DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook Store’da başarının sırları

Facebook Store’da başarının sırları

​E-ticaret Bilgi Bankası’nda daha önce Facebook’tan sadece bir pazarlama aracı olarak değil, Facebook Store’dan bir e-ticaret satış kanalı olarak da faydalanabileceğinizden bahsetmiştik. Bu kez de F-ticarette daha başarılı olmanın sıralarından bahsedeceğiz…

 

F-ticaret gibi yeni satış kanalları ortaya çıktığında, firmaların bu kanallardan en yüksek faydayı sağlayabilmek için, bu platforma özgü bazı özellikleri bilmelerinin büyük faydası olur. Facebook mağazanızı etkin bir şekilde yönetebilmeniz için güçlü ve etkili stratejiler kurmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz…

 

F-ticaret zaman ister

Etkili F-ticaret zaman alır ve ayrıntılara özen göstermeyi gerektirir. Eğer titizlikle ve yeterince vakit ayırarak takip edilmezse, somut sonuçlar elde etmek de çok kolay olmayabilir.  Eğer imkanınız varsa firmanız bünyesinde F-ticarete odaklanabilecek bir ekip kurmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 

Beğeniyi ödüllendirin

Dikkatten kaçmaması gereken bir konu da Facebook mağazanızı beğenenlere, bunun karşılığında bir şey sunmaktır.  Vereceğiniz şeyler örneğin bir sonraki siparişte ücretsiz kargo, “iki al bir öde” gibi bir kampanya ya da belli miktardaki alımlarda indirim olabilir.

 

Gece – gündüz fark etmez

İnternet üzerinden kurulan her iş gibi Facebook mağazacılığında da gece veya gündüz kavramı yoktur. Yapılan yorumlara veya taleplere hızlı dönüş yapabilmeniz için en azından günün belirli saatlerinde Facebook mağazanızı kontrol edebileceğiniz bir sistem kurmanın faydası büyük olacaktır.

 

Müşteriyi bilgilendirin

Potansiyel müşterileriniz Facebook üzerinden nasıl alışveriş yapacaklarını bilemiyor olabilirler. Onlar ile yönlendirici bilgiler paylaşmak, Facebook mağazanızın satışa ve gelire dönüştürmenize de katkı sağlar.

 

Hazırlıklı Olun

Müşterileriniz hem ürünlerine hızlı ulaşmak, hem de olası bir problemde karşılarında ilgili birini bulmak isterler.  İşiniz büyürse ve satışlar birden artarsa, hem ürün tedarik etmeye yönelik iş ve stok yönetimini planlamanız hem de müşteri yorumlarına hızlı geri dönüş yapmanız gerekecektir.

 

F-ticaretinizi büyütmek ve geliştirmek istiyorsanız, bu durumda açığa çıkacak yeni sorunlar için de önceden çözüm üretmiş olmanız işinizi çok kolaylaştırır. Böylece müşterileriniz hizmetinizden memnun olarak tekrar tekrar sizi seçebilirler.

 

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri sizlere güçlü ve son derece gelişmiş bir e-ticaret alt yapısı sunmanın yanı sıra Facebook mağazanızı da açmanızı sağlar. Hem sitenizden, hem de Facebook’tan satış yapmak ve kazanmaya bugünden başlamak için siz de demo hesabınızı oluşturup ve 14 gün boyunca IdeaSoft kalitesindeki e-ticaret alt yapısını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!