DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin hakkında sayfanızı geliştirecek 5 ipucu

E-ticaret sitenizin hakkında sayfanızı geliştirecek 5 ipucu

E-ticaret sitenizin “hakkında” sayfası oldukça önemli sayfalardan biridir ve hazırlanırken üzerinde ciddi anlamda kafa yormak gerekmektedir. Sitenizi ilk kez ziyaret edenlerin ve alışveriş yapmayı düşünenlerin, markanız hakkında detaylı bilgi alabilecekleri sayfalardan biri bu “hakkında” sayfasıdır.

Bu nedenle de hakkında sayfasınızı oluştururken bazı öğelere dikkat etmeniz ve tüketicileri bilgilendirici içeriklere yer vermeniz gerekmektedir. Tüketicilerin markanıza bakış açısını değiştirecek ve sizin marka değerinizi artıracak bazı unsurları bu sayfalara ekleyebilirsiniz.

Hakkında sayfanızı geliştirmek için yapabileceğiniz bazı geliştirmeleri bu yazıda sizinle paylaşıyor olacağız.

Müşterilerin ihtiyaçlarıyla işe başlayın

Sizin ne istediğinizin, yaptığınızın ya da ne olduğunuzun müşteriler için çok da önemi yoktur. Müşterilerin asıl ilgilendikleri şey; kendilerinin sizden ne alacağı, ne gibi faydalar edinecekleri ve ne gibi çözümler bulabilecekleridir.

Bu sebeple de hakkında sayfanızda, işinizde yaptığınız en iyi şeylerden bahsedin. Eğer müşteri hizmetlerinizle öne çıkmayı planlıyorsanız, müşteri memnuniyet oranınızı belirtin ya da başka yerde olmayan bir ürünün distribütörlüğünü yapıyor veya ürünü kendiniz üretiyorsanız, bu sayfada bunu kullanıcılara açıkça belirtin. Kısacası sayfanıza gelen kişi sizden ne gibi bir fayda alabilecek?

Kendinizi şımartmayın, gerçek veriler sunun

Birçok firma kendisi ile ilgili “sektörün en iyisi”, sektörün birincisi”, “en eskisi”, “en güvenlisi” gibi bir çok sıfat ile kendini şımartıyor. Hakkında sayfalarınızda kendinizle ilgili böyle sıra sıra sıfatlar koyarak, kendinizi şımartmanız, tüketicilerin fikirlerini değiştirmeyecektir.

Bunun yerine firmanızın öne çıktığı alanlarda dikkat çeken bilgileri ve gerçek verileri bu sayfalarda kullanın. Müşteri memnuniyeti en yüksek olan firma iseniz, bunu rakamlarla ortaya koyun. En güvenilir firma seçilmişseniz bunu kimin seçtiğini ve hangi kriterlere göre güvenilir olduğunuzu belirtin. Veriler kullanmak, sayfanızı ziyaret edenlerin fikirlerini değiştirecektir, sıfatlar değil.

Olmadığınız gibi görünmeyin

Küçük bir girişim ya da yeni kurulmuş bir şirket olabilirsiniz. Fakat kendinizi olmadığınız gibi bir şirket olarak göstermeniz tüketicileri kandırmak demektir. Sunamadığınız hizmetleri sunduğunuzu beyan etmek ve bu beklentileri karşılayamamak sadece markanıza zarar verir.

Kendinizi göstermek için bu sayfalarda laf kalabalığı yapmak oldukça yanlış bir yaklaşım olacaktır. Kendinizi olduğunuz gibi yansıtın. Tüketicileri kandırmaya çalışarak sadece marka bilinirliğinizi olumsuz olarak etkileyeceksiniz.

Gerçek fotoğraflar kullanın

Şirketinizde çalışan kişileri bu sayfada tanıtmak isteyebilirsiniz. Bu durumda da gerçek fotoğraflar kullanmanız oldukça önemli. Şirketinizi olduğundan daha büyük göstermek için hayali çalışanlar yaratarak bu sayfaya onları eklemeniz yine bir üst maddede bahsettiğimiz olmadığınız gibi görünme olayına bir örnektir. İnternet üzerindeki fotoğraf indirme sitelerinden (shutterstock, fotolia vb) çalışan resimleri indirmek ve burada kullanmak markanıza zarar verecektir.

Belli aralıklarla bu sayfayı güncelleyin

Şirketinizle ilgili güncel olaylar olduğunda bu sayfayı da güncelleyebilirsiniz. Bir ödül alabilir ya da büyük bir müşteri ile iş ortaklığına girebilirsiniz. Ya da şirketiniz için önem taşıyan bir gelişmeyi bu sayfaya eklemek isteyebilirsiniz. Bu sayfayı belirli periyotlarla güncelleyerek bu bilgileri sitenizi yeni ziyaret eden kişileri yakından ilgilendirecektir. Böylelikle şirketin zaman içinde geldiği noktayı da gözlemleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasıTasarım
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!