DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

İş Bankası sanal POS kurulumu nasıl yapılır?

İş Bankası sanal POS kurulumu nasıl yapılır?

Türkiye İş Bankası’nın sanal POS’unu e-ticaret sitenize eklemek isterseniz izlemeniz gereken bazı adımlar olacaktır. İdeaSoft altyapısını kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek İş Bankası sanal POS’unuzu site üzerinde aktif hale getirebilirsiniz.

Öncelikle İş Bankası’na sanal POS için başvuru yapmanız gerekiyor. Bankaya yaptığınız başvuru onaylandığında banka size mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu verecektir. Size gelen e-postadaki ilgili numarayı arayarak, size verilen bu güvenlik kodu ile bir şifre talep etmeniz gerekecektir.

Bu işlemi tamamladıktan sonra, kullanıcı adı, mağaza numarası ve şifre bilgileriniz tamamlanmış olacak. Bu bilgileri edindikten sonra İş Bankası Sanal POS sayfasına giriş yaparak banka yönetim ekranına ulaşabilirsiniz.

1. adım

isbank sanal pos1

Öncelikle, banka yönetim paneline girdikten sonra üst menüde bulunan “Yönetim” kısmına gelin ve açılan sayfada sol tarafta bulunan “Yeni Kullanıcı Ekle” seçeneğine tıklayın.

2. adım

isbank sanal pos2

Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre oluşturun ve e-posta adresinizin girişi yapın. Daha sonra “Rol” bölümünde ise API kullanıcısını seçerek kaydedin.

3. adım

isbank sanal pos3

Bu işlemleri tamamladıktan sonra 3D güvenlik ayarlarınızın aktif olup olmadığını kontrol etmek için sol tarafta bulunan “3D Ayarları” seçeneğine tıklayın.

Burayı tıkladığınızda 3D seçeneğinizin aktif olup olmadığını görebilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken nokta 3D modelinin farklı bir 3D tipinde olmamasıdır. Eğer bu ekranda farklı bir 3D tipi görünüyorsa, banka ile görüşmeniz ve sadece 3D sistemini tanımlatmanız gerekir.

3D sisteminiz tanımlı ise “Güncelle” diyerek bir şifre belirleyebilirsiniz ve sonrasında API kullanıcı ve 3D şifrenizi yönetim paneline giriş yapın.

4. adım

Yönetim panelinden bu işlemleri yapabilmek için Ayarlar >> Ödeme Ayarlar >> POS Yönetimi bölümüne giriş yapın. Burada Mavi butona tıklayarak İş Bankası sanal POS’unuzu aktifleştirin. Bunun sonrasında sağ taraftaki İş Bankası düzenleme butonuna tıklamanız yeterli.

5. adım

isbank sanal pos4

Son olarak açılan pencerede API kullanıcı alanına bankanın panelinde oluşturduğunuz kullanıcı adını ve şifreyi girin.

Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise 3D Secure Kullanma seçeneğini seçin. Bu bankanın elinde olan bir şeydir ve eğer banka 3D sistemini dahil etmemişse siz de kullanamazsanız. 3D kullan seçeneğini sadece banka bunu onayladıysa kullanın.

Eğer mağaza numaranız 12 haneli ise Yeni Adres kutusunu işaretlemeniz gerekiyor. Eğer böyle değilse bu kutuyu işaretlemeyin.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasıödeme sistemleri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!