DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Pazarlama ajanslarının e-ticaret işinize destek olabileceği 5 önemli konu

Pazarlama ajanslarının e-ticaret işinize destek olabileceği 5 önemli konu

Bilindiği gibi, özellikle e-ticarete yeni girmiş işletme sahiplerinin; satış ve kârlılıklarını artırarak işlerini büyütmesi çok kolay değil. Bu nedenle e-ticaret girişimcileri; iş yoğunluklarını, streslerini hafifletebilen ve işletmelerinin daha hızlı büyümesine yardımcı olabilen iyi bir pazarlama ajansından, profesyonel bir destek almayı tercih edebilir.

Her e-ticaret girişimcisi gibi, şirketinizi daha iyi pazarlayarak yeni pazarlara açılmak ve karlılık sağlayacak yollarla satışlarını artırmak istiyorsunuz. Diğer taraftan e-ticaret işinizi büyütmek; sipariş, envanter, satış gibi konularda sorumluluklarınızı artırıyor ve müşterilerinize daha farklı noktalarda hizmet vermenizi gerektiriyor. Bu nedenle, çok vakit alan ve uzmanı olmadığınız işlerinizi yürütmek için; iyi bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmanız faydalı olabilir. Peki bir pazarlama ajansının size hangi konularda yardımı olabilir?

1. CRO (Dönüşüm oranı optimizasyonu)

CRO; dönüşümü artıracak içerik değişiklikleri önerebilmek için, e-ticaret sitelerini test ederek onlardan veri toplamaya dayanıyor. Bu anlamda, CRO sayesinde mevcut site trafiğiyle daha fazla satış yapmak amaçlanıyor.

CRO; A/B testleri veya bir benzeri konularda bilgi gerektirdiği için, size çok “teknik” geliyor olabilir. Bu nedenle, dönüşüm oranı optimizasyonu konusunda hizmet veren iyi bir pazarlama ajansından destek almanız, satışlarınıza önemli katkılar sağlayabilir.

2. Sosyal medya

Birçok e-ticaret sitesinin; genellikle Facebook, Twitter, YouTube, Google+, Instagram hesaplarının olduğunu görüyoruz. Fakat küçük ve orta ölçekli e-ticaret sitelerinin, bu mecralardaki potansiyeli yeterince kullanamadığını fark ediyoruz.

Sosyal medyada müşterilerle etkileşim fırsatlarını değerlendirmek için; ona vakti ayırarak, düzenli gönderiler paylaşmanız son derece önemli. Bu anlamda, sosyal medyada uzmanlaşmış bir pazarlama ajansıyla çalışarak, hem vakitten önemli bir tasarruf sağlayabilir hem de site trafiğinizi artırabilirsiniz.

3. Site tasarımı ve entegrasyonu

Bazı e-ticaret girişimcileri, e-ticaret sitesi kurma konusunda gereken teknik becerilere sahip olabilir. Fakat her e-ticaret sitesi sahibinin veya çalışanlarının, modern bir site kurmak için gereken tasarım veya siteyi diğer hizmet ve sistemlere entegre etme yeteneği bulunmayabilir. Böyle bir durumda, profesyonel yardım alabileceğiniz bir pazarlama ajansıyla çalışabilir veya IdeaSoft’un sunduğu tasarım seçenekleri ile hızla, ihtiyacınız olan siteye sahip olabilirsiniz.

4. E-posta pazarlama

Düzenli bir e-posta pazarlamasıyla dijital pazarlama hedeflerinize ulaşmanız kolaylaşabilir. Fakat küçük ve orta ölçekli e-ticaret işletmelerinin çok azı önemli bir pazarlama aracı olan e-posta pazarlamayı etkin olarak kullanabiliyor. Çünkü genellikle tüm müşteriler veya ziyaretçiler, tek bir iletişim listesinde toplanıyor ve e-posta mesajlarının kişiselleştirilmiş ve bölümlenmiş olması son derece önemliyken; aynı mesaj grubun tamamına mesaj gönderilerek, listeyi yönetme ve satış optimizasyonu konusunda gereken özen gösterilmiyor. Bu nedenle, bir pazarlama ajansıyla çalışarak bu konuda önemli hatalar yapmaktan kaçınabilirsiniz.

5. İçerik pazarlama

İçerik pazarlamada; kullanıcıların ilgisini çekecek makale, video veya grafik gibi yararlı içerikler üretip yayınlayarak, dönüşüm oranını artırmak ve var olan müşterileri elde tutmak amaçlanır. Bu nedenle, içerik pazarlamasının; kullanıcıların reklam ve promosyon mesajlarına boğulduğu dijital pazarlama dünyasında, bir fark ve değer oluşturmanın en etkili yolu olduğu söylenebilir.

Diğer taraftan, özellikle küçük ve büyümekte olan e-ticaret şirketleri için, içerik pazarlamayı yürütmek kolay değil. Çünkü e-ticaret sitenizde sipariş yönetimi, müşteri e-postalarını yanıtlama vb. gibi işler çok vaktinizi alıyor olabilir; ki bu da blog’unuza yazmak için vakit ayırmanızı zorlaştırabilir. Bu durumda, içerik pazarlamada uzmanlaşmış ve size uygun olan bir pazarlama ajansıyla bir planlama yaparak; blog’unuzda ve sosyal medyada düzenli olarak içerik paylaşabilirsiniz.

Paylaştığımız ipuçlarından yararlanarak, siz de kendinize en uygun dijital ajansı bulabilir ve e-ticaret işinizi büyüterek satışlarınızı artırabilirsiniz. IdeaSoft, e-ticarette satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!