Savaş Çetinkaya
26 Eylül 2022

Bir anlığına, e-ticaret, kredi kartı, vadeli satış gibi kavramların olmadığını ve çok değerli ineğinizi küçük bir toprak parçası için takas ettiğinizi hayal edin. İşte ticaretin hikâyesi, bundan binlerce yıl önce böyle başladı. İnsanlık tarihi kadar eski olan ticaret bugünlere gelene kadar hangi aşamalardan geçti? Günümüzde artık, satıcı ve müşterinin yüz yüze görüşmek zorunda olmadan gerçekleştirdiği…(Continue Reading)

seyhun
12 Mayıs 2016

Geleneksel ticarette müşterileri satın almaya ikna etmenin birçok yolu olabiliyor. Müşterinin ihtiyacı anlaşıldıktan sonra beklentilerini karşılayacak ürün veya hizmetler tavsiye edilebiliyor ve davranışın satışa dönüşmesi için çeşitli pazarlama taktikleri uygulanabiliyor. Bu noktada satış, satıcının yeteneklerine göre de şekillenebiliyor. Ancak e-ticarette fiziksel olarak satıcı ile alıcı karşılaşmadıkları için satış becerilerini farklı yollarla sunmak önem kazanıyor. Dolayısıyla…(Continue Reading)

seyhun
29 Mart 2016

E-ticarette geleneksel ticaret yöntemlerine benzer fiyat belirleme politikaları ön plana çıkıyor. Son yıllarda ise özellikle e-ticarette fiyatlar üzerinden indirimli satış uygulamaları yapmak, normal fiyatlardan daha yaygın hale geldi. Zaman sınırlı indirimler, bayram indirimleri, özel gün indirimleri, tatil indirimleri derken 365 gün boyunca bitmeyen indirim türleri ile karşılaşıyoruz. İndirim yapmanın en bilinen satış artırma yöntemlerinden olduğunu…(Continue Reading)

seyhun
15 Şubat 2016

Kullanıcıların farklı ihtiyaçları için en çok tercih ettiği mecraların başında e-ticaret siteleri geliyor. Çağı yakalamanın peşinde olan birçok girişimci de e-ticarete atılarak farklı ürün ve hizmetlerle pazarın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bir e-ticaret sitesinin sahip olduğu en büyük sermayenin zaman olduğu göz önüne alındığında atılacak adımlara da hızla karar vermek önem kazanıyor. Kullanıcıların talep ettiği ürünlerin…(Continue Reading)

seyhun
14 Ekim 2015

Yaşadığımız dijital çağda, teknolojik gelişmeler tüketici davranışlarını, tüketici davranışlarındaki değişiklikler de teknolojiyi hızla etkiliyor. Bu çerçevede en hızlı şekilde gelişme gösteren sektörlerin başında e-ticaret geliyor. Çünkü bugünün tüketicileri artık tüm ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılayabiliyorlar. Özellikle mobilleşmenin de yaygınlaşmasıyla e-ticaret sektörü bile kısa zamanda yeni bir alana doğru evrimleşmeye başladı. Kısa zaman içinde mobil e-ticaret sitelerinin…(Continue Reading)

seyhun
28 Eylül 2015

Çin ucuz maliyetli iş gücü ve gelişmiş üretim sektörü ile dünyanın en önemli ihracatçı ülkelerinin başında geliyor. Ülkemizde ilgi çekici, farklı veya daha uygun bir fiyata satışa sunabileceğiniz ürün ya da ürünleri değerlendirirken Çin size muazzam bir kaynak sağlayabilir. Ticaret işinizde başarılı olmanızı sağlayacak, bütçenize uygun, karlılığınızı artıracak ürünleri belirleyip, Çin’den ithal etmek oldukça avantajlı…(Continue Reading)

seyhun
11 Eylül 2015

Yaşadığımız dijital çağda her geçen gün hayatımıza yeni bir teknoloji ekleniyor. Mobil telefonlar, tabletler, internet bugün hayatlarımızın birçok alanını büyük ölçüde etkisi altına aldı, sağladıkları kolaylıklarla davranışlarımızı ve alışkanlıklarımızı şekillendirmeye başladı. Beacon da yeni nesil bir teknoloji olarak şimdiden, kısa zamanda yaygınlaşacağının sinyallerini veriyor. Birçok farklı amaç için kullanılabilecek ve fiziksel dünya ile dijital dünyayı…(Continue Reading)

seyhun
8 Eylül 2015

Online alışveriş potansiyel müşterilere; hız, konfor ve kolaylık gibi son derece câzip avantajlar sunuyor. Diğer taraftan, fiziksel mağazalardan alışveriş yapan müşterileri iyi tanıyan ve mağazalardan alışveriş yapma nedenleri görerek, işletmelerini bu doğrultuda yöneten fiziksel mağaza sahipleri de satışlarını önemli ölçüde artırabiliyor. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, genel perakende alışverişlerinin çok büyük bir kısmı fazlası fiziksel…(Continue Reading)

seyhun
18 Ağustos 2015

Bir müşterinin bir mağazadan içeri adımını atması her zaman için satın almaya hazır olduğu anlamına gelmeyebilir. Sunduğunuz ürün, o anda potansiyel müşterinin aklındaki pek çok şeyden sadece birini oluşturuyor olabilir. Bununla beraber mağazaya giren bir kişi her perakendeci için potansiyel bir müşteridir ve ona satış yapmak için ellerinden geleni yaparlar. Özellikle de büyük zincir mağazalar…(Continue Reading)