DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Online alışveriş sitesi sahibi olmanız için 7 neden

Online alışveriş sitesi sahibi olmanız için 7 neden

İnternet kullanıcılarının sayısının çoğalmasıyla birlikte, gün geçtikçe internetten alışveriş yapanların sayısı da arttı. Ve bu durum, internetten satış yapmaya karar veren birçok girişimcinin; bir alışveriş sitesi sahibi olarak, e-ticaret sektörüne girmesine neden oldu. Teknolojinin herkesin hayatına giderek daha çok girmeye başladığı bu dönemde sanal mağaza pazarında hala fırsatlar mevcut.

Diğer taraftan; işlerinin gidişatından memnun bazı fiziksel mağaza sahipleri de internetten satış yapmalarına olanak sağlayacak bir alışveriş sitesi sahibi olma konusunda hâlâ çok emin olmayabiliyor. Fakat yaşadığımız ‘dijital çağın’ bir sonucu olarak ticaret yapma biçimi de hızla değişiyor. Yani şu anda işlerinden memnun dahi olsalar; değişime uyum sağlayamayan şirketler, gelecekte varlıklarını sürdürebilme konusunda büyük bir risk almış oluyor. Bunun yanı sıra artan rekabette her bölgeye satış yapma ve işlerini büyütme avantajından da vazgeçmiş oluyorlar.

Peki işinizde gelirinizi ve kârlılığınızı artırmanız için; neden bir online alışveriş sitesine sahip olmanız gerekiyor?

1. Haftanın her günü 24 saat satış yapabilirsiniz

Müşterileriniz; bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda dahi, haftanın her günü ve saati online alışveriş sitenizi gezebilir ve sitenizden alışveriş yapabilir. Böylece fiziksel mağazada sahip olamayacağınız konfora; dinlenirken bile satış yapabilme olanağına sahip olursunuz.

2. Geniş kitlelere ulaşır, müşterilerinizi artırırsınız

Online alışveriş siteniz sayesinde, milyonlarca tüketicinin olduğu yeni bir pazara girerek, işinizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Online alışveriş yapan tüketici sayısının önümüzdeki yıllarda 30 milyonu aşması öngörüldüğü bir pazara girmek size, aynı anda on binlerce müşteriye satış yapabilme potansiyeli sunar.

3. Dilediğiniz kadar ürününüzü sergileyebilirsiniz

Fiziksel mağazalarda ürünlerinizi sergileyebileceğiniz alan, raflarınızla sınırlıyken; online alışveriş sitenizde, dilediğiniz kadar ürünü sınırsızca sergileyebilecek alana sahip olursunuz. Diğer taraftan; online alışveriş sitelerindeki bu ‘sınırsız sergi alanının’, kullanıcıların aradıkları ürüne ulaşabilmesine engel olmaması için ise, doğru e-ticaret yapmanın inceliklerini öğrenmekte fayda var.

4. Dünyanın dört bir yanına satış yapabilirsiniz

Fiziksel mağazalar yalnızca bulundukları bölgedeki tüketicilere hitap ederken; online alışveriş sitelerinden, dünyanın dört bir yanından internet kullanıcıları kolayca alışveriş yapabiliyor. Ayrıca, online alışveriş sitelerine eklenebilen ‘mobil özellik’ sayesinde potansiyel müşterileriniz; bilgisayar başında olmadan da, akıllı telefonlarıyla sitenizden ürün satın alabilir.

5. Yatırım ve işletme maliyetleriniz düşer

Online alışveriş sitesi sahibi olmak; mekan kirası, personel maaşı vb. giderleri olmadığı için, fiziksel mağaza sahibi olmak veya varolan fiziksel mağazanıza yeni bir şube açmakla kıyaslanamayacak kadar ucuza mal edilebilir. Ve eğer fiziksel mağaza sahibiyseniz, depo vb. olanaklarınızı online mağazanız için de kullanabilmeniz ek maliyetinizi de düşürecektir. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza uygun bir e-ticaret paketi satın alarak, teknolojik altyapınızı kurabilir; hem teknik anlamda hem de ürünlerinizin pazarlanması konusunda destek alarak, satışlarınızı artırabilir ve başarılı e-ticaret yapabilirsiniz.

6. Pazarlama maliyetleriniz düşer

SEO, sosyal medya pazarlama vb. gibi dijital pazarlama araçlarını kullanarak daha düşük bir bütçeyle, potansiyel müşterilerinizi müşterilerinize dönüştürebilir, varolan müşterilerinizi sadık hale getirebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

7. Rekabet avantajı kazandırır

Rakiplerinizin birçoğu e-ticaret yaparken, sizin online satış yapmamanız; rekabette yenilgiyi baştan kabul ettiğiniz anlamına gelebilir. Bu nedenle, vakit kaybetmeden bir online alışveriş sitesi sahibi olup; rakiplerinize karşı teknolojik ve ekonomik anlamda avantaj ve katma değer sağlayarak, gelirinizi ve kârlılığınızı artırabilirsiniz. IdeaSoft, e-ticaret işinize yalnız teknik altyapı sağlama konusunda değil; ihtiyacınız olan her konuda yanınızda. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin sunduğu olanaklarla tanışmak için; hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, kazançlı çıkın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticarete giriş
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!