Savaş Çetinkaya
28 Ekim 2022

Uzun zamandır çalışarak online satış sitesi kurdunuz ve satış yapmak için tüm eksikleri tamamladınız. Aynı zamanda ilk satışınızı da yaptığınızı düşünelim. Böylece artık online satış sitesi kurmak sizin için bir plandan öteye geçmiş ve gerçekleşmiş oldu. Ancak ilk günlerdeki yoğunluk azaldıktan sonra ve diğer konularıda hallettikten sonra satışlarınıza odaklanacaksınız. Dikkatinizi çeken ilk konunun satış rakamlarına…(Continue Reading)

seyhun
20 Ağustos 2016

Facebook online alışveriş siteleri için bir pazarlama kanalı olmanın yanı sıra Facebook Store özelliği ile aynı zamanda önemi her geçen gün artan bir satış aracı haline geldi. Sanal mağazalarını Facebook üzerine taşıyarak gelirlerini artıran e-ticaret sitesi sahiplerinin sayısı artarken, sosyal ticaret de büyümeyi sürdürüyor. Facebook’un Instagramı satın alması sonrası instagram üzerinden satış yapmak da önemli…(Continue Reading)

seyhun
31 Aralık 2015

Sanal mağazanıza daha çok ziyaretçi çekmek satışlarınızı artırmak açısından son derece önemli. Fakat yeni müşterilere ulaşmak için kullandığınız yöntemlerin büyük kısmı oldukça maliyetli. Özellikle de rekabetin arttığı günümüz koşullarında e-ticaret alanındaki reklam maliyetleri azımsanamayacak seviyelerde. O zaman bir yandan sanal mağazanızı ziyaret edecek yeni potansiyel müşterilere ulaşmaya çalışırken, diğer yandan hali hazırda sitenize çekmeyi başardığınız…(Continue Reading)

seyhun
26 Şubat 2015

E-ticaretin sunduğu birçok olanak nedeniyle, online alışveriş yapanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Artan müşteri sayısı değişen eğilimleri ve alışveriş alışkanlıklarını da beraberinde getiriyor. Bu durum e-ticaret ekosisteminde rekabette öne çıkabilmek için bu alışkanlıklara ve eğilimlere önem vermek gerektiğini ortaya koyuyor. E-ticaretin geleceğinin, potansiyel müşterilerle etkileşimi artırma temeli üzerinde şekilleneceğini bugünden öngörmek çok zor değil. Bu…(Continue Reading)

seyhun
24 Şubat 2015

Günümüzde birçok e-ticaret sitesi, online satışı artırmanın yolları konusunda farklı yöntemler deniyor. Online satışlarını artırmayı ve işini büyütmeyi hedefleyen, bilinçli e-ticaret sitesi sahipleri dahi; sitelerini bir trafik kaynağı haline getirebilecek çeşitli önerilere ihtiyaç duyuyor. Araştırmalara göre, başarılı kampanyalar e-ticaret sitelerinin kârlılıklarını yüzde 30’dan fazla bir oranda artırabiliyor. Doğru tasarlanmış kampanyalar potansiyel müşterilerinizin, hem mevcut veri…(Continue Reading)

seyhun
17 Şubat 2015

Bilindiği gibi mobilya; üretimi kolay olmayan, yüksek maliyetli bir ürün. Buna rağmen yeni tasarımların ve üretim modellerinin geliştirilmesiyle birlikte artan talebi karşılamak adına mobilya sektöründe yaşanan rekabet de her geçen gün artıyor. Rekabetin artışını online satışlardaki yükselişi de körüklüyor. Sektörün tüm bu özellikleri mobilyayı, online satılan diğer ürün gruplarıyla kıyaslandığında daha riskli kılıyor. Diğer taraftan;…(Continue Reading)

seyhun
3 Şubat 2015

Stok yönetimi, e-ticaret siteleri açısından dikkat edilmesi gereken bir konu. Başarılı bir stok yönetimiyle müşterilere; toptan satın alınan ürünlerin birim fiyatlarını düşürme ve ürün siparişlerini hızlı teslim edebilme gibi faydalar sunmak, e-ticaret sitelerinin karlılığını artırabiliyor. Yeterince sermayesi bulunan girişimciler, ürünlerini toptan satın alıp stoklayarak avantaj sağlayabiliyor. Diğer taraftan, e-ticarete yeni başlayan ve yeterli sermayesi bulunmayan…(Continue Reading)

seyhun
22 Ocak 2015

E-ticaret sitelerinin satışlarını artırmaları için gerçekleştirdikleri pazarlama faaliyetleri arasında kampanyaların yeri büyük. Ancak kampanyaların doğru stratejiler üzerine kurgulanmaması, kampanya süreçlerinin başarısızlıkla sonuçlanmasına da neden olabiliyor. Bu nedenle, e-ticaret sitesi sahipleri olarak gerçekleştireceğiniz kampanyalar konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Öncelikle oluşturduğunuz kampanyaların, online pazarlama hedeflerinizle uyumlu olmasında yarar var. Ayrıca bir kampanyayı planlarken; kampanya mesajının hedef…(Continue Reading)

seyhun
21 Ocak 2015

Günümüzde, hemen her sektörün pazarlama ve tanıtım faaliyetleri için önemli bir araç olan sosyal medya, özellikle e-ticaret sitelerinin aktif olarak yer aldığı bir mecra. E-ticaret sitenizin pazarlama stratejilerini belirlerken sosyal medyada uygulayabileceğiniz küçük ama etkili stratejiler, sitenizin bilinirliğini ve karlılığını artırma konusunda faydalı olabilir. Bu anlamda kullanıcıların sosyal medya alışkanlıkları takip etmek, doğru bir pazarlama…(Continue Reading)

seyhun
15 Ocak 2015

E-ticaret şirketinizin dijital pazarlama hedeflerini gerçekleştirmesi konusunda, bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmaya karar vermeniz, birçok açıdan sizin için yararlı olabilir. Fakat bu kararı vermeden önce netleştirmeniz gereken konular var. Bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmaya başlamadan önce; e-ticaret sitenizle ilgili olarak, kendinize doğru soruları sormanız ve bu sorulara verdiğiniz yanıtlar son derece önemli. Bu anlamda öncelikle;…(Continue Reading)

seyhun
14 Ocak 2015

Gelişen teknolojinin sağladığı kolaylıklarla birlikte temelde bir e-ticaret sitesi oluşturmak basit gibi görünebilir. Ancak e-ticaret sitenizi başarılı bir online mağazaya dönüştürebilmek için siteyi kurduktan sonraki çalışmalarınızın da hayati önem taşıdığını unutmamanız gerekiyor. Bu anlamda bir e-ticaret sitesinin kârlılığını artırmak için yapılması gerekenleri olduğu kadar yapılmaması gerekenleri de bilmek gerekiyor. Özellikle rekabetin giderek arttığı e-ticaret sektöründe…(Continue Reading)

seyhun
12 Ocak 2015

Eğer gerçekten iyi bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız, rakiplerinize karşı çeşitli konularda üstünlük kurmanız gerekiyor. Bunlardan biri açılış sayfası, nam-ı diğer landing page. Landing page’lerin önemi, hala birçok e-ticaret sitesi yöneticileri tarafından anlaşılmış değil. IdeaSoft ekibi olarak, bu yazımızda landing page’lerin önemini anlamanız konusunda size rehberlik edeceğiz. İsterseniz once landing page’in ne olduğuna bakalım: