Örneklerle Instagram paylaşımlarında kullanabileceğiniz içerik fikirleri

Örneklerle Instagram paylaşımlarında kullanabileceğiniz içerik fikirleri

Instagram, sosyal medya pazarlamada bir hayli önemli bir yere sahip. Kullanıcıların aktif olarak bu platformu daha çok tercih etmeleriyle markalar da odaklarını yoğun bir şekilde bu platforma yönlendirmeye başladı. Instagram üzerindeki etkileşimleri ve görünürlüğü artırmak için de aktif bir şekilde paylaşımlar yaparak tüketicilerle iletişim içinde olmak gerekiyor. Bu rehberimizde Instagram üzerindeki paylaşımlarınızda yararlanabileceğiniz içerik fikirlerini ele alacağız.

Ürün tanıtım paylaşımları

Yapabileceğiniz en temel paylaşımlar ürün tanıtım içerikleri olacaktır. Ancak sıradan beyaz arka fonlu fotoğraflar yerine farklı konseptlerde ürünlerin gerçek kullanım alanlarında fotoğraflar paylaşmak daha ilgi çekici olacaktır.

instagram paylasim 1

Sahne arkası fotoğrafları paylaşın

Yapabileceğiniz paylaşımlardan biri de sahne arkası fotoğrafları paylaşmak olacaktır. Takipçilerinize şirketinizin nasıl çalıştığını ve arkaplanda ne tür çalışmalar yaptığınızı gösterebilirsiniz.

instagram paylasim 2

Canlı yayınlar yapın

Son dönemlerde popüler olan ve önümüzdeki dönemlerde de popüler olmaya başlayacak olan içerik türlerinden biri de canlı yayınlar olacak. Canlı yayınlar ile takipçilerinizle doğrudan etkileşim ve iletişime geçebilirsiniz. Soru cevap etkinlikleri, ürün tanıtımları gibi farklı konseptlerle yayınlar yapabilirsiniz.

instagram paylasim 3

Kullanıcılardan gelen içerikleri paylaşın

Kullanıcıların sizin ürünlerinizle ilgili yaptıkları paylaşımları takip edebilir ve sonrasında da kendi hesabınızdan bu gönderileri paylaşabilirsiniz. Bu çalışmaları yaparak hem diğer takipçilerinize başka tüketicilerin düşüncelerini göstererek sosyal kanıt öğesi olarak bu gönderileri kullanabilirsiniz.

instagram paylasim 4

Şirketle ilgili yeni gelişmeleri paylaşın

Şirketinizi tanıtmak için yapabileceğiniz çalımalardan biri de şirketinizle ilgili yeni gelişmeleri ve haberleri de Instagram hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Markanız hakkında yeni bilgiler sunmak veya blog içeriklerinizi burada paylaşmak hem sitenize trafik çekmenizi sağlar hem de etkileşiminizi artırmanıza yardımcı olur.

instagram paylasim 5

Yarışmalar düzenleyin

Etkileşim oranlarınızı artırmak için Instagram üzerinden yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Yarışmalara katılımları artırmak için hediyeler sunabilirsiniz. Bu yarışmalara yeni hedef kitlelere de ulaşabilir ve erişim sayılarınızı artırarak yeni aboneler kazanabilirsiniz.

instagram paylasim 6

Eğlenceli video içerikler oluşturun

Ürünlerinizin kullanıma alanlarını gösteren ve eğlenceli video içerikler oluşturabilirsiniz. Video içerikler görsel içeriklere kıyasla daha fazla etkileşim getirdiği için paylaşımlarda daha etkili olacaktır. Özellikle ürünlerinizin kullanım alanlarını gösterecek ve dış mekan çekimleriyle desteklenebilecek farklı video içerikler oluşturabilirsiniz.

instagram-paylasim-7

Soru cevap etkinlikleri yapın

Yapabileceğiniz çalışmalardan biri de takipçilerinizin merak ettiği sorulara yanıt verecek paylaşımlar olacaktır. Hem canlı yayınlarla hem de hikayeler üzerinde soru cevap içerikleri oluşturabilirsiniz.

Özellikle Instagram bu konu ile ilgili Hikayeler bölümünde yeni bir uygulama yaptı. Buradaki paylaşımlarda takipçilerinizin size sorular göndermelerini isteyebiliyorsunuz. Bu sayede soru cevap çalışmalarınızı daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

instagram paylasim 8

Diğer Yazılar

Senem Savcu
15 Aralık 2022

İnternetten satış yapmak için e-ticarete başlamak isteyenlere rehber hazırladık. Bu e-ticaret rehberi ilk etapta ihtiyaç duyulabilecek birçok bilgiyi içerisinde bulundurmaktadır. E-ticaret nedir? İnternet ortamında ürün veya bir hizmetin satışının gerçekleştirildiği elektronik ticarettir. Geleneksel ticaretin yanı sıra internette bir site veya pazaryeri aracılığıyla satış yapılabilmektedir. Genellikle e-ticarete başlamak isteyen kişiler internet sitesi kurmak veya pazaryerlerinde satış…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
1 Kasım 2022

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini değiştiriyor. Bu anlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; internetten satış için şirket kurmak isteyen birçok girişimciyi, digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne adım atmaya yöneltiyor. Bilindiği gibi; fiziksel bir mağaza sahibi olmak ile karşılaştırıldığında, internetten satış için şirket kurmak, yatırım ve işletme maliyetlerinin…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
29 Ekim 2022

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir ve yeni başlayanlar ilk olarak nelere ihtiyaç duyar? Bunu mercek altına almak ve e-ticarete yeni başlayacaklara ön ayak olmak istedik. Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde elektronik ticaret hızla gelişim gösteriyor. Birçok büyük markanın ilgisini çektiği gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin de e-ticaret ilgi odağı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
28 Ekim 2022

Uzun zamandır çalışarak online satış sitesi kurdunuz ve satış yapmak için tüm eksikleri tamamladınız. Aynı zamanda ilk satışınızı da yaptığınızı düşünelim. Böylece artık online satış sitesi kurmak sizin için bir plandan öteye geçmiş ve gerçekleşmiş oldu. Ancak ilk günlerdeki yoğunluk azaldıktan sonra ve diğer konularıda hallettikten sonra satışlarınıza odaklanacaksınız. Dikkatinizi çeken ilk konunun satış rakamlarına…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
26 Ekim 2022

Halihazırda kendini kanıtlamış bir markaya, sahip olduğundan daha iyi bir isim bulmayı hiç denediniz mi? Bu küçük oyunun, düşündüğünüzden daha güç olduğunu, ilk denemeden sonra bile kolayca fark edebilirsiniz. Benzer şekilde; e-ticarette sıkça oynamak zorunda kaldığımız bir oyun: Sanal mağazamıza isim seçmek. Farklı ürünler ve markalara yer vereceğiniz sanal mağazanıza yeni bir alan adı ve…(Continue Reading)