DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook ile sanal mağazanızın satışlarını artırmanın 5 kolay yolu

Facebook ile sanal mağazanızın satışlarını artırmanın 5 kolay yolu

​E-ticaret sitenizin dijital dünyada daha güçlü bir şekilde yer alabilmesi için Facebook önemli bir platform. Yapılan bir araştırmaya göre internet kullanıcıları lider sosyal ağ platformu olan Facebook’ta ayda ortalama 6 saatin üzerinde zaman geçiriyorlar. Facebook’u doğru ve etkin kullanarak sanal mağazanıza çok ciddi bir ziyaretçi trafiği sağlamanız mümkün.

Birçok firma bu durumun önemini kavramış durumda ve e-ticaret ile uğraşan şirketlerin çoğunun artık bir Facebook sayfası var. Bu durum rekabeti de beraberinde getirdiğinden Facebook sayfanızı daha çekici bir hale getirmeniz giderek daha fazla önem taşıyor.

E-ticaret sitenizin Facebook yoluyla tanıtımını birçok strateji yardımıyla daha etkili bir hale getirebilirsiniz. IdeaSoft olarak bu konuda yapabileceğiniz geliştirmelerin en önemlilerini sizin için sıraladık…

1-Promosyonları en üstte gösterin

Belli dönemlerde yapacağınız kampanya veya promosyonlar potansiyel müşterilerin ilgisini sürekli canlı tutar. Müşterilerinize vereceğiniz hediyelerin tanıtımını yapabilmek için Facebook paylaşımlarınızın yanı sıra kapak fotoğrafı alanını da kullanabilirsiniz. Bu sayede potansiyel müşterileriniz sunduğunuz fırsatları sayfanıza girer girmez kolaylıkla fark edebileceklerdir.

2- Ürün ve hizmetlerin etkili tanıtımı

E-ticaret sitenizin ürün ve hizmetlerini doğal olarak en iyi siz biliyorsunuz. Fakat bunu aynı şekilde müşterilerinize de aktarabilmeniz gerekli. Ürün yelpazenizi kullanıcılara sunarken fotoğraf ve metinleri ne kadar etkili kullanırsanız hem bilgi vermek, hem de satış sağlamak açısından Facebook’tan o kadar çok yararlanabilirsiniz.

3- Müşteri yorumlarını önemseyin

Sosyal ağ sitelerinin önemli bir avantajı da müşteri ile ilişkilerde sağladığı kolaylıklardır. Bunun yanı sıra Facebook üzerinde ürün ve hizmetleriniz ile ilgili görüş paylaşmak konusunda daha rahat olan müşterilerin yorumlarının potansiyel müşterilerinizin de ilgisini çekeceğini gözden kaçırmayın. Müşterilerinizin satın almış oldukları ürünler ile ilgili yorum ve görüşlerini Facebook üzerinden paylaşmaya teşvik etmek bu anlamda çok işinize yarayabilir.

4- E-ticaret sitenizi “insanlaştırın”

Potansiyel müşteriler ile aranızdaki duvarları yıkmak ve e-ticaret sitenize daha samimi bir hava kazandırmanın farklı yolları bulunuyor. Bunlardan biri de e-ticaret sitenizin sadece bir internet sitesinden fazlası olduğunu, gerçek insanlar ve gerçek bir ekip tarafından yönetildiğini göstermek veya popüler ifadesi ile siteyi “insanlaştırmak. Toplu olarak ya da iş başındayken çekilmiş bir fotoğraf e-ticaret sitenizi “insanlaştıracak” olması açısından son derece ilgi çekici olabilir.

5- İletişim bilgilerini görünür hale getirin

E-ticaret sitenizin sunduğu hizmete göre iletişim bilgilerini vermeniz önem taşıyabilir. Facebook sayfanızın kapak fotoğrafında bu bilgiler belirtilebilirsiniz. Aynı zamanda e-ticaret sitenizin bağlantısını da sayfaya eklemeyi unutmamalısınız. Potansiyel müşterileriniz size ulaşmak istedikleri zaman bu şekilde zorluk çekmezler.

E-ticaret sitenizin pazarlaması için Facebook çok önemli bir platform. Sesinizi iyi duyurabildiğiniz takdirde web sitenize önemli miktarda trafik çekebilirsiniz. Sağlam ve güvenli altyapısı ile IdeaSoft sosyal medya pazarlaması ile artacak olan trafiğinizi karşılamak ve satışa dönüştürmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. IdeaSoft’un sunduğu imkanlar ve sağladığı kolaylıklara hemen kavuşmak için siz de demo hesabınızı oluşturun ve farkı kendi gözlerinizle görün…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!