DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Yeni e-ticaret sitenizin başarısını hemen artırmak için 5 ipucu

Yeni e-ticaret sitenizin başarısını hemen artırmak için 5 ipucu

E-ticarette başarıya ulaşmak genellikle belli bir zaman alıyor. Yeni açtığınız bir e-ticaret sitesinin hedeflediğiniz seviyeye gelmesi için ilk ihtiyacınız şey zaman. Daha fazla müşteriye ulaşmak ve satışları artırmak için şüphesiz ki pek çok farklı çalışmalar yapıyorsunuzdur ve bunların önemli bir kısmı kademeli olarak etkisini gösteriyor.

Diğer yandan etkisini çok daha hızlı alacağınız bazı çalışmalar da var. İşte, özellikle e-ticarete yeni başlayanların çok faydalanabilecekleri ve e-ticaret sitenizin başarısını artırmaya hemen bugün başlayacak bazı ipuçları…

1- Ana sayfaya satışa yönlendirme yerleştirin

Pek çok e-ticaret sitesinin en çok ziyaretçi elde eden sayfası ana sayfası oluyor. Durum böyle olunca eğer ana sayfanızda satışa yönlendirecek özel bir çağrı yoksa önemli bir potansiyeli de elden kaçırmanız söz konusu olabilir. En iyisi dikkat çekici bir buton ile “Hemen satın al” veya “Alışverişe başla” gibi müşteriyi harekete geçirecek bir çağrı kullanmak.

2- Ürün fotoğraflarını gözden geçirin

Kaliteli ve açıklayıcı ürün fotoğraflarının satışlara etkisini ne kadar anlatsak yetmez. Siz de sitenizde kullandığınız fotoğraflardan kalitesi düşük olanları daha iyileri ile değiştirerek anında fark oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun için üretici ve tedarikçilerden elde edeceğiniz yüksek çözünürlüklü fotoğrafları kullanabileceğiniz gibi, kendi fotoğraflarınızı da çekebilirsiniz. Ürün fotoğrafları konusunda E-ticaret Bilgi Bankası’nda daha önce yayınladığımız makaleye de göz atmanızda fayda var.

3- Ana sayfadaki ürünleri gözden geçirin

Yukarıda da değindiğimiz gibi online mağazanızın ana sayfası en çok görüntülenen sayfanız yani bir anlamda vitrininiz. Vitrininizin her zaman en çok dikkat çekecek ürünlerle dolu ve insanları sitenizi gezmeye davet edecek şekilde hazırlanmış olması gerekiyor. Bu anlamda ana sayfayı çok fazla ürün ile doldurmamak da iyi bir fikir olabilir.

4- Sosyal medyada etkinizi artırın

Sosyal medya günümüzdeki en etkili dijital pazarlama kanalları arasında önemli bir yere sahip. Bu kanalı daha da verimli kullanmak içinse özel araçlar kullanabilirsiniz. Hootsuite ve Buffer bu anlamda en çok tercih edilen araçlar arasında. Siz bu ve benzeri araçları kullanarak sosyal medyada paylaşımlarınızı zamanlayabilir ve ayrıntılı istatistikler ile çalışmalarınızı bir adım daha ileriye taşıyacak detayları ayırt edebilirsiniz.

5- Ürün açıklamalarına küçük bir dokunuş

Eğer sitenizde üretici veya tedarikçilerin sağladıkları ürün açıklamalarını olduğu gibi kullanıyorsanız arama motorları açısından aynı üründe öne çıkmanız pek kolay olmayabilir. O yüzden metinleri baştan ele alarak özgün olarak oluşturmak son derece önemli. Potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekebilmek için de bu metinleri oluştururken ürün özelliklerine değil, sağladıkları faydalara odaklanmanızda büyük fayda var.

Tüm bu ipuçları etkisini hızlı bir şekilde görmeye başlayabileceğiniz ve genellikçe az zamanlar ayırarak gerçekleştirebileceğiniz çalışmalardan oluşuyor. Tabi ki tüm bunların anlamlı bir etki sağlayabilmesi için en son teknoloji ile geliştirilmiş bir e-ticaret altyapısına ihtiyacınız var. Gelin IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketleriyle bugünden tanışarak, ücretsiz demo hesabınıza başvurun ve kazanmaya bugünden başlayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticarete girişWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!