DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Farklı sosyal ağların kendilerine has süper güçleri

Farklı sosyal ağların kendilerine has süper güçleri

Her şey hazır; e-ticaret siteniz, tedarikçileriniz, e-ticaret altyapınız ve elemanlarınız hazır ve kusursuz çalışıyorlar. Eksik olan ise pazarlama stratejileriniz arasında mutlaka bulunması gereken sosyal medya pazarlama stratejiniz. Pek çok farklı sosyal ağ sitesinin bulunduğu günümüzde e-ticaret siteniz için tek bir sosyal medya stratejisine sahip olmak ne yazık ki yeterli değil…

 

Peki, her biri farklı özelliklere sahip farklı sosyal ağ sitelerinde nasıl bir strateji izlemeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte her biri birbirinden farklı sosyal ağ siteleri için izlenmesi gereken yolları IdeaSoft açıklıyor…

 

Görsel boyutlarında çeşitlilik

Sosyal ağları farklı boyutlarda hazırlanmış ilan panoları gibi düşünün. Bu panolar için elinizde tek boyutta hazırlanmış bir ilanınızın olması sıkıntı yaratmaz mıydı? Sosyal ağ siteleri için de durum çok farklı değil. Her bir sosyal ağ sitesinde aynı görseli kullanabilirsiniz ama kullandığınız boyutların o mecra için en uygun şekilde hazırlanmış olduğundan emin olmanızda fayda var.

 

Pinterest: Görsel önemlidir

E-ticaret mağazaları için ürün görselleri son derece önemli. Özellikle küresel çapta düşünen e-ticaret siteleri için son derece etkili bir kanal olan Pinterest ürün görsellerini en verimli şekilde kullanmanıza olanak veren bir sosyal ağ sitesi. IdeaSoft olarak sizlerle daha önce paylaştığımız e-ticaret siteleri Pinterest’i nasıl kullanmalı başlıklı yazımız da Pinterest ile ilgili detay ve ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

 

Instagram: İlgi alanlarına göre pazarlama

İnsanların ilgi alanlarına göre fotoğraf ve video paylaştıkları Instagram pazarlama açısından önemli bir kanal. Video paylaşımlarını da izin veren Instagram’ın bu sayede ürünlerini hem fotoğraf, hem de video ile tanıtmak isteyen e-ticaret sitelerine önemli bir avantaj sağlıyor. Eğer siz de Instagram’ı e-ticaret siteniz için bir pazarlama aracı olarak kullanmak istiyorsanız IdeaSoft E-ticaret Bilgi Bankası’nda yayınladığımız pazarlamada Instagram yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

 

Facebook: Kalabalıklara ulaşmak

Artık herkesin bir telefon numarası olduğu gibi bir de Facebook hesabı var. Facebook öyle büyük bir evren ki; gerçek hayatta ne varsa karşılığını Facebook’ta da bulabilirsiniz. E-ticaret siteniz de mutlaka bu dev sosyal ağ sitesinde yer almak zorunda. Neden ve nasıl sorularını ise sizlerle daha önce paylaştığımız Facebook etkili pazarlama yöntemleri yazısında bulabilirsiniz.

Doğru kullanıldığında tüm sosyal ağlar e-ticaret siteleri için son derece etkili bir pazarlama ve satış kanalı haline gelebilir. Sosyal ağlar üzerinden elde edeceğiniz potansiyel müşterilerinizi sürekli kılabilmek için IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri yanınızda. Gelişmiş özellikleri ve aktif sanal POS’u ile birlikte IdeaSoft’u kullanarak, hemen kazanmaya başlamak içinse ücretsiz demo hesabına başvurmanız yeterli.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!