seyhun
10 Kasım 2016

Yeni müşteriler bulmaya mı odaklanmalı, yoksa eski müşterilerle olan ticari ilişkilerdeki karlılık oranları mı artırılmalı? Bu konu, geleneksel ticarette olduğu gibi e-ticaretle uğraşanların da zihinlerini meşgul eden sorular arasında yer alıyor. Konu hakkında araştırma yapan uzmanlar, öncelikle var olan müşterilerdeki kazançlara odaklanılması gerektiğini tavsiye ediyorlar. Yapılan araştırmalardan çıkan sonuçlar gerçekten de bu öneriyi doğrular nitelikte.…(Continue Reading)

seyhun
22 Eylül 2016

2016 yılının yaz dönemine hızlı bir giriş yapan Pokemon GO, tüm dünyada yeni bir dönemi de beraberinde getirdi. GPS ve sanal gerçeklik tabanlı bir oyun uygulaması olan Pokemon GO, kullanıcılarını şehrin farklı bölgelerine sürüklemesi ve tüm dünyada kabul görmesiyle birlikte oyuncu olmayanların bile dikkatini çekmeyi başardı. Uygulama mağazalarında yerini aldığı ilk aydan itibaren hızla artan…(Continue Reading)

seyhun
30 Haziran 2016

Pazarlama sektörü son yıllarda tamamen boyut değiştirdi. Fiziksel mağaza kültürünün yanı sıra e-ticaret sitelerinin kullanımı giderek yaygınlaşmaya başladı. Bununla birlikte e-ticaretin ekonomi dünyasına varlığını kabul ettirmesi ile dijital pazarlama uzmanlığı da iyiden iyiye popülerlik kazandı. Nasıl bir tanıtım elemanı ürünlerinizi tanıtarak satış yapmak için mesai harcıyorsa, dijital pazarlama uzmanları da yeni teknolojiler yoluyla markanızın tanıtımı…(Continue Reading)

seyhun
27 Haziran 2016

E-ticaret pazarı günden güne yeni boyutlar kazanıyor ve gelişiyor. Bu sayede her yapıdaki müşteri, piyasa ve ürünler hakkında detaylı bilgi edinebiliyor. Özellikle B2B firmaların önceleri edinmesi oldukça zor olan ham madde, yarı mamül, üretim aşamasında gerekli hizmetler ve güvenlik hizmetleri şimdilerde elektronik ticaretin sağladığı imkanlar dahilinde çok daha kolay bir hal aldı. Ancak B2C e-ticaret…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
15 Nisan 2016

Pazarlama tarafında çok tartışılan bir konu olsa da e-posta pazarlama halen, en çok yatırım getirisi (ROI) sağlayan pazarlama aracı olarak, şirketlerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden biri olmaya devam ediyor. Tabii ki zaman içerisinde hem teknolojinin hem de kullanıcı alışkanlıklarının değişmesiyle beraber e-posta pazarlamanın da kuralları değişmeye başlıyor. Bu değişikliklere ayak uydurmak, e-posta çalışmalarınızdaki verimliliğinizi…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
12 Nisan 2016

E-ticarette geri dönüşümü halen en yüksek pazarlama yöntemlerinden biri olan e-posta pazarlama için bir strateji belirlemek, müşterilerinize ne zaman, nasıl yaklaşacağınız konusunda size bir yol haritası çizer. Tüm pazarlama çalışmalarında olduğu gibi e-posta pazarlamada da belli bir strateji oluşturmak ve bunu uygulamak, bu alana yaptığınız yatırımlardan daha yüksek geri dönüşümler almanızı sağlar. Doğru bir e-posta…(Continue Reading)

seyhun
2 Nisan 2016

Tüm pazarlama çalışmalarını hedeflenen noktaya getirebilmek açısından müşteri davranışlarını anlayabilmek büyük rol oynuyor. Şirketlerin stratejilerini ve gelecek planlarını belirlemesinde müşterilerin alışkanlıkları, eğilimleri ve gözlemleri oldukça etkili oluyor. Ancak müşteriler hakkında bilgi edinmek için araştırma yapmak bazen zaman kaybına yol açabildiği gibi maliyetli de olabiliyor. E-posta gönderimi ise bu noktada şirketlerin imdadına yetişiyor. Hem geniş kitlelere…(Continue Reading)

seyhun
18 Mart 2016

E-posta pazarlaması bugüne kadar dönüşüm oranı yüksek ve maliyeti düşük bir yol olarak biliniyordu. Hala en etkili araçlardan biri olmasına rağmen, akıllı telefonların yaygınlaşması ile müşterilerin e-postalardaki bağlantılara tıklama oranları azaldı. Buna karşılık dünyadaki e-posta hesapları artmaya devam ediyor. Pazar araştırma firması Radicatti Group’un e-postalarla ilgili araştırmasından insanların daha uzun yıllar bu haberleşme biçimini kullanacağı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
3 Mart 2016

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız son üç yılın e-posta pazarlama istatistiklerinde de değindiğimiz gibi, e-ticarette en çok yatırım getirisi sağlayan pazarlama araçlarından biri hala e-posta pazarlama. Ancak bu yatırım getirisinin yüksek olabilmesi için bazı günahlardan kaçınmak gerekiyor. Tabii ki burada bahsettiğimiz günahlar, şirketlerin en sık yaptığı hatalar oluyor. Bu hatalar, şirketlerin verimli sonuçlar alamamasına neden olacağı gibi,…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
1 Mart 2016

E-ticaret firmalarının vazgeçilmez pazarlama araçlarından biri olan e-posta pazarlama, beklenenin aksine halen online satış yapan firmalara en çok yatırım getirisi sağlayan pazarlama yöntemlerinden biri. Son yıllarda e-posta pazarlama dinamikleri devamlı olarak değişiyor ve markalar da bu değişikliklere göre pazarlama stratejilerini geliştiriyor. Bu alandaki araştırmaların sonucunda ortaya çıkan veriler de markaların e-posta pazarlama stratejilerini geliştirmelerinde yardımcı…(Continue Reading)

seyhun
23 Şubat 2016

Pratikliğin ve hızın giderek önem kazandığı çağımızda, mobil sektörün yeri de zaman geçtikçe sağlamlaşıyor. İnternet kullanım alışkanlıklarının hızla değişmesi ile özellikle geçtiğimiz yıl dijitalde yaşanan mobil devrim, masaüstünü tamamen bitirmese de ona fark atmış durumda. Doğal olarak e-ticarette de pazarlama etkinlikleri de bugünlerde mobil odaklı yeni yaklaşımlara gebe. E-posta pazarlaması ise tüm pazarlama etkinliklerinin içinde…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
16 Şubat 2016

E-posta pazarlama çalışmaları sadece ürün tanıtımı ya da kampanya bildirimi için kullanıldığında, e-ticaret firmalarına çok fazla etkileşim getirmeyebiliyor. Gün içinde birçok firmadan bu tür mesajlar alan kullanıcıların, kampanya e-postalarına olan yaklaşımları çok olumlu olmayabiliyor. Ancak e-posta pazarlama çalışmalarında bir adım öne geçmek ve hem geri dönüşüm hem de etkileşiminizi artırmak için yapabileceğiniz bazı çalışmalar var.…(Continue Reading)