DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Mobil aramalardaki yükseliş e-ticaret siteniz için ne anlama geliyor?

Mobil aramalardaki yükseliş e-ticaret siteniz için ne anlama geliyor?

Google bundan kısa bir süre önce mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilen aramaların, masaüstü cihazlardan yapılan aramaları geçtiğini resmen duyurdu. Bu duyurunun ardından da arama algoritmasında kullanıcıların bu eğilimlerine uygun bazı değişiklikler gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bu değişen arama kriterlerine göre; arama sonuçlarında ‘mobil uyumlu siteler’ artık daha üst sıralarda yer alıyor. Mobil cihazlarda sağlıklı bir şekilde görüntülenemeyen siteler ise arama sonuçlarında daha gerilerde kalıyor.

Peki, Google’ın arama sonuçlarında “mobil uyumlu” sitelere öncelik vermesi, e-ticaret siteniz için hangi önemli fırsatları sunuyor?

Mobil uyumlu web sitesi ile Google’da öne geçin

E-ticaret sitenize, mobil aramalar aracılığıyla gelecek potansiyel müşterilerinizin sayısını ve dönüşüm oranınızı en üst düzeye çıkarmak için; sitenizin “mobil dostu” olması şart. Bunun için de e-ticaret sitenizin mobil uyumlu olması gerekiyor.

IdeaSoft, akıllı telefonların tümüyle uyumlu olan mobil e-ticaret çözümüyle; sitenizi mobil platformlara başarıyla taşıyor. Bu sayede Google’da üst sıralarda yer almanızı garanti altına almış oluyorsunuz.

Mobil ticarete adımınızı atın

Google’ın mobil uyumlu sitelere arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer veriyor olması sizin için büyük bir fırsat. Çünkü IdeaSoft’un sağladığı mobil site sayesinde hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kolaylıkla e-ticaret sitenizi mobil kullanıcılara açabilirsiniz.

Tabi ki bu mobil kullanıcılar sadece birer ziyaretçi değil, e-ticaret sitenizin birer müşterisi haline gelebilir. İnternet arama trafiğinin giderek mobile doğru kayması, tüketicilerin de mobil ticarete daha çok eğilim göstermesine neden oluyor.

Mobil arama motoru optimizasyonu desteğiyle birlikte, artan mobil kullanıcılarınız bu anlamda sizi rakiplerinizden bir adım daha öne geçirecekler.

Paylaştığımız ipuçlarından yola çıkarak; siz de e-ticaret sitenizin ‘mobil görünürlüğünü’, kaliteli trafiğini ve dönüşüm oranını artırabilirsiniz. IdeaSoft, yalnızca e-ticaret sitenizi mobil platformlara maksimum başarıyla taşımakla kalmıyor; satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda, size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda yer alıyor. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Teknik AltyapıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!