Garanti Bankası sanal POS kurulumu nasıl yapılır?

garanti sanal pos kurulumu

Online satış yapmak için bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda ödeme işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi için Sanal POS kurulumuna ihtiyacınız olur.

Farklı bankaların sanal POS çözümleri oluyor. Bu yazı da Garanti Bankası’nın Sanal POS kurulumunun nasıl yapıldığını ele alacağız. İlerleyen günlerde farklı bankaların sanal POS kurulumlarına da yer vereceğiz.

1. adım

Garanti Bankası’nın size verdiği bilgilerle bankanın yönetim paneline giriş yapmanız gerekiyor. Buraya girdikten sonra size bir parola sorulacaktır. Bu parola cep telefonuna şifre değildir, bu şifre bir diğer ekranda kullanmanız ve kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre ile değiştirmeniz gerekecektir.

2. adım

Panele giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan “Yönetim” adlı bölüme giriş yapın ve sol taraftaki “Şifre resetleme” butonuna tıklayın. Bu alanda PROVAUT kullanıcını aktifleştirmeniz gerekmektedir. Aktifleştirmek için kolay hatırlayabileceğiniz bir parola seçmeniz gerekiyor.

3. adım

Sonrasında “Yönetim” panelinizde Ayalar > Ödeme Ayarları > POS Yönetimi alanına giriş yapın. Burada bulunan Mavi butona tıkladığınızda Sanal POS’unuzu aktif edebilirsiniz.

4. adım

Mağaza numaranızla giriş yapın ve sonrasında API kullanıcı alanına PROVAUT yazın ve Garanti POS ekranında belirlediğiniz şifreyi girin.

Garanti POS ekranında bulunan “Terminal Numaranızı” girin ve yeni adres belirleyin.

5. Adım

Son olarak Sanal POS’unuzun taksit seçeneklerini belirleyin.

[snippet slug=”blog-content-action” /]

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
4 Mayıs 2023

E-ticarette tahmin edilebileceği üzere müşteriler bir ürün satın aldığında, kendisine gelmeden neye benzediğinden tam bilemez. Ürün fotoğraf çekimi bu nedenle büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar bir ürün alacağı zaman emin olabilmek için fotoğrafı ayrıntılı olarak incelemekte, buna göre bir karar vermektedir. Eğer potansiyel müşteriyi gerçek müşteri yapmak istiyorsanız, kaliteli fotoğraflar çekmek gerekmektedir. Böylece ürün tanıtımı…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
24 Nisan 2023

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha ilgi çekici olmasını istiyorsanız, kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Grafik tasarım bu bakımdan en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır. Sosyal medyayı ister tanınmak isterseniz sitenizi, e-ticaret sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak için kullanın, istediğiniz başarıları elde edebilmek için kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Bu insanların ilgisini çekeceği için beğeni ve takipçi gibi istatistiklerinizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
12 Nisan 2023

E-ticaret sitesi olan herkes doğal olarak daha fazla satmayı talep etmektedir. Bu konuda tavsiye edilen pek çok öneri yer almaktadır. Açıklama yazma bunlardan sadece bir tanesi olmaktadır. Geleneksel ticaret ve e-ticaret arasındaki en büyük fark satışların nasıl gerçekleştiği olmaktadır. Geleneksel ticarette satışlar mağaza aracılığıyla yapılmaktadır. Mağazada görevli olan satış görevlileri pek çok konuda müşterilere yardım…(Continue Reading)

Senem Savcu
2 Mart 2023

İçindekiler; Neden Ücretsiz E Ticaret Sitesi? Eticaret.com Size Neler Sunar? Ücretli Paketlere Geçiş Yapılır Mı? Ücretsiz Sitelerde Tema Şablonları Var Mı? Ücretsiz E-ticaret Sistemlerinde Yazılım Güncellemesi Var Mı? Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

İçindekiler; Yazılıma Yatırım Yapmanız Gerekmez Ödeme Entegrasyonları Yer Almaktadır Yazılım Güncellemeleri Bulunur Eğitim Dokümanları Mevcuttur Yükseltmek Mümkündür Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç…(Continue Reading)