret sitenizde yapacağınız indirim kampanyaları,  yeni müşteriler bulmanıza ve var olan müşterilerinizin…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

Bireysel e-ticaret yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği soru şirketsiz e-ticaret yapmak mümkün mü? Evet, şirket olmadan veya açmadan da e-ticaret yapmak mümkündür. Günümüzde birçok platform ve pazar yeri, bireylerin veya küçük girişimcilerin ürünlerini çevrimiçi satmalarına olanak tanır. Bu platformlar aracılığıyla, bir şirket kurma formalitelerine gerek kalmadan, kişisel bir hesapla ürünlerinizi listeleyebilir, satış yapabilir ve…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret, gün geçtikçe dünyası giderek daha fazla girişimcinin ve işletmenin tercih ettiği büyüyen bir alan haline geldi. Fakat başarılı bir e-ticaret işletmesi yönetmek sadece ürünleri satmakla sınırlı değil. Aynı zamanda temel finansal kavramları anlamak ve doğru bir şekilde uygulamak da gerekli. E-ticaret işletmesi yönetirken gelir ve giderlerinizi dikkatlice analiz etmek başarılı olmanız için büyük önem…(Continue Reading)