DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Elektronik ticaret sitelerine daha fazla trafik sağlamanın yolları

Elektronik ticaret sitelerine daha fazla trafik sağlamanın yolları

​Her e-ticaret sitesinin ziyaretçilere ihtiyacı vardır. Sitenizi ziyaret eden her bir kullanıcı sizin için alışveriş yapma ihtimali olan bir potansiyel müşteri anlamına geliyor. Tüm pazarlama ve reklam faaliyetlerinizin amacı da zaten bu ziyaretçi sayısını yani elektronik ticaret sitenizin trafiğini artırmak içindir.

 

Yüksek trafik sağladıktan sonra ise e-ticaret sitelerinin işi büyük oranda daha kolaydır. Eğer IdeaSoft gibi gelişmiş özelliklere sahip ve yüksek dönüşüm oranı sağlayan bir elektronik ticaret alt yapısı kullanıyorsanız, bundan sonra dönüşüm oranınızı hesaplayarak oluşacak satışlarınızın da hesaplamasını yapabilirsiniz. Eğer dönüşüm oranı konusuyla ilgili kafanızda soru işaretleri varsa daha önce paylaştığımız şu yazıyı da okumanızı öneririz.

 

Peki ama e-ticaret sitenize daha fazla trafik sağlamak için neler yapılabilir? İşte IdeaSoft’un sizin için hazırladığı elektronik ticaret siteleri için trafik ipuçları…

 

Mutlaka bir blog’unuz olsun

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinde de bulunan blog özelliği, müşterileriniz ile daha sağlam ve kalıcı bağ oluşturmak için büyük önem taşır. Blog’unuz aynı zamanda içerik ve sosyal medya pazarlamanızın da temelini oluşturarak, daha fazla trafik ve dolayısıyla daha fazla satış sağlama açısından önemli olacaktır. Bu noktada elektronik ticaret sitesi sahiplerinin en büyük sıkıntısı ise blog’larında ne yazacaklarına karar verememek. Bu konuda sizler için daha önce hazırladığımız yazı fikirlerine göz atabilirsiniz.

 

Elektronik ticaret siteniz dışında da içerik üretin

Kendi blog’unuza sahip olmak özellikle arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından size fayda sağlayarak arama motorlarından daha fazla trafik elde etmenizi sağlayacaktır. Fakat içerik çalışmalarınızı kendi siteniz dışında da sürdürmeniz etkiyi artıracaktır. E-ticaret sitenizin konsepti ile uygun diğer sitelere ve blog’lara konuk yazar olarak içerik sağlamak, hem sizin konudaki bilginizi daha geniş kitlelere ulaştırması, hem de bu sitelerden sizin sitenize bağlantı elde etmeniz açısından fayda sağlayacaktır. Arama motoru optimizasyonu konusu ile ilgileniyorsanız sizin için bu konuda daha önce hazırladığımız temel SEO ipuçlarını da okuyabilirsiniz.

 

Sosyal medyanın gücünü kullanın

Çağımızın en etkili dijital pazarlama araçlarından biri de şüphesiz sosyal medya. Sadece elektronik ticaret siteleri için değil, her türlü site ve iş alanı için fayda sağlayabilecek olan sosyal medyayı doğru kullanabilirseniz, çok fazla efor sarf etmeden e-ticaret sitenize düzenli trafik sağlamayı başarabilirsiniz. Bu konuda sık yapılan hataları tekrar etmemek için ise bu konuda daha önce IdeaSoft blog’unda yer vermiş olduğumuz sosyal medya hataları yazısına da göz atabilirsiniz.

 

Reklam verin kullanın

CPC veya CPA reklam modelleri ile çalışmak diğer seçeneklere göre en maliyetli seçenek olsa da, ücretsiz trafik sağlama alternatiflerine göre çok daha hızlı sonuç vermesi açısından önemlidir. Eğer reklam bütçeniz düşükse anahtar kelime başına ödeme yapacağınız reklam seçeneklerinde seçeceğiniz kelimelere önem vermeniz faydalı olacaktır. Daha geniş kitlelere hitap eden ve daha yüksek rekabetin olduğu jenerik anahtar kelimeler yerine, daha özel ve rekabetin düşük olmasından dolayı tıklama başına maliyeti düşük olan anahtar kelimeleri tercih etmek daha doğru bir tercih olabilir.

 

Bu saydıklarımız elektronik ticaret sitenizin trafiğini artırmak için kullanabileceğiniz ve etkileri kanıtlanmış yöntemlerden bazıları. Fakat trafiği elde ettikten sonra tabi ki işiniz bitmiş olmuyor. Sitenize gelen ziyaretçilere en iyi ve kesintisiz şekilde hizmet verebilmek için IdeaSoft’un akıllı ticaret paketlerinden faydalanabilirsiniz. O yüzden gelin siz de ücretsiz demo başvurunuzu yapın ve IdeaSoft ile kazanmaya bugünden başlayın…

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: İpuçlarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!