seyhun
18 Ocak 2016

Anahtar kelimeler dijital platformlar üzerinde rekabet ortamı oluşturan tüm sektörler için büyük bir önem taşıyor. Özellikle e-ticaret, artık anahtar kelime optimizasyonu (SEO) konusunda en büyük hassasiyetin gösterildiği alanlardan biri. Bu nedenle, bazı e-ticaret sitesi, kullandığı e-ticaret altyapısının sağladığı anahtar kelime optimizasyonu özelliklerine ek olarak bir de SEO uzmanı hizmeti almayı tercih edebiliyorlar. Bu e-ticaret sitesini,…(Continue Reading)

seyhun
14 Eylül 2015

Günümüzde masaüstü bilgisayarlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi tüketicilerin online alışveriş yapmasına imkan veren birçok araç var. E-ticaret işinizin başarılı olması için tüm bu cihazlarda etkin bir şekilde yer almanız ve hedef kitlenize, her an her yerde kusursuz bir alışveriş deneyimi sunabiliyor olmanız çok önemli. Doğru stratejilerle, hedef kitlenizi ziyaretçilere, ziyaretçilerinizi müşterilerinize ve…(Continue Reading)

seyhun
27 Mayıs 2015

Google bundan kısa bir süre önce mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilen aramaların, masaüstü cihazlardan yapılan aramaları geçtiğini resmen duyurdu. Bu duyurunun ardından da arama algoritmasında kullanıcıların bu eğilimlerine uygun bazı değişiklikler gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu değişen arama kriterlerine göre; arama sonuçlarında ‘mobil uyumlu siteler’ artık daha üst sıralarda yer alıyor. Mobil cihazlarda sağlıklı bir şekilde görüntülenemeyen siteler…(Continue Reading)

seyhun
22 Ekim 2014

Her markanın hedef kitlesini oluştururken, dijital dünyayı yakından takip etmesi gerekiyor. Dijital platformlar firmalara hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlayan pazarlama faaliyetleri için uygun bir ortam sunmanın yanı sıra hedef kitlelerinin ötesinde olan birçok kullanıcıya da erişme fırsatı veriyor. Özellikle e-ticaret sektöründeki fırsatlardan yararlanmak için günümüzde birçok firma pazarlama ve satış faaliyetlerini fiziksel mağazaların yanı sıra dijital…(Continue Reading)

seyhun
18 Eylül 2014

E-ticarette başarılı olabilmeniz için; öncelikle hedef kitle ve şirketinizin ihtiyaçlarına uygun, sağlam bir altyapıya sahip olmanız gerekiyor. Bunu, güvenilir bir firmanın e-ticaret paketleri arasından ‘size en uygun’ paketi seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Fakat doğrudan; yazılım firmalarının e-ticaret paketleri arasından seçim yaparak, ‘e-ticaret altyapısı oluşturma’ sürecine başlamak, hatalı bir ‘ilk adım’ olabilir. Bunun yerine sizlere; sonradan sorun yaşamamanız…(Continue Reading)

seyhun
15 Eylül 2014

E-ticaret, müşterilerine yılın her günü ve saatinde alışveriş yapabilme özgürlüğü sunuyor. “Fiziksel mağaza” ve “çalışma saatleri” zorunluluklarını ortadan kaldırarak işletmeleri de özgürleştiren e-ticaret; aynı zamanda, girişimcilerin kendi işlerini kolaylıkla kurabilme ve yürütebilmelerine de olanak sağlıyor.   Peki büyük fırsatlar sunan ve yüksek kârlılık oranlarına sahip e-ticaret pazarına girerek, ürünlerini dünyanın dört bir yanına pazarlamak isteyen…(Continue Reading)

seyhun
23 Nisan 2014

Binbir emek ile hazırladığınız e-ticaret siteniz, teknik yetersizlikler yüzünden hak ettiğinden çok daha az ziyaretçi çekiyor olabilir. Potansiyel müşterilere kullanım güçlüğü yaşatan ayrıntılar çoğunlukla, e-ticarete yeni atılan işletmelerin bilgi eksikliğinden kaynaklanır. Daha çok tasarımsal ve teknik tarafta tekrarlanan bu basit hatalardan, biraz dikkat ile kolaylıkla kaçınılabilir. E-ticaret sitesi hazırlarken sıkça yapılan hataları inceleyerek, önleminizi önceden…(Continue Reading)

seyhun
27 Mart 2014

Dünyada ekonomik kriz dönemlerinde bile büyümesini sürdüren ender sektörlerden biri olan e-ticaret, içerisinde bulunduğumuz çağda iş yapmak isteyen tüm girişimcilerin gözdesi. Zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde işlerini yürütmeye olanak sağlayan e-ticaret ile herkesin kolaylıkla kendi işini kurması ve sürdürmesi mümkün. Fakat özellikle bu konuya yeni ilgi duymaya başlayan girişimcilerin kafalarında bazı soru işaretleri olabilir.…(Continue Reading)

seyhun
9 Eylül 2013

​Geçtiğimiz yıl Türkiye’de gerçekleşen toplam online işlem hacmi 30 milyar TL’nin üzerine çıktı. 2013 sonuna kadar ise 50 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor. Dünya çapındaki e-ticarette de yükseliş bütün hızıyla devam ediyor. Bu yıl ilk kez küresel çapta e-ticaret hacmi 1 trilyon doların üzerine çıktı.   Bu yükselişteki en büyük rol online alışveriş yapanların sayısının hızla…(Continue Reading)

seyhun
25 Haziran 2013

​E-ticaret teknolojileri aynı e-ticaret’in kendisi gibi hızlı bir değişim içerisinde. Bu da en son yenilikleri takip etmek, daha etkili ve daha faydalı e-ticaret alt yapısını kullanmaya önem veren firmalar için göz ardı edilemeyecek bir durum. Daha fazla özellik, ekstra güvenlik, kullanım kolaylığı ve ihtiyaç esnekliğe ihtiyaç duymak gibi farklı nedenlerden dolayı e-ticaret at yapısını değiştiren…(Continue Reading)