Savaş Çetinkaya
1 Kasım 2022

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini değiştiriyor. Bu anlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; internetten satış için şirket kurmak isteyen birçok girişimciyi, digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne adım atmaya yöneltiyor. Bilindiği gibi; fiziksel bir mağaza sahibi olmak ile karşılaştırıldığında, internetten satış için şirket kurmak, yatırım ve işletme maliyetlerinin…(Continue Reading)

seyhun
9 Ağustos 2016

İnternet teknolojilerinin yaygınlaşma ve geliştirilme hızı diğer sektörlerde olduğu gibi ticaretin de bu yöne evrilmesinin önünü açtı. Elektronik ticarete geçiş yapanlar ve e-ticaretle iş hayatına atılanlar gelenekselin ticarette karşılaşılan pek çok maliyet olmaksızın kendi işlerini yönetebiliyorlar. Ayrıca yine online olarak yürütülebilen tanıtım yöntemleriyle bilinen bir marka olma yolunda sağlam adımlar atabiliyorlar. Online kullanıcı sayısının da…(Continue Reading)

seyhun
19 Mayıs 2016

Bugün dijital pazarlamanın vazgeçilmezleri arasında bulunan, “Tıklama Başına Ödeme (PPC)” türünde reklam kampanyaları hazırlarken, hedef sayfa tasarımı, reklam tasarımı ve reklam yapısı gibi üzerinde durulması gereken pek çok konu var şüphesiz. Ancak kampanyanızı başarıya taşıyan en önemli unsur olarak karşımıza, hedeflenecek anahtar kelime tercihleri çıkıyor. Anahtar kelime tercihleri, kullanıcıların reklamınıza ulaşabilmelerini sağladıkları için bir PPC…(Continue Reading)

seyhun
16 Mayıs 2016

Ticaretin boyut değiştirdiği e-ticaret sektörü yükselişine tam gaz devam ederken yeni e-ticaret siteleri de bu yükselişe katkıda bulunuyor. Her geçen gün müşteri ihtiyaçlarının değişiklik göstermesiyle birlikte e-ticaret firmaları da iyileştirme yapma yoluna gidiyor. Kullanıcı davranışlarının değişim göstermesine ayak uyduramayan e-ticaret siteleri başarısız olurken etkili yöntemler uygulayanlar ise sektörün lideri olma yoluna emin adımlar atıyor. E-ticaret…(Continue Reading)

seyhun
28 Nisan 2016

E-ticaret sitesi oluşturmak ve ürünleri satışa sunmak, geleneksel ticaret yöntemine kıyasla çok daha kolay ve zahmetsiz. Dolayısıyla her geçen dakika yepyeni e-ticaret siteleri sektöre giriş yapmaya devam ediyor. Bu durum da rekabet yoğunluğunun artmasını oldukça etkiliyor. E-ticaret sitelerinin kullanıcıları etkileyerek onların beklentilerini karşılayabildiklerini göstermeleri ise ek bir çaba gerektiriyor. Çoğu e-ticaret firması, başlangıçta malesef ürünleri…(Continue Reading)

seyhun
19 Nisan 2016

​Ne yazık ki pek çok kişi sitenin “hakkımızda” sayfasını bir formaliteden ibaret olarak görür. Ama sitenizin her bir öğesi gibi bu sayfa da işinizdeki toplam başarınızı doğrudan etkileme gücüne sahiptir. Doğru bir strateji ile oluşturulmuş hakkımızda sayfaları müşterilerinizin duyduğu güveni artırmak ve nihayetinde satışların artmasına da katkıda bulunabilir. Peki hakkımızda sayfasını bir formalitenin ötesine taşımak…(Continue Reading)

seyhun
19 Nisan 2016

Dijital pazarlama ve satışın en yoğun olduğu alanlardan biri olan ve dünyada her yıl hacmini biraz daha artıran e-ticaret, pek çok girişimcinin adım atmak istediği bir alan olarak geçerliliğini koruyor. Mobil uyumun sağlanması ve girişimciler için en doğru e-ticaret paketlerinin bu hizmeti sunması da karlılığı her geçen gün markalar için biraz daha yükseltiyor. Dolayısıyla, fiziksel…(Continue Reading)

seyhun
12 Nisan 2016

Türkiye’de henüz yolun çok başında olunmasına rağmen e-ticaret dünyası, içinde binlerce farklı oyuncu barındırıyor. Her geçen gün daha fazla yol kat eden internet temelli ticarette rekabet yoğunluğunun katlanarak artacağını öngörebilmek mümkün. Diğer yandan bu tür sevindirici gelişmeler e-ticarete yeni atılanların veya henüz adım atmayı düşünenlerin gözünü korkutabiliyor. Sayıları giderek çoğalan online pazarların başarısı ve geniş…(Continue Reading)

seyhun
7 Nisan 2016

E-ticaretin çok kazandıran dünyası, girişimciler için hangi sektörde yer alırlarsa alsınlar, pek çok avantajlar sunuyor. Yalnızca karlılığı değil, marka değerini ve bilinirliğini artırma açısından da e-ticaret alanında kendine ait bir platform oluşturması, markaların lehine işleyen bir süreci de beraberinde getiriyor. Ancak, her e-ticaret paketi söz konusu avantajları sağlamayabilir. Hedef kitlenize en etkili şekilde ulaşabilmek, onları…(Continue Reading)

seyhun
12 Şubat 2016

Milyonlarca web sitesi içerisinde, oluşturduğunuz sitenin başarılı olmasını sağlamak, ilk başlarda düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Alt yapı ve ödeme sistemleri gibi bir çok bilgiye hakim olmanıza rağmen, büyük hayallerle kurduğunuz e-ticaret sitenizde hedeflediğiniz satışı gerçekleştiremiyor olabilirsiniz. Merak etmeyin; bu sandığınızdan daha sık karşılaşılan bir durum. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenler aslında o kadar da karışık…(Continue Reading)

seyhun
14 Ocak 2016

Her zaman kesin doğru ve yanlışların olmadığı ticaret hayatında, başarı formülleri ortaya koymak kolay olmayabilir. İşin içinde fiziksel bir mağaza vitrininin olmadığı e-ticarette de durum çok farklı değil hatta girişimciler pek çok farklı değişkenle daha ilgilenmek durumunda kalıyorlar. E-ticaret işinizi yeni kurduysanız ya da mevcut yatırımınızı büyütmek istiyorsanız neler yapabilirsiniz? Bu yazıda işinize yarayabilecek bazı…(Continue Reading)

seyhun
8 Aralık 2015

Yeni kurulan e-ticaret sitelerinde en fazla emek ve zaman planlama için harcanıyor. Çevrimiçi alışverişte satışları arttırmak için en önemli konularının başında da doğru hedef kitleyi belirlemek ve ona yönelik çalışma yapmak geliyor. Kurduğunuz e-ticaret şirketinizi piyasada nasıl konumlandıracaksınız ve hedef kitlenizi neye göre belirleyeceksiniz? Bu yazımızda bunlar ve benzeri kritik soruların cevaplarını bulmanızda ve hedef…(Continue Reading)