DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Size en uygun e-ticaret paketine sahip olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Size en uygun e-ticaret paketine sahip olduğunuzu nasıl anlarsınız?

E-ticaretin çok kazandıran dünyası, girişimciler için hangi sektörde yer alırlarsa alsınlar, pek çok avantajlar sunuyor. Yalnızca karlılığı değil, marka değerini ve bilinirliğini artırma açısından da e-ticaret alanında kendine ait bir platform oluşturması, markaların lehine işleyen bir süreci de beraberinde getiriyor. Ancak, her e-ticaret paketi söz konusu avantajları sağlamayabilir. Hedef kitlenize en etkili şekilde ulaşabilmek, onları birer müşteri olarak kazanabilmek için doğru e-ticaret paketine sahip olduğunuzdan emin olmanızda fayda var.

Peki, e-ticaret paket özelliklerinde nelere dikkat etmek gerekiyor? Hangi özellikleri sunan e-ticaret paketleriyle çalışmakta fayda var? Eğer markanızın sektörünün önde gelen markalarından biri olmasını istiyor, aynı zamanda ilerleyen dönemlerde küresel rekabete ortak olmasını sağlayarak e-ihracata giriş yapmayı planlıyorsanız, e-ticaret paketinizin size sunduğu fırsatları detaylı bir şekilde gözden geçirin. İşte bir e-ticaret paketinde dikkat etmeniz gereken bazı özellikler…

Hedef kitleye hitap edebilecek ideal tasarım seçenekleri

Markanızın yer aldığı sektör, ürün ve kategorilerle örtüşecek, hedef kitlenizin dikkatini ürünlere ve uyguladığınız kampanyalara yönlendirecek, karmaşık olmayan, her yaştan her kesimden kullanıcının rahatlıkla site içerisinde gezebileceği bir tasarım uygulaması, bir e-ticaret paketinin mutlaka sağlaması gereken faydaların başında geliyor. Çünkü karmaşık bir kategori yapısı, sipariş ve ödeme ekranın görüntüleme sorunlarının yaşanması, sepete gitmek ya da ana sayfaya dönmekte yaşanan zorluklar, ziyaretçinin sepeti ve e-ticaret sitenizi terk etmesine neden olabilir.

Bununla birlikte, sayfaların fazla göz yoran renklere sahip olması ve karmaşık yazı karakterleri kullanılması da yine ziyaretçinin e-ticaret sitenizden ayrılması gibi bir sonuç doğurabilir. Dolayısıyla, e-ticaret sitenizde sadelik ve kolaylık çerçevesinde, satın almaya yönlendirecek renkler, tanıtımlar ve öne çıkarılacak belli başlı ürünler seçilerek oluşturulacak çerçeveler, markanızın e-ticaret tasarımı için yeterli olacaktır. Bu şekilde, alışverişi bir e-ticaret sitesinde olması gerektiği gibi kolay ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Ürün satışlarını artıracak vitrin düzenlemesi

Markanın sunduğu ürünler ve bu ürünlerin sağladığı faydaya yönelik özelliklerin öne çıkması, satışlarını artıran en önemli etkenlerden biri. Dolayısıyla, ürünün yapı malzemesi, kalitesi, içeriği, ebatları ve benzeri özelliklerinin müşteriye sunulması son derece önemli. Ürünleri yaklaştıran ve daha detaylı görüntülenmesini sağlayan büyüteç özelliği, ürünün stoklarda bulunan beden/ebat/renk gibi farklı seçenekleri ve güncel fiyatlandırmalar, ürün sayfalarında mutlaka yer alması gereken bilgiler arasında.

Sonuç olarak, her ürün için bu vitrin düzenlemesini gerçekleştirebileceğiniz, buna ek olarak ürün karşılaştırmalarına, tavsiye ürün tanımlamalarına imkan veren bir e-ticaret altyapısına sahip olmanızda fayda var. Bu şekilde, müşteri ilgilendiği ürünle ilgili tüm bilgilere ulaşabildiği gibi, aynı şekilde alternatiflerini de gözden geçirme fırsatı bularak bulunduğu e-ticaret sitesine daha fazla güven duymaya ve alışverişler için bu markayı tercih etmeye başlayabilir. Böylece, müşteri kazanmanın yanında müşteri sadakati de kazanabilirsiniz.

Dijital pazarlama desteği

Markaların tanıtımları için e-posta, sosyal medya gibi pazarlama yöntemleri kullanmak, daha fazla kullanıcıya ulaşabilmenin anahtarı. Böylece kullanıcıları markanıza dair güncel kampanyalardan, yeni ürün ve kategorilerden haberdar edebilirsiniz. Ancak, e-ticaret paketinizin size bu konuda yardımcı olması, sizin adınıza söz konusu entegrasyonları gerçekleştirerek, e-posta ve sosyal medya yoluyla ne kadar başarılı bir pazarlama stratejisi gerçekleştirdiğinizi bildirmesinde fayda var.

Bununla birlikte, yine sosyal medya kanallarına giriş yapmış olan kullanıcıların, ürünlerinizi profillerinde görüntülenebilecek şekilde beğenmeleri, paylaşabilmeleri için özel butonlar bulunması, bu kanallar üzerinden ne kadar sipariş geldiğinin raporlanabilmesi de e-ticaret işinizi büyütürken izleyeceğiniz stratejileri belirleyebilmek açısından önem taşıyor.

Ayrıca, e-ticaret siteniz üzerinden de satışları artırmaya ve kullanıcıları alışverişe yönlendirmeye yönelik indirim kuponları ve hediye çekleri düzenleyebilmeniz, sepet ortalamanızı artıracak bir başka yöntem. E-ticaret paketinizin bu tür dijital pazarlama stratejilerine destek verdiğinden emin olun.

E-ticaret işinizde size yardımcı olacak, alternatif dijital çözümler sunacak bir e-ticaret paketi için siz de seçeneklerinizi değerlendirirken bu özellikleri göz önünde bulundurmayı unutmayın. Bu özellikler ve çok daha fazlası için hemen IdeaSoft ile tanışabilirsiniz. IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerinde, dijital dünyada markanızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, en ideal özelliklere ulaşmanız mümkün. Dilerseniz, hemen ücretsiz demo hesabınızla e-ticaret dünyasına ücretsiz adım atabilir, IdeaSoft ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticarete giriş
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!