DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Site trafiğini artırmanın 4 ücretsiz yolu

Site trafiğini artırmanın 4 ücretsiz yolu

E-ticaret sitesi sahipleri için, web sitesi trafiği elde etmek öncelikle “kazanç” anlamına geliyor. Bu nedenle, birçok e-ticaret sitesi ücretli reklamlar veya ücretsiz organik trafik ile sitelerinin trafiğini artırabilmenin yollarını arıyor.

 

İnternet reklamları son derece etkili fakat e-ticaret sitenizin trafiğini ve satışlarını artırmak için tek seçenek değil. Site trafiğini daha üst seviyelere çekmek için birbirlerinden farklı ücretsiz yöntemler olsa da, belli başlı bazı yöntemler diğerlerine göre öne bir adım daha çıkıyor.

 

İşte web sitenizin trafiğini ücretsiz olarak artırmanın 4 ücretsiz yolu…

 

1. SEO

Arama motoru optimizasyonu yani SEO gücünüzün üst düzeyde olması e-ticaret siteleri için bir servet değerinde. Bu yüzden de IdeaSoft’un size sunduğu SEO imkanlarını değerlendirerek web sitenizi Google, Yandex gibi arama motorlarında daha da üst sıralara taşımanız, trafiğinizi ve satışlarınızı artırmak için çok faydalı olacaktır.

 

2. Blog

Blog’unuzda, hedef kitleniz için yararlı olabilecek içeriklere yer vermeniz trafiğinizi artırmanız için son derece etkili bir yöntem olabilir. Kaliteli ve değerli bilgi sunmak, alanınızda uzman olarak konumlandırılmanızı sağlayacağı gibi, bu sayede; tavsiyelerinize değer veren kullanıcıların ürünlerinizi satın alma olasılığını da artıracaktır. Her gün bir veya iki bir blog yazısı yazmanız, okuyucularınızın daha fazlası için sitenize yeniden gelmesi açısından faydalı olur.

 

3. Sosyal medya

Sosyal medya, site trafiğinizi ücretsiz artırma konusunda mükemmel bir kanal. Facebook ve Twitter gibi son derece popüler sosyal ağ sitelerinin yanı sıra, Google Plus da güçlü Google entegrasyonu sayesinde e-ticaret sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir.

 

4. Bağlantılar

Google sayfa sıralamasının üst sıralarında bulunan diğer sitelerden, sitenize yönlendiren bağlantılara “backlink” adı veriliyor. Sizlere daha önce detaylı olarak da anlatmış olduğumuz backlink, e-ticaret siteleri için büyük önem taşıyor. Sitenizdeki ürün veya diğer sayfalara dış sitelerden verilebilecek bağlantılar, hem bu sitelerin ziyaretçilerinin e-ticaret sitenize gelmesi hem de SEO açısından size fayda sağlayabilir.

 

E-ticaret sitenizin trafiğini artırmanız satışlarınızı artırmanızın da en önemli adımı. Fakat bu trafiği satışa dönüştürmek için de kusursuz bir e-ticaret altyapısına ihtiyacınız var. Eğer siz de daha fazla trafik ve sürekli artan satışlar hedefliyorsanız gelin ve IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile bugünden tanışın

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: İpuçlarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!