DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

İyi bir hoş geldin e-postası oluşturmanın 5 yolu

İyi bir hoş geldin e-postası oluşturmanın 5 yolu

Günümüzde, benzer ürünlerin satışını yapan e-ticaret siteleri arasındaki rekabet hiç olmadığı kadar kızışmış durumda. Firmalar, satışlarını artırabilmek için her türlü pazarlama yöntemini, en verimli şekilde kullanmaya odaklanıyorlar.

Diğer markalar arasında öne çıkan bir e-ticaret sitesi olabilmek için atılması gereken adımların başında müşteri sadakati oluşturabilmek geliyor. Fiyatlarından bağımsız, tercih edilen bir e-ticaret sitesi olabilmenin müşteri ilişkilerine doğrudan etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılarla kurulan iletişim dili, sadık müşterilere sahip olabilmek için oldukça önemli.

E-ticaret siteleri, kullanıcıyla etkileşime geçilen ilk andan itibaren izlenim oluşturmaya başlıyor. Bu iletişimin başlangıcını ise genellikle hoş geldin e-postaları ile oluşturuyor. Peki, ideal bir hoş geldin e-postası nasıl olmalı?

1) Küçük hediyeler kullanın

Sitenizden ilk defa alışveriş yapan ya da kayıt yaptıran kullanıcılarınıza küçük indirimler, hediyeler ya da onlara özel kampanya imkanları sunabilirsiniz. Örneğin, satın aldıkları ürünle ilişkili diğer ürünlerde uygulayacağınız indirim kuponlarını hoş geldin e-postasına eklemek kullanıcılarınızı sadık birer müşteri yapabilmenizi kolaylaştırabilir.

2) Markanızı öne çıkarın

Hoş geldin e-postaları, e-ticaret sitenizin diğerlerinden farklı özelliklerini belirtmek için harika bir yol olarak düşünülebilir. Ürün yelpazenizdeki, sadece size özgü ürünleri belirtmek ya da bir ürünle ilgili en düşük fiyat garantisi vermek gibi sitenizi öne çıkaracak özellikleri hoş geldin e-postasının içeriğinde paylaşarak tercih edilme nedenlerinizi kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz.

3) Kısa videolar hazırlayın

E-ticarette, ürün ve marka tanıtımlarında kullanılan görsellerin ve özellikle de videoların satışlara olan etkisi artık tartışmasız olarak kabul edilmiş durumda. Siz de hoş geldin e-postalarınızın içinde kullanabileceğiniz ve markanızı, satılan ürünleri kısaca anlatan kısa videolar hazırlayarak kullanıcılarınızın ilgisini yükseltebilirsiniz.

4) Mobil uygulamanızı tanıtın

Günümüzde artık hemen her sektörde olduğu gibi e-ticarette de mobil uygulamalar büyük önem taşıyor. E-ticaret sitenizin bir mobil uygulaması varsa bunu tanıtmak için hoş geldin e-postaları harika bir fırsat olarak değerlendirilebilir. E-postanızın içine, uygulamanızı ilgi çekici kılacak etkili sloganlar da etkileyerek ilk tanışma metninizi daha da zenginleştirebilirsiniz.

5) Call to action kullanın

E-ticaret sitenizde indirimde ya da kampanya kapsamında olan ürünler varsa, kayıt yaptıran ya da alışveriş yapan kullanıcılarınıza gönderdiğiniz hoş geldin e-postalarda doğrudan bu ürünlerin satışına yönlendiren call to action sözcüklere yer vermek, satışları olumlu yönde etkileyebilir. İlk e-postada kullanacağınız etkili bir call to action, müşterilerinizin sadakatini kazanmanızda en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir.

Müşteri ilişkilerinin başlangıç noktası olarak kabul edebileceğimiz hoş geldin e-postaları, uzun vadede hem kullanıcı sadakati hem de satışlar üzerinde büyük önem taşıyor. Bu konuda ve e-ticaretle ilgili yardıma ihtiyacınız olan her alanda IdeaSoft yanınızda olmaya hazır. Size en uygun IdeaSoft paketini belirlemek için hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, kazancınızı katlamaya başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticarethoş geldin e-postasıindirim kuponukampanyamarka tanıtımımüşteri ilişkileriMüşteri SadakatiPazarlamaRekabetSatış
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!