DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Sanal mağazanızı e-posta ile büyütün

Sanal mağazanızı e-posta ile büyütün

​İnternetin dünyanın her köşesinde giderek yaygınlaşan kullanımı e-ticaret hacminin de büyümesini sağlıyor. E-ticarette başarılı olmanın en önemli yapı taşlarından biri hiç kuşkusuz tanıtım ve pazarlama. Her geçen gün sayıları hızla artan internet tüketicilerine kolaylıkla ulaşabileceğiniz yollardan birisi de e-posta pazarlama.

2000’li yıllarda başlayan e-posta pazarlaması ile tüketiciye ulaşmak her ne kadar modası geçmiş bir yöntem olarak sanılsa da aslında durum hiç de öyle değil. Dünyanın önemli markaları bile günümüzde e-posta ile pazarlamayı tercih ediyorlar. Siz de bu modeli kendi e-ticaret siteniz için kullanarak işinizi e-posta ile büyütebilirsiniz.

Peki e-posta ile tüketiciye ulaşma yolları neler? IdeaSoft olarak sanal mağazanızı e-posta ile büyütmeniz için bilmeniz gerekenleri sizin için derledik…

Kısa ve anlaşılır olsun

İlk olarak yapmanız gereken bültenlerinizi sade bir anlatımla müşterilerinize ulaştırmak olmalı. Bülteniniz 150 veya daha az kelimeden oluşursa e-postanızı alan online tüketici rahatlıkla okuyabilir. Bültende anlatmak istediğiniz konuları çarpıcı vurgularla öne çıkararak tüketicinin ilgisini çekebilirsiniz. Ayrıca bültenleriniz için hazırlayacağınız özel bir şablon, bülteninize hem farklılık hem de görsel zenginlik kazandıracaktır.

Eğlenceli bir anlatım tarzı benimseyin

Geleneksel ticarette satılan hemen her türlü ürün, artık rahatlıkla internette alıcısı ile buluşuyor. Sattığınız ürününün tanıtımını yapacağınız bültende oluşturacağınız slogan ve stratejiyi tüketiciyi sıkmadan iletebilmeniz gerekiyor. Yayınınızda tüketiciyi eğlendirerek ürününüz hakkında bilgi verirseniz bülteniniz rakiplerinize göre daha fazla akılda kalır ki bu da satışlarınızın artmasında önemli bir katkı sağlayabilir. Bunun yolu da bülteninizi eğlenceli ve keyifli bir anlatımla hazırlamaktan geçer.

Tasarımınıza önem verin

Günümüzde tasarımın önemi artık herkes tarafından biliniyor. Farklı, dikkat çekici ve akılda kalıcı bir tasarımla hazırlanan bülteniniz online tüketicinin sıkılmadan okuyacağı aynı zamanda hatırlamasını kolaylaştıran bir satış yöntemi olacaktır. Bu avantajı göz ardı etmemenizi öneririz.

E-posta bültenleriniz bütünlük oluşturun

Okuyucu farklı konulara odaklanmakta zorluk yaşayabilir. Bu nedenle bültenlerinizde bütünlük sağlayabilmeniz önemli bir nokta. Değişik konuları anlatmak istediğinizde ise bunu ana konunun altında uzun listeler yerine kısa ifadelerle online aktarmak daha etkili olacaktır.

Tüketicilerle internet dışı iletişimi de kullanın

Tüketicinize e-posta ile pazarlama ve tanıtım yaparken, farklı yöntemleri de kullanmayı ihmal etmeyin. Facebook ve Twitter ile sosyal medyadan hedef kitlenize ulaşırken, daha hızlı geri dönüşler için reklamları ve tabi ki mobil cihazları da unutmamakta fayda var.

E-posta ile tüketiciye ulaşılan bülten modeli zaman içinde değişikliğe uğrayarak gelişen trendlere adapte edilerek kullanımı sürüyor. Online tüketici ile iletişimin bu yolu yukarda saymaya çalıştığımız önemli detaylara dikkat etmekten geçiyor. Siz de önerilerimizi dikkate alarak müşterilerinizle e-posta yolu etkin iletişim ve pazarlama yönteminizi kurabilirsiniz. İnternet üzerinden yeni müşteriler kazanmak cironuzun artmasına da büyük katkı sağlayacaktır.

Eğer siz de e-ticarete ilk adımınızı atmak ve kazanmaya bugünden başlamak istiyorsanız geç kalmadan IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile tanışın. Ücretsiz demo hesabı için başvurarak siz de IdeaSoft ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-posta PazarlamaE-ticaret İşletmeciliğiPazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!