DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Neden İşimi e-ticaret’e taşımalıyım?

Neden İşimi e-ticaret’e taşımalıyım?

​Türkiye’de her geçen gün bir çok işletmenin işlerini internete taşıdığına, yeni yeni e-ticaret sitelerinin piyasaya girdiğine, büyük holdinglerin ve firmaların e-ticaret ile ilgili girişimlerine şahit oluyoruz. Bunun bir çok sebebi olmasına karşın aslında başlıca sebebleri internet kullanıcı sayısının  ve internet üzerinden alışveriş yapan kişi sayısının her geçen gün artışı, e-ticaret’in önemini anlayan rakipleri arasında fark yaratmak isteyen işletmelerin de bu pazarda yer almak isteyişidir.

 

2011 yılı ile ilgili olarak e-ticaret pazar hacmi 2005 yılına göre 16 kat artarak 23 milyar liraya ulaştığını sizlerle paylaşmıştık. Bu hızlı büyümenin bir sonucu olarak da Türkiye, dünya da e-ticaret alanında en hızlı büyüyen ikinci e-ticaret pazarı olduğunu yazmıştık.İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Sektör ile ilgili Türkiye’de e-ticaret alanındaki büyümenin önümüzdeki yıllarda da  devam edeceği düşünülürken, siz neden işinizi internete taşıyarak bir e-ticaret sitesi açmalısınız? E-ticaret yapmanızın işletmenize sağlayacağı avantajlar nelerdir bunları sıralamaya çalışalım.

 

İşinizi e-ticaret’e taşımanızın Avantajları Nelerdir?

  • Bulunduğunuz semt, ilçe, il sınırını kaldırarak daha geniş kitlelere erişim olanağı sunması,
  • Yeni pazarlar ve yeni müşteri kazanımı sağlaması,
  • Yeni bir şube açmanıza oranla oldukça düşük yatırım ve işletme maliyeti sunması,
  • Müşterilerinize 7/24 doğrudan erişim olanağı sağlaması,
  • Firmanıza müşterilerinizin gözünde prestij katması,
  • Müşterileriniz ile aranızdaki etkileşimi ve iletişimi arttırması,

 

Bugün sizde işinizi internete taşıyın ve e-ticaret’e başlayın. Bugün e-ticaret’e başlamanız size rakipleriniz karşısında ekonomik anlamda katma değer ve teknolojik avantaj sağlayacaktır.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankası
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!