DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Garanti Bankası sanal POS kurulumu nasıl yapılır?

Garanti Bankası sanal POS kurulumu nasıl yapılır?

Online satış yapmak için bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda ödeme işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi için Sanal POS kurulumuna ihtiyacınız olur.

Farklı bankaların sanal POS çözümleri oluyor. Bu yazı da Garanti Bankası’nın Sanal POS kurulumunun nasıl yapıldığını ele alacağız. İlerleyen günlerde farklı bankaların sanal POS kurulumlarına da yer vereceğiz.

1. adım

Garanti Bankası’nın size verdiği bilgilerle bankanın yönetim paneline giriş yapmanız gerekiyor. Buraya girdikten sonra size bir parola sorulacaktır. Bu parola cep telefonuna şifre değildir, bu şifre bir diğer ekranda kullanmanız ve kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre ile değiştirmeniz gerekecektir.

2. adım

Panele giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan “Yönetim” adlı bölüme giriş yapın ve sol taraftaki “Şifre resetleme” butonuna tıklayın. Bu alanda PROVAUT kullanıcını aktifleştirmeniz gerekmektedir. Aktifleştirmek için kolay hatırlayabileceğiniz bir parola seçmeniz gerekiyor.

3. adım

Sonrasında “Yönetim” panelinizde Ayalar > Ödeme Ayarları > POS Yönetimi alanına giriş yapın. Burada bulunan Mavi butona tıkladığınızda Sanal POS’unuzu aktif edebilirsiniz.

4. adım

Mağaza numaranızla giriş yapın ve sonrasında API kullanıcı alanına PROVAUT yazın ve Garanti POS ekranında belirlediğiniz şifreyi girin.

Garanti POS ekranında bulunan “Terminal Numaranızı” girin ve yeni adres belirleyin.

5. Adım

Son olarak Sanal POS’unuzun taksit seçeneklerini belirleyin.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasıödeme sistemleri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!