seyhun
14 Eylül 2016

E-ticaret sektöründeki rekabet koşulları firmaların birbiriyle yarışarak kullanıcıların ilgisini çekecek çalışmalar yürütmelerini zorunlu hale getiriyor. Tanıtım çalışmaları da e-ticarette farklılaşmanın en önemli ayaklarından birini oluşturuyor. Online alışveriş dünyasının tüketicilerini cezbetmenin en verimli yolu ise doğal olarak online tanıtım yöntemlerinden geçiyor. E-ticaret siteniz için internet üzerinden tanıtım yapmaya karar verdiğinizde karşınıza birçok reklam modeli çıkabiliyor. Bu…(Continue Reading)

seyhun
8 Ağustos 2016

E-ticaret sektörü günden güne büyüyor, gelişiyor, güvenilir rakiplerin sayısı artıyor ve dolayısıyla rakiplerin arasından sıyrılıp öne çıkmak her zaman kolay olmayabiliyor. Bu nedenle e-ticaret siteleri de farklılaşabilmek adına internet reklamları için büyük yatırımlar yapıyor. Ancak internetin son derece dinamik yapısında online bir reklamın gerçekten istenen etkiyi yaratabilecek şekilde özenle hazırlanması büyük önem taşıyor. Display reklam,…(Continue Reading)

seyhun
16 Ocak 2015

E-ticaret sitenizin trafiğinizi hızla artırmak için, Google Adwords’ün “tıklama başına ödeme”(PPC) reklamlarından yararlanmak iyi bir fikir olabilir. Fakat rakipleriniz de büyük olasılıkla aynı yolu izlediği için, reklam alternatiflerinizi artırmanızda fayda var. Bu anlamda “ürün listeleme reklamları” işinize yarayabilir. Ürün listeleme reklamları, görsel olarak kullanıcıların dikkatini çektiği için çok avantajlı. Bu konuda yapılan bir araştırma sonucuna…(Continue Reading)

seyhun
12 Ocak 2015

Eğer gerçekten iyi bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız, rakiplerinize karşı çeşitli konularda üstünlük kurmanız gerekiyor. Bunlardan biri açılış sayfası, nam-ı diğer landing page. Landing page’lerin önemi, hala birçok e-ticaret sitesi yöneticileri tarafından anlaşılmış değil. IdeaSoft ekibi olarak, bu yazımızda landing page’lerin önemini anlamanız konusunda size rehberlik edeceğiz. İsterseniz once landing page’in ne olduğuna bakalım:

seyhun
12 Aralık 2014

Google’ın online reklam hizmeti Google AdWords, reklamverenlerin Google’daki arama sonuçlarında ilk 3 sıra ya da arama sayfasının sağ tarafında bulunan bölümlerde reklmları ile yer almasını sağlar. Bu reklamlar sayesinde de e-ticaret sitenizin çok ihtiyacı olan trafiği en hızlı şekilde elde edebilirsiniz. Bu reklamların sağladığı trafik sayesinde satışlarını artırmanız mümkün. Fakat eğer e-ticaret sitenizin satışlarını artırmak…(Continue Reading)

seyhun
30 Eylül 2014

Son zamanlarda eminiz siz de Native Advertising terimini sıkça duymaya başlamışsınızdır. Geleneksel reklam klişelerinden ayrılıp, eğlenceli ve öğretici şekilde ürün pazarlama yöntemine verilen bir isim Native Advertising (Doğal Reklamcılık). E-ticaret sitenizin kendisi veya içinde barındırdığı ürünler için siz de son zamanların bu gözde reklam yönteminden faydalanabilirsiniz.   Native Advertising uygulamalarında ağırlıklı olarak farklı mecralarda yer…(Continue Reading)

seyhun
23 Eylül 2014

Google’ın aramalarında ilk sayfada yer almak her zaman için kolay olmayabilir. Yüksek rekabet nedeniyle SEO yardımıyla bunu sağlayamadığınız durumlar için Google AdWords ile bunu sağlamanız mümkün. E-ticarette satışları artırmanın en etkili, ücretli yöntemlerinden olan Google AdWords’ün; ‘şeffaflık’ ve ‘ölçümlenebilirlik’ en önemli avantajları. Bu sayede eğer AdWords kampanya kurgunuzda bir sorun veya hata varsa hızlı bir…(Continue Reading)

seyhun
27 Haziran 2014

Satış ortaklığı’ adıyla da bilinen “Affiliate Pazarlama” kısaca; şirketlerin internet üzerinden hem tanıtım, hem satış yapmasını sağlayan önemli dijital pazarlama yöntemlerinden biri. Ülkemizde de oldukça yaygın olan ve müşterilerin de genellikle olumlu yaklaştıkları “Affiliate Pazarlama”, e-ticaret siteleri için bir yandan satışları artırırken, aynı anda yeni üye kazanma konusunda da oldukça başarılı bir yöntem. Reklamverenin sadece…(Continue Reading)

seyhun
20 Mayıs 2014

Görüntülü reklam ağılarında “retargeting” (yeniden hedefleme); e-ticaret sitenizi bir kere ziyaret edip ayrılanları, satış yapma amacıyla yeniden sitenize çekebilmek için kullanılan bir pazarlama stratejisi. Kullanıcılara özel bir mesajla ve anonim olarak ulaşmanızı sağlayan retargeting ile olan potansiyel müşterlere, farklı sitelere göz atarken yeni kampanyalar ve teklifler aracılığıyla ulaşmak mümkün. Peki retargeting nasıl çalışıyor? Popüler bir…(Continue Reading)

seyhun
20 Ağustos 2013

​E-ticaret için en önemli trafik kaynaklarından biri Google reklamları ve bu reklamlar için en önemli değişkenlerden biri de AdWords kalite puanıdır. En kısa tanımı ile kalite puanı, yayınlamakta olduğunuz reklamın, anahtar kelimelerinizin ve sitenizin birbirleri ile ne kadar ilgili olduğunu gösterir.   Google reklamınızın ne kadar kaliteli olduğunu değerlendirdikten sonra, daha yüksek kalite puanına sahip…(Continue Reading)

seyhun
1 Ağustos 2013

​E-ticaret siteleri için online reklamların diğer pazarlama yöntemlerine göre maliyetleri çoğunlukla daha fazladır. Pek çok alışveriş sitesinin pazarlama ve satış maliyetinde en büyük kalemi oluşturan online reklamların en büyük avantajı ise etkisinin de aynı oranda yüksek olması.   Sanal mağazalar için online reklamların önemi büyük olduğundan dolayı IdeaSoft blog’unda kısa süre önce Google reklamlarının mı,…(Continue Reading)

seyhun
24 Temmuz 2013

​E-ticaret sitenizde sunduğunuz ürünler ne kadar iyi, fiyatları ne kadar makul olursa olsun eğer onları potansiyel müşterileriniz ile buluşturamıyorsanız bu işte başarılı olma şansınız yok. IdeaSoft’un E-ticaret Bilgi Bankası dahilinde yer verdiğimiz farklı dijital pazarlama yöntemleri ile ilgili makalelerimizin bu konuda işinize yaradığını umuyoruz. Fakat bu ücretsiz veya düşük maliyetli pazarlama yöntemlerinin yanı sıra tüm…(Continue Reading)