DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

F-ticarete hazır mısınız? Facebook Store ile ilgili bilmeniz gerekenler

F-ticarete hazır mısınız? Facebook Store ile ilgili bilmeniz gerekenler

​Facebook’un alışveriş siteleri için ne kadar etkili bir pazarlama aracı olduğundan daha önce bahsetmiştik. E-ticarette sosyal medya pazarlama başlığı altında bu konuda daha önce paylaştığımız pek çok farklı makaleyi bir arada bulabilirsiniz.

 

Fakat Facebook’un sanal mağazanıza tek faydası tanıtım ve pazarlama ile sınırlı kalmak zorunda değil. Dünya çapında 1 milyarın üzerinde, Türkiye’de ise 30 milyon fazla kullanıcıya sahip olan Facebook aynı zamanda satış yapabileceğiniz bir kanal olarak kullanılabilir mi?

 

IdeaSoft olarak bu konuyu sizin için değerlendirdik ve çok işinize yarayacağınızı umduğumuz bir makale hazırladık. İşte Facebook’ta sanal mağazanızı açmak konusunda bilmeniz gerekenler…

 

Facebook Mağazası nedir?

Facebook Store veya Facebook Mağazası temel olarak Facebook sayfanızda ürünleri gösterip, doğrudan satışını yapabileceğiniz bir sekmedir. Bu sayede Facebook üzerindeki potansiyel müşterilerinize, Facebook’tan ayrılmadan ve sitenizi ziyaret etmek zorunda kalmadan satış yapabilmenizi sağlayan bir araçtır.

 

Neden bir Facebook Mağazası’na ihtiyacım var?

Çok büyük ihtimalle hali hazırda Facebook’u bir pazarlama aracı olarak kullanıyorsunuz. Facebook sayfanızı beğenenlerin sayısını artırmak için yaptığınız çalışmalar sayesinde Facebook üzerinde ciddi bir potansiyel müşteri kitlesine ulaşabiliyorsunuz. Sayfanız üzerinde gönderilerinizi beğeniyorlar, yorum yapıyor ve paylaşıyorlar. Bir Facebook Mağazası sayesinde artık satın alma işlemi de gerçekleştirebilirler. Bunun sizin maliyetsiz bir şekilde ikinci bir şube açmanıza benzetebiliriz.

 

Var olan e-ticaret sitem satış için yeterli değil mi?

Tabi ki yeterli olabilir ama eğer dünya çapındaki tüm e-ticaret sitesi işletmecileri gibi sizin de hedefiniz daha fazla satış yapmaksa neden e-ticaret siteniz dışında yeni bir satış kanalı oluşturmayasınız ki? Size ait olan marka ve ticari unvanınız ile gerçekleştikten sonra satışın hangi kanalda meydana geleceğinin de bir farkı yok.

 

Facebook Mağazası’nda nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle Facebook Mağazası için güçlü ve kapsamlı bir e-ticaret alt yapısına ihtiyacınız olacak. Facebook Store özelliği de bulunan IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri bu konuda size yardımcı olabilir.

 

Bunun dışında aynı sosyal medya pazarlamasında olduğu gibi Facebook üzerindeki mağazanızın da sosyal yönünü gözden kaçırmayın. Kullanıcılar ürünlerinizle ilgili yorum yaptıklarında bunları yakından takip ederek gerekli olduğu durumlarda yanıtlamayı unutmayın. Bunun için e-ticarette Facebook pazarlaması ile ilgili IdeaSoft makalesini de okumanızı öneririz.

 

Facebook Mağaza’mda nasıl fark yaratabilirim?

Facebook Mağazası sizin için ikinci bir satış kanalı olabilir. Eğer tercih ederseniz bu kanalı var olan sanal mağazanızdan daha farklı bir alışveriş ortamı oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Bunun için örneğin sadece Facebook kullanıcılarınıza sunduğunuz özel indirimler veya hediyeler işe yarayabilir. Ayrıca Facebook mağazanız üzerinden insanların paylaşmaktan keyif alacakları ilginç ürünleri daha ön plana çıkartmak da bir seçenek olabilir.

 

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri tüm gelişmiş özelliklerinin yanı sıra size Facebook Mağazanızı açmak için de son derece pratik bir imkan sunuyor. IdeaSoft e-ticaret paketlerini kullanarak Facebook mağazanızı nasıl kolaylıkla açabileceğinizi ve diğer özelliklerini görmek için ücretsiz demo hesabına başvurabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!