Garanti Bankası sanal POS kurulumu nasıl yapılır?

Online satış yapmak için bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda ödeme işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi için Sanal POS kurulumuna ihtiyacınız olur.

Farklı bankaların sanal POS çözümleri oluyor. Bu yazı da Garanti Bankası’nın Sanal POS kurulumunun nasıl yapıldığını ele alacağız. İlerleyen günlerde farklı bankaların sanal POS kurulumlarına da yer vereceğiz.

1. adım

Garanti Bankası’nın size verdiği bilgilerle bankanın yönetim paneline giriş yapmanız gerekiyor. Buraya girdikten sonra size bir parola sorulacaktır. Bu parola cep telefonuna şifre değildir, bu şifre bir diğer ekranda kullanmanız ve kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre ile değiştirmeniz gerekecektir.

2. adım

Panele giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan “Yönetim” adlı bölüme giriş yapın ve sol taraftaki “Şifre resetleme” butonuna tıklayın. Bu alanda PROVAUT kullanıcını aktifleştirmeniz gerekmektedir. Aktifleştirmek için kolay hatırlayabileceğiniz bir parola seçmeniz gerekiyor.

3. adım

Sonrasında “Yönetim” panelinizde Ayalar > Ödeme Ayarları > POS Yönetimi alanına giriş yapın. Burada bulunan Mavi butona tıkladığınızda Sanal POS’unuzu aktif edebilirsiniz.

4. adım

Mağaza numaranızla giriş yapın ve sonrasında API kullanıcı alanına PROVAUT yazın ve Garanti POS ekranında belirlediğiniz şifreyi girin.

Garanti POS ekranında bulunan “Terminal Numaranızı” girin ve yeni adres belirleyin.

5. Adım

Son olarak Sanal POS’unuzun taksit seçeneklerini belirleyin.

[snippet slug=”blog-content-action” /]

Diğer Yazılar

Savaş Çetinkaya
1 Kasım 2022

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini değiştiriyor. Bu anlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; internetten satış için şirket kurmak isteyen birçok girişimciyi, digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne adım atmaya yöneltiyor. Bilindiği gibi; fiziksel bir mağaza sahibi olmak ile karşılaştırıldığında, internetten satış için şirket kurmak, yatırım ve işletme maliyetlerinin…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
29 Ekim 2022

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir ve yeni başlayanlar ilk olarak nelere ihtiyaç duyar? Bunu mercek altına almak ve e-ticarete yeni başlayacaklara ön ayak olmak istedik. Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde elektronik ticaret hızla gelişim gösteriyor. Birçok büyük markanın ilgisini çektiği gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin de e-ticaret ilgi odağı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
28 Ekim 2022

Uzun zamandır çalışarak online satış sitesi kurmak ve online satış yapmak için gereken tüm eksikleri tamamladığınızı ve ilk satışınızı da yaptığınızı düşünelim. Artık online satış sitesi kurmak sizin için bir plandan öteye geçmiş ve gerçekleşmiş oldu. Ancak ilk günlerdeki yoğunluk azaldığı ve diğer konuları hallettiğiniz için online satış rakamlarına odaklandığınızda işlerin düşündüğünüz gibi gitmediğini görebilirsiniz.…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
26 Ekim 2022

Halihazırda kendini kanıtlamış bir markaya, sahip olduğundan daha iyi bir isim bulmayı hiç denediniz mi? Bu küçük oyunun, düşündüğünüzden daha güç olduğunu, ilk denemeden sonra bile kolayca fark edebilirsiniz. Benzer şekilde; e-ticarette sıkça oynamak zorunda kaldığımız bir oyun: Sanal mağazamıza isim seçmek. Farklı ürünler ve markalara yer vereceğiniz sanal mağazanıza yeni bir alan adı ve…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
21 Ekim 2022

Bir önceki yazımızda Mobil SEO’nun ve mobil öncelikli indekslemenin üzerinde detaylı bir şekilde durarak, neden bu konuya önem vermeniz gerektiği ele almıştık. Bugünkü yazımızda ise mobil SEO’nuzu geliştirmek ve arama sorgularına daha iyi yanıt verebilmek için neler yapabileceğinizin üzerinde duracağız. Sitenizin mobil aramalarda daha iyi bir performans göstermesi ve sayfa sıralamanızı geliştirmek için bir takım…(Continue Reading)