Ekim ayı içinde uygulanabilecek içerik pazarlaması fikirleri

IS 031016 ekim icerik 700

İçerik pazarlama, arama motoru trafiğine önem veren ve bu doğrultuda satışlarını artırmak isteyen bütün iş kolları için büyük önem taşıyor. İşte bu nedenle sektörde bulunan veya bu alana ilgi duyan hemen hemen herkes “içerik kraldır” söyleminin önemini biliyor ve içerik stratejisi geliştirmeye özen gösteriyor.

İyi bir içerik stratejisi oluşturmanın ilk adımını doğru zamanda doğru paylaşımlar yapmak oluşturuyor. Bu konuda planlama yapacak olanlar, “içerik takvimi” oluşturmakla işe başladıklarında başarılı sonuçlara kolayca ulaşabiliyorlar. E-ticaret kullanıcılarının ilgisini çekecek, bir değer sunan ve güncel trendlerden de uzaklaşmayan; faydalı ve kimi zaman eğlenceli başlıklardan özenle seçilen içerikler her zaman ilgi çekiyor. İşte Ekim 2016 ayı için içerik planlaması yaparken ilham alınabilecek bazı fikir önerileri…

Emzirme Haftası

Emzirme haftası olarak anılan 1-7 Ekim tarihleri arasında sağlık kuruluşlarında ve medyada anne sütünün faydaları hakkında çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Özellikle anne-bebek ürünleri dikeyinde hizmet veren e-ticaret siteleri, bu haftayı iyi değerlendirerek gerek bilgilendirici blog yazıları hazırlayabilir gerekse ilgi çeken videolarla hedef kitleleri ile interaktif bir iletişim kurma yoluna gidebilirler.

Dünya Konut Günü

1985 yılından bu yana Birleşmiş Milletler kararı ile anılan ve bu sene 3 Ekim tarihine denk gelen bu günün amacı, insanların yerleşimlerinin iyileştirilmesi gerektiği konusunu hatırlatmak olarak özetleniyor. Emlak, inşaat ve ev ürünleri alanında hizmet sunan e-ticaret siteleri, bu özel gün kapsamında kullanıcılarına günün anlamına dair özel içerikler hazırlayabilirler.

Dünya Çocuk Günü

Ekim ayının ilk pazartesi günü, aynı zamanda Dünya Çocuk Günü olarak kutlanıyor. UNICEF tarafından 1954 yılından bu yana kutlanan ve özel olarak anılan bu güne Birleşmiş Milletlere üye bütün ülkeler katılıyor. Her ne kadar 23 Nisan tarihi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanıyor olsa da küresel çapta kutlamalara konu olan bu diğer bir özel günle ilgili içerikler hazırlayıp paylaşmak da marka imajınızı olumlu etkileyebilir. Çünkü çocuklar, bütün sektörlerin geleceğinde yer alacak olan yarının büyükleridir. Siz de web sitenizde bu güne özel çalışmalar yürüterek gelecek nesle verdiğiniz önemi vurgulayabilirsiniz.

Dünya Hayvanları Koruma Günü

Dünyada diğer canlılarla barış içinde yaşamamız gerektiğini anlatan bu günü komik kedi videoları haricinde daha yaratıcı içerik çalışmaları ile anan e-ticaret siteleri, mutlaka çok daha fazla beğeni alacaktır. Bununla ilgili olarak e-ticaret mağazanısın temasında birtakım düzenlemeler yapabilir, sosyal medya paylaşımlarınızda hayvanları korumanın önemine değinebilirsiniz.

Dünya Standartlar Günü

Tüketici haklarının her zaman gündemde olmasına karşın özel olarak bilincine varılması için çalışmalar yürütülen bu özel günde e-ticaret siteleri, tüketicilerin haklarına değinerek bu konuda ne kadar duyarlı olduklarını dile getirebilirler. Unutulmamalıdır ki tüketici haklarına önem veren ticari kuruluşlar, her zaman müşterileri açısından takdir edilir. Bu nedenle siz de müşterilerinize değer verdiğinizi gösterebilir, onları hazırlayacağınız içeriklerle hakları ile ilgili daha fazla bilgilendirebilirsiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ekim ayının en önemli günü, elbette 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olarak karşımıza çıkıyor.
Hem bu anlamlı bayramı kutlayarak bu özel güne verdiğiniz önemi gösterebilir hem de takipçilerinizin paylaşma isteği duyacağı ilgi çeken görsellerle sosyal medyada trafiğinizi artırabilirsiniz. Ayrıca blog içeriklerinizde de bu günle ilgili tarihi verilere yer vererek soğuk bir e-ticaret sitesi olmadığınızı, toplumsal ve ulusal olaylara duyarlı olduğunuzu göstererek kullanıcılarınızla aranızda sıcak bir bağ kurabilirsiniz.

E-ticaret sitelerinin daha fazla kişiye ulaşabilmelerinde içerik paylaşımları büyük rol oynuyor. Her bir aya özel içeriklerle zenginleştirilen e-ticaret mağazası, kullanıcılarıyla kolayca etkileşime geçebilir. Elbette bunu başarabilmek için kullanıcı dostu bir e-ticaret sitesine sahip olmanızda büyük fayda var. Eğer siz de kullanıcılarınızı memnun edecek bir e-ticaret mağazasına sahip olmak istiyorsanız hemen IdeaSoft’un ücretsiz demo hesabını inceleyin, online alışverişte yerinizi bir an önce sağlamlaştırın.

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
4 Mayıs 2023

E-ticarette tahmin edilebileceği üzere müşteriler bir ürün satın aldığında, kendisine gelmeden neye benzediğinden tam bilemez. Ürün fotoğraf çekimi bu nedenle büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar bir ürün alacağı zaman emin olabilmek için fotoğrafı ayrıntılı olarak incelemekte, buna göre bir karar vermektedir. Eğer potansiyel müşteriyi gerçek müşteri yapmak istiyorsanız, kaliteli fotoğraflar çekmek gerekmektedir. Böylece ürün tanıtımı…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
24 Nisan 2023

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha ilgi çekici olmasını istiyorsanız, kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Grafik tasarım bu bakımdan en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır. Sosyal medyayı ister tanınmak isterseniz sitenizi, e-ticaret sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak için kullanın, istediğiniz başarıları elde edebilmek için kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Bu insanların ilgisini çekeceği için beğeni ve takipçi gibi istatistiklerinizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
12 Nisan 2023

E-ticaret sitesi olan herkes doğal olarak daha fazla satmayı talep etmektedir. Bu konuda tavsiye edilen pek çok öneri yer almaktadır. Açıklama yazma bunlardan sadece bir tanesi olmaktadır. Geleneksel ticaret ve e-ticaret arasındaki en büyük fark satışların nasıl gerçekleştiği olmaktadır. Geleneksel ticarette satışlar mağaza aracılığıyla yapılmaktadır. Mağazada görevli olan satış görevlileri pek çok konuda müşterilere yardım…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
2 Mart 2023

İçindekiler; Neden Ücretsiz E Ticaret Sitesi? Eticaret.com Size Neler Sunar? Ücretli Paketlere Geçiş Yapılır Mı? Ücretsiz Sitelerde Tema Şablonları Var Mı? Ücretsiz E-ticaret Sistemlerinde Yazılım Güncellemesi Var Mı? Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
19 Şubat 2023

İçindekiler; Yazılıma Yatırım Yapmanız Gerekmez Ödeme Entegrasyonları Yer Almaktadır Yazılım Güncellemeleri Bulunur Eğitim Dokümanları Mevcuttur Yükseltmek Mümkündür Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç…(Continue Reading)