Savaş Çetinkaya
11 Kasım 2016

E-ticaret sitenizi kurduktan sonra ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek için ödeme altyapılarını da sisteminize entegre etmeniz gerekiyor. Tabii ki bunları yaparken ya da yapmadan önce bu ödeme sistemlerinin ne olduğu hakkında bilgi edinmek, bu sürüçte size birçok kolaylık sağlayacaktır. Ödeme sistemleri hakkında bilmeniz gereken detayları bu dosyamızda ele alıyoruz. Burada sanal POS süreçlerinin nasıl işlediğinin yanı sıra…(Continue Reading)

seyhun
6 Ekim 2016

E-ticaret sitelerinin korkulu rüyası olan sahtecilik ve dolandırıcılık faaliyetleri, hem tüketiciyi hem hem de e-ticaret firmalarını mağdur ediyor. Yaygın olarak fraud adıyla bilinen kredi kartı sahteciliği, milyonlarca lira zarara, borçlanmalara, hatta işletmelerin kapanmasına bile yol açabiliyor. Peki e-ticaret siteleri sahtecilik faaliyetlerinin önüne geçmek için nasıl fraud kontrolü sağlayabilir? Fraud yöntemleri nelerdir? Kredi kartı ile yapılan…(Continue Reading)

seyhun
25 Temmuz 2016

Önceleri müşteriler; fiziksel mağazalar, telefon veya doğrudan satış kanalları üzerinden alışveriş ihtiyaçlarını giderebiliyorlardı. Teknolojinin geliştirilmesi, kullanıcı alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte online alışveriş, mobil alışveriş gibi çeşitli kanal alternatifleri ortaya çıktı. Omnichannel kavramı da kanal veya alışveriş yapılan cihazdan bağımsız olarak tüm müşterilere kusursuz bir alışveriş deneyimi sunabilme mantığına dayanıyor. Burada önemli olan, kullanıcıların herhangi bir kanalda…(Continue Reading)

seyhun
15 Nisan 2016

Online alışveriş, internet kullanıcıları için pek çok büyük kolaylık sağlıyor. Bu nedenle, her yıl bu alanda satış hacmi artarken, online alışveriş markalarında da yeni alternatifler karşımıza çıkıyor. Avantajlar ve değişimler dünyasının kapılarını aralayan e-ticaret, internet kullanıcılarına tüm bu cazip fırsatların yanı sıra, geniş ürün yelpazeleri, anlık bildirimlerle markalara dair güncel bilgiler ve çok daha fazlasını…(Continue Reading)

seyhun
24 Mart 2016

IdeaSoft olarak, BKM Express’in son kullanıcıya yani tüketiciye ve e-ticaret sitelerine sunduğu fırsatları aşağıda detaylıca anlatmaya çalıştık. E-ticaret sitesi sahibi şirketler için BKM Express nedir, nasıl çalışır, ücretli mi, üye nasıl olunur gibi soruların cevabını sizler için derledik. BKM Express nedir? BKM Express, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde kartınızı yanınızda taşımaya ihtiyaç duymadan ve kart bilgilerinizi…(Continue Reading)

seyhun
1 Şubat 2016

Sanal pos; kredi kartı alışverişlerimizde kullandığımız POS (Point of sale- ödeme noktası) cihazlarının, e-ticaret için internet’e uyarlanmış şekline VPOS (Virtual point of sale- sanal ödeme noktası) anlamına gelir. E-ticaret siteleri üzerinden kredi kartları veya banka kartları aracılığı ile direkt taksitli veya taksitsiz alışveriş yapmalarını sağlayan ve ödemenizi banka aracılığı ile hesabınıza aktaran sistemdir.

Savaş Çetinkaya
22 Eylül 2015

E-ticaret sitenizde dönüşüm oranlarınızı artırabilmek için sepeti terk etme oranlarınızı minimuma indirmeniz gerekiyor. Tüketiciler site üzerinde gezinirken farklı ürünleri sepetlerine ekleyebilirler; ancak çeşitli faktörlerden dolayı sepetlerindeki ürünleri bırakıp, alışverişi tamamlamadan siteyi terk edebilirler. Bu durumun çok sık yaşanması e-ticaret şirketinizin geri dönüşüm oranının düşmesine neden olabilir. Bu da tabii ki şirket için kırmızı alarm anlamına…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
17 Eylül 2015

E-ticaret sitelerinin başlarını derde sokacak en büyük durumlardan biri de internetteki sahtecilik (fraud) olaylarıdır. Bu durumlarla karşılaşılması e-ticaret sitelerini zarara uğratabilir. E-ticaret sitenizi sahtecilik işlemlerinden korumanız için almanız gereken önlemler bulunuyor. Güvenli şifreleme yöntemlerini kullanın E-ticarette güvenlik önemli bir rol oynuyor ve hem müşterilerin hem de kendi güvenliğiniz için güvenli şifreleme yöntemlerini kullanmanız gerekiyor. Artık…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
14 Eylül 2015

E-ticaret şirketlerinin en çok önem vermeleri ve geliştirmeleri gereken sayfalardan biri de şüphesiz ödeme sayfalarıdır. Bu sayfalar kullanıcıların ödeme yaptıkları sayfalar olduğu için dikkat dağıtıcı unsurların bu sayfalarda yer almaması gerekir. Ziyaretçinin bu sayfada dikkatinin dağılması onun ödeme işlemini yarıda bırakıp gitmesine neden olacağı gibi, satışlarınızın ve geri dönüşümlerinizin azalmasına da sebep olur. Dikkat dağıtıcı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
9 Eylül 2015

3D güvenlik (3D Secure) online alışverişlerin ödeme işlemlerinde kullanılan 2 aşamalı bir güvenlik sistemidir. İnternetten alışverişlerde bir zorunluluk olmasa da kullanıcılara güven unsurunu sağladığı için birçok e-ticaret şirketi tarafından kullanılıyor. 3D güvenlik nasıl çalışır? 3D güvenliğin çalışma prensibini özetleyecek olursak: Tüketici internet sitesi üzerinden kredi kartı ile ödeme işlemini gerçekleştirmek için seçimini yaptığında ve ödeme…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
21 Ağustos 2015

Türkiye İş Bankası’nın sanal POS’unu e-ticaret sitenize eklemek isterseniz izlemeniz gereken bazı adımlar olacaktır. İdeaSoft altyapısını kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek İş Bankası sanal POS’unuzu site üzerinde aktif hale getirebilirsiniz. Öncelikle İş Bankası’na sanal POS için başvuru yapmanız gerekiyor. Bankaya yaptığınız başvuru onaylandığında banka size mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu verecektir. Size gelen…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
17 Ağustos 2015

E-ticaret sitenize Akbank’ın sanal POS’unu kurmak istiyorsanız öncelikle Akbank’a başvurmanız ve sanal POS başvurunuzun onaylanması gerekiyor. Yaptığınız başvurudan sonra banka size mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu bilgileri verecek. Bu bilgiler size bir e-posta ile gelecek ve e-postada belirtilen destek hattını arayarak verilen güvenlik numarasını ileterek bir şifre talep edin. Bu işlemlerden sonra mağaza…(Continue Reading)