DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizde kaliteli görsel oluşturmanızı sağlayacak 5 araç

E-ticaret sitenizde kaliteli görsel oluşturmanızı sağlayacak 5 araç

E-ticaret sitelerinin iyi bir tasarıma sahip olması ziyaretçileri etkileyerek satın almaya yönlendirmek için önem taşıyor. Estetik ve kullanıcı dostu bir tasarım, e-ticaret siteleri için daha fazla satış ve gelir anlamına geliyor. IdeaSoft e-ticaret sitenizi sorunsuz ve kaliteli bir tasarımla oluşturmanız için ihtiyaç duyduğunuz her türlü desteği sağlıyor.

Ancak e-ticaret sitelerinin ürünlerine ilişkin görsellerini sürekli güncellemeleri ve  ziyaretçilerin ilgisini çekecek fotoğraflarla ürünlerini ve içeriklerini desteklemeleri gerekiyor. Ürünlerinizi destekleyecek görselleri oluştururken tıpkı diğer birçok girişimci gibi, bir tasarım geçmişiniz; “Photoshop” ve “Illustrator” gibi programlar konusunda, yıllara dayanan bir tecrübeniz olmayabilir. Dahası, e-ticaret siteniz için görsel oluşturmanıza yardımcı olabilecek kaynakları, web araçlarını ve örnekleri bulma konusunda da zorlanıyor olabilirsiniz. Peki daha fazla gelir elde etmeniz sağlayacak görsel içerikleri nasıl oluşturabilirsiniz?

IdeaSoft olarak, e-ticaret siteniz için görsel içerik üretmenize yardımcı olacak 5 önemli aracı sizler için bir araya getirdik…

1. The noun project

The noun project içeriğinizde kullanabileceğiniz simgeleri ücretli olarak indirebileceğiniz bir online koleksiyon sitesi. Bu sitede ürünleriniz ihtiyacınız olan simgeleri kolayca bulabiliyor; “kalem”, “çanta” gibi en basit arama biçimiyle, kullanabileceğiniz yüzlerce simgeye ulaşabiliyorsunuz.

2. IM free

IM Free kullanıcılara ücretsiz, binlerce kaliteli fotoğraf sunan bir stok görsel sitesi. Üstelik bu fotoğraflar başka sitelerde de rastlayabileceğiniz; ücretsiz stok görsellerin birçoğundan daha kaliteli. Ayrıca tüm fotoğraflar iyi şekilde sınıflandırıldığı için, içeriğiniz için kolaylıkla uygun ve kaliteli stok görsel bulabilirsiniz.

3. Canva

Canva, e-ticaret sitenize uygun görseller oluşturmak için harika bir araç. Canva’da hazır binlerce görsel bulunuyor. Ayrıca kendi görsel içeriğinizi oluşturmak için bu fotoğrafların üzerine metin, afiş, buton gibi farklı öğeleri ekleyebiliyorsunuz. Canva görsel editörü sayesinde de, istediğiniz görsel öğeleri kolayca seçebilir ve tam olarak istediğiniz spota taşıyabilirsiniz. Özellikle de sosyal medya paylaşımları için hazır şablonları çok işinize yarayabilir.

4. Death to the stock photo

Death to the stock photo size; e-posta aboneliği karşılığında, her ay sitenizde kullanabileceğiniz fotoğraflar gönderen ücretsiz bir abonelik servisi.

Belirli bir kampanya için özel bir görüntüye ihtiyacınız varsa, her ay sadece birkaç fotoğrafın size gönderilmesi belki işinize yaramayabilir. Fakat tüm fotoğraf arşivine erişim hakkı veren “premium” seçeneği sayesinde, ihtiyacınız olduğunda siteden fotoğraf indirmeniz de mümkün.

5. PlaceIt

PlaceIt; dijital ürün ekranınız, web siteniz veya bir uygulamanız gibi, çeşitli platformlardan ekran görüntüleri almanızı sağlayan kullanışlı bir araç. PlaceIt’a, bilgisayarınızdan bir resim yükleyebilir veya bir URL girebilirsiniz. Placelt, bu kaynaktaki görüntüyü alır ve seçtiğiniz ekranın içine yerleştirir.

Ayrıca ekran görüntülerini farklı boyutlardaki cihazların ekranlarına göre boyutlandırabilmesi Placelt’ı e-ticaret siteleri için vazgeçilmez kılıyor.

E-ticaret sitenizin pazarlama hedeflerine ulaşmanız için; site tasarımınız, müşterinizin dikkatini çekmek için yarışan e-posta kampanyaları ve miktarı artan sosyal medya mesajları kadar önemli. Bahsettiğimiz araçlardan yararlanarak oluşturduğunuz içeriklerle; e-ticaret sitenizin trafiğini, satışlarını ve gelirinizi artırabilirsiniz.

IdeaSoft, yalnız içerik pazarlama konusunda değil; dijital pazarlamayla ilgili her konuda size özel çözümler sunuyor. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin sunduğu avantajlardan yararlanmak ve satışlarınızı artırmak için, hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: ürün sayfalarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!