DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette mesafeli satış sözleşmesi

E-ticarette mesafeli satış sözleşmesi

Facebook’taki bütün markalar, şirketler ve organizasyonlar gibi siz de sayfanızın daha çok kişi tarafından beğenilmesini istersiniz. Fakat çok sayıda sayfa beğenisi alıp, potansiyel müşterilerinizi takipçilerinize dönüştürdükten sonra da işiniz bitmiyor. E-ticaret sitenizin Facebook’ta dikkat ve ilgi çekmesi, bu ilginin satışa dönüşmesi için tek başına yeterli değil.

Facebook’taki ‘takipçilerinizin’ dikkat ve ilgilerinin sürekliliğini sağlayarak, bunu satışa dönüştürebilmeniz için; sayfanızda paylaştığınız gönderilerinizin de çok sayıda beğeni alması ve paylaşılması gerekiyor. Bu nedenle, sayfanızdaki gönderilerinizin nasıl daha fazla beğeni, yorum ve paylaşım alabileceği ile ilgili ‘güncel’ araştırmaların sonuçlarına bir göz atmak çok işinize yarayabilir…

IdeaSoft, bu konuda yapılan güncel araştırmaların bulgularını derleyerek; “Facebook etkileşimlerinizi nasıl artırırsınız?” sorusunun yanıtını sizler için aradı.

1. Facebook gönderileri arasında en fazla ilgiyi ve dikkati fotoğraf çekiyor

Araştırmalara göre “tüm gönderi türleri” içerisindeki “ortalama etkileşim rakamları” kıyaslandığında; Facebook’taki markaların ‘fotoğraf içeren gönderileri’ en yüksek ortalamaya sahip. Yani Facebook’ta fotoğraf içeren paylaşımları, diğer tüm gönderi çeşitlerinden daha yüksek etkileşim sağlıyor gösteriyor.

2. Büyük markalara ait etkileşim ortalamaları

Araştırmalara göre büyük yani 1 Milyonun üzerinde takipçisi olan sayfaların etkileşim rakamlarının ortalamaları şöyle sıralanıyor:

  • Fotoğraflı gönderiler ortalama 2199,
  • Video paylaşımlı gönderiler ortalama 1.805,
  • Bağlantılar ortalama 777 ve
  • Yalnızca metin (durum güncellemeleri) içeren gönderiler ortalama 473 (beğeni, paylaşım ve yorum) alıyorlar.

3. Tüm gönderilerin, mesaj türlerine göre oranları

Markalar fotoğrafın etkisinin farkında oldukları için onlar da gönderilerinde görselleri ön plana çıkartıyorlar. İşte büyük markaların tüm gönderileri içerisindeki farklı içerik türlerinin dağılımı:

  • Fotoğraf: Yüzde 75
  • Bağlantı: Yüzde 10
  • Durum Güncellemesi: Yüzde 6
  • Albüm: Yüzde 4
  • Video: Yüzde 4
  • Diğer: Yüzde 1

Fotoğrafların daha fazla etkileşim sağlaması, bunun ötesinde de satışa dönüşme oranlarının da yüksek olması sadece aslında sadece Facebook’a özgü bir durum değil. Diğer sosyal ağ sitelerinde de benzer bir durum göze çarpıyor. Bu yüzden e-ticaret sitenizin tanıtımı için kaliteli içeriğin yanı sıra fotoğraflara da ağırlık vermeniz gerekiyor.

Siz sitenizin tanıtımını en doğru şekilde yaptıktan sonra oluşan trafiği satışa dönüştürmek konusunda ise IdeaSoft’a güvenebilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi için en gelişmiş özelliklere sahip IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleriyle henüz tanışmadıysanız hala geç değil. Gelin siz de ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft farkını kendiniz test edin…

 

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret SektörüHukuk
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!