DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Mobil ticaret ile ilgili bilmeniz gereken 3 önemli eğilim

Mobil ticaret ile ilgili bilmeniz gereken 3 önemli eğilim

Eğer e-ticaret ile uğraşıyorsanız mobil ticaret de göz ardı etmemeniz gereken önemli kavramlardan biri. Tüm dünyanın yanı sıra Türkiye’de de hızla artan mobil cihaz kullanım oranları tüketicilerin alışveriş için de masaüstü bilgisayarlarının yanı sıra gittikleri her yere yanlarında taşıdıkları mobil cihazlara da başvurmalarına neden oluyor.

 

Bugün karşılaştırmalı olarak mobil ticaret, e-ticaretin daha ufak bir kısmını oluşturuyor olsa da ilerleyen dönemlerde payının giderek artacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bambaşka bir alan olsa da masaüstü Facebook kullanıcılarının, mobil Facebook kullanıcılarının gerisinde kalmış olması genel olarak mobilin nasıl yaygınlaştığının önemli bir göstergesi.

 

Mobilin yükselişini sürdürdüğü şu günlerde e-ticaret sitenizin başarısını artırmak için IdeaSoft olarak mobil ticaret ile ilgili bilmeniz gereken 3 önemli eğimi sizler için bir araya getirdik…

 

Tabletler mobil ticaretin zirvesinde

Yapılan araştırmaya göre tüketiciler mobil ticaret için tabletlere akıllı telefonlardan daha çok başvuruyorlar. Daha büyük ekranlar sayesinde ürünlerin detaylarını daha sağlıklı bir şekilde inceleme imkanı sunan tabletler, alışveriş dışında da kullanıcıların elinden düşmüyor. Tablet kullanıcılarının yüzde 33’ü her gün TV başında geçirdikleri süre kadar tabletlerinde zaman geçiriyorlar.

 

Özellikle mobil reklam kampanyalarından öncelikli olarak tablet kullanıcılarına hitap eden mesajlar hazırlamak geri dönüşleri önemli oranda artırabilir.

 

Tablet kullanıcıları ürünlerin videolarını izlemek istiyorlar

Son zamanlarda mobil cihazlarda video izleme oranları hızla artıyor. Bu oran özellikle de tabletlerde daha da hız kazanmış durumda. Görüntü ve ses açısından akıllı telefonlara göre avantajları bulunan tabletlerde izlenen videoların oranı akıllı telefonlarda izlenen videolara göre her geçen gün artıyor.

 

Ürünlerinizin videolarını yayınlamak tablet kullanıcılarının e-ticarette sizi tercih etmeleri için önemli bir neden olacaktır.

 

Erkekler mobil alışverişi daha çok seviyor

Pek çok farklı ülkede gerçekleştirilen bir araştırmaya göre mobil üzerinden satın alma konusunda erkekler kadınlara göre daha istekliler. Masaüstü cihazlarından online alışveren yapanlardan farklı olarak erkeklerin mobil cihazlardan daha fazla alışveriş yapmayı tercih etmesi, erkeklerin evlerinin dışında bile satın alma için fiziksel mağaza yerine e-ticareti tercih ettiklerini gösteriyor. Kadın tüketiciler ise evlerinin dışındayken fiziksel mağazaları ziyaret edip, alışverişlerini mağazadan yapmayı tercih ediyorlar.

 

Mobil ticareti artırmak için hazırladığınız reklam ve pazarlama kampanyalarınızın demografik ayarlarında erkeklere yönelik mesajlara yer vermek kampanyaların etkisini artıracaktır.

 

Mobil ticaretin hızlanarak arttığı şu dönemde bu ipuçlarının çok işinize yarayacağını tahmin ediyoruz. IdeaSoft’un e-ticaret ve mobil ticaret konusunda sizlere neler sunabileceğini görmek için şu adresi ziyaret ederek ücretsiz demo hesabınızı hemen oluşturabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret Sektörüİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!