E-ticaret sitenizde kaliteli görsel oluşturmanızı sağlayacak 5 araç

IS 171114 fotograf eticaret 680 2

E-ticaret sitelerinin iyi bir tasarıma sahip olması ziyaretçileri etkileyerek satın almaya yönlendirmek için önem taşıyor. Estetik ve kullanıcı dostu bir tasarım, e-ticaret siteleri için daha fazla satış ve gelir anlamına geliyor. IdeaSoft e-ticaret sitenizi sorunsuz ve kaliteli bir tasarımla oluşturmanız için ihtiyaç duyduğunuz her türlü desteği sağlıyor.

Ancak e-ticaret sitelerinin ürünlerine ilişkin görsellerini sürekli güncellemeleri ve  ziyaretçilerin ilgisini çekecek fotoğraflarla ürünlerini ve içeriklerini desteklemeleri gerekiyor. Ürünlerinizi destekleyecek görselleri oluştururken tıpkı diğer birçok girişimci gibi, bir tasarım geçmişiniz; “Photoshop” ve “Illustrator” gibi programlar konusunda, yıllara dayanan bir tecrübeniz olmayabilir. Dahası, e-ticaret siteniz için görsel oluşturmanıza yardımcı olabilecek kaynakları, web araçlarını ve örnekleri bulma konusunda da zorlanıyor olabilirsiniz. Peki daha fazla gelir elde etmeniz sağlayacak görsel içerikleri nasıl oluşturabilirsiniz?

IdeaSoft olarak, e-ticaret siteniz için görsel içerik üretmenize yardımcı olacak 5 önemli aracı sizler için bir araya getirdik…

1. The noun project

The noun project içeriğinizde kullanabileceğiniz simgeleri ücretli olarak indirebileceğiniz bir online koleksiyon sitesi. Bu sitede ürünleriniz ihtiyacınız olan simgeleri kolayca bulabiliyor; “kalem”, “çanta” gibi en basit arama biçimiyle, kullanabileceğiniz yüzlerce simgeye ulaşabiliyorsunuz.

2. IM free

IM Free kullanıcılara ücretsiz, binlerce kaliteli fotoğraf sunan bir stok görsel sitesi. Üstelik bu fotoğraflar başka sitelerde de rastlayabileceğiniz; ücretsiz stok görsellerin birçoğundan daha kaliteli. Ayrıca tüm fotoğraflar iyi şekilde sınıflandırıldığı için, içeriğiniz için kolaylıkla uygun ve kaliteli stok görsel bulabilirsiniz.

3. Canva

Canva, e-ticaret sitenize uygun görseller oluşturmak için harika bir araç. Canva’da hazır binlerce görsel bulunuyor. Ayrıca kendi görsel içeriğinizi oluşturmak için bu fotoğrafların üzerine metin, afiş, buton gibi farklı öğeleri ekleyebiliyorsunuz. Canva görsel editörü sayesinde de, istediğiniz görsel öğeleri kolayca seçebilir ve tam olarak istediğiniz spota taşıyabilirsiniz. Özellikle de sosyal medya paylaşımları için hazır şablonları çok işinize yarayabilir.

4. Death to the stock photo

Death to the stock photo size; e-posta aboneliği karşılığında, her ay sitenizde kullanabileceğiniz fotoğraflar gönderen ücretsiz bir abonelik servisi.

Belirli bir kampanya için özel bir görüntüye ihtiyacınız varsa, her ay sadece birkaç fotoğrafın size gönderilmesi belki işinize yaramayabilir. Fakat tüm fotoğraf arşivine erişim hakkı veren “premium” seçeneği sayesinde, ihtiyacınız olduğunda siteden fotoğraf indirmeniz de mümkün.

5. PlaceIt

PlaceIt; dijital ürün ekranınız, web siteniz veya bir uygulamanız gibi, çeşitli platformlardan ekran görüntüleri almanızı sağlayan kullanışlı bir araç. PlaceIt’a, bilgisayarınızdan bir resim yükleyebilir veya bir URL girebilirsiniz. Placelt, bu kaynaktaki görüntüyü alır ve seçtiğiniz ekranın içine yerleştirir.

Ayrıca ekran görüntülerini farklı boyutlardaki cihazların ekranlarına göre boyutlandırabilmesi Placelt’ı e-ticaret siteleri için vazgeçilmez kılıyor.

E-ticaret sitenizin pazarlama hedeflerine ulaşmanız için; site tasarımınız, müşterinizin dikkatini çekmek için yarışan e-posta kampanyaları ve miktarı artan sosyal medya mesajları kadar önemli. Bahsettiğimiz araçlardan yararlanarak oluşturduğunuz içeriklerle; e-ticaret sitenizin trafiğini, satışlarını ve gelirinizi artırabilirsiniz.

IdeaSoft, yalnız içerik pazarlama konusunda değil; dijital pazarlamayla ilgili her konuda size özel çözümler sunuyor. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin sunduğu avantajlardan yararlanmak ve satışlarınızı artırmak için, hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret dünyasında müşterilerin satın alma kararlarını etkileyen faktörlerin başında, ürün yorumları geliyor. İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların ilk incelediği detaylardan biri daha önce üründen satın almış kişilerin verdikleri puanlar ve yorumları oluyor. Müşteri yorumları, güveni kazanma, satışları artırma ve marka imajını güçlendirme açısından büyük önem taşıyor. Sattığınız ürünleri doğru şekilde gösterdiğinizden emin olarak müşterilerle olan iletişiminizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret sitelerinin yüksek satışlar yaparak başarılı olması için müşteri memnuniyetini sağlayarak iade sayılarını azaltmak büyük önem taşıyor. Müşterilerin ürünleri iade etme oranı memnuniyetleri ile paralel olarak seyrettiğinden iade sayılarını azaltmak büyük oranda memnun müşterilere sahip olmaktan geçiyor. İade sayılarını azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için kullanılabilecek bazı yöntemler bulunuyor.  Bu yöntemlerin başında adil ve şeffaf…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret indirim kuponları sayesinde müşterilere çeşitli avantajlar sunarak satışları artırabilirsiniz. Kupon stratejileri, müşterilerin alışveriş yapma motivasyonunu artırmak, sadakat oluşturmak ve yeni müşteriler çekmek için çok önemlidir. Satış arttırma taktikleri arasında başı çeken indirim kuponları ile özel teklifler oluşturabilir böylece e-ticaret sitenize müşteri çekebilirsiniz. E-ticaret sitenizde yapacağınız indirim kampanyaları,  yeni müşteriler bulmanıza ve var olan müşterilerinizin…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

Bireysel e-ticaret yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği soru şirketsiz e-ticaret yapmak mümkün mü? Evet, şirket olmadan veya açmadan da e-ticaret yapmak mümkündür. Günümüzde birçok platform ve pazar yeri, bireylerin veya küçük girişimcilerin ürünlerini çevrimiçi satmalarına olanak tanır. Bu platformlar aracılığıyla, bir şirket kurma formalitelerine gerek kalmadan, kişisel bir hesapla ürünlerinizi listeleyebilir, satış yapabilir ve…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
28 Aralık 2023

E-ticaret, gün geçtikçe dünyası giderek daha fazla girişimcinin ve işletmenin tercih ettiği büyüyen bir alan haline geldi. Fakat başarılı bir e-ticaret işletmesi yönetmek sadece ürünleri satmakla sınırlı değil. Aynı zamanda temel finansal kavramları anlamak ve doğru bir şekilde uygulamak da gerekli. E-ticaret işletmesi yönetirken gelir ve giderlerinizi dikkatlice analiz etmek başarılı olmanız için büyük önem…(Continue Reading)